Dopřejte svému tělu správné potraviny Je důležité zjistit, jak vaše tělo funguje a jak reaguje na určité druhy potravin. Jogurty, výrobky na bázi mléka a předtréninkové koktejly mohou způsobit střevní potíže, pokud je konzumujete před cvičením. Vyhýbejte se jakýmkoli potravinám nebo nápojům, které vám před cvičením způsobují pocit nadýmání, například perlivým nápojům, nebo potravinám s vysokým obsahem nasycených tuků, které by mohly bránit koncentraci.
Nevynechávejte rozcvičku Může být lákavé vynechat rozcvičení, během kterého se prohřejí svaly, a následný krátký odpočinek a zklidnění. To by totiž mohlo vést k zraněním. K uvolnění svalů před náročným tréninkem vám může pomoci 5 až 10 minut běhu, po kterých přicházejí na řadu protahovací cviky nebo velmi krátká lekce jógy.
Proteinové koktejly bezprostředně po tréninku nejsou nutné Není pravda, že do půl hodiny po tréninku nutně potřebujete bílkoviny. Konzumace zvýšeného množství bílkovin vám může prospět i za další hodinu či dvě. Ničím neodůvodněné doporučení dát si rychle cestou z posilovny proteinový koktejl je zbytečné. Vzniklo zřejmě jen proto, aby se zvýšil prodej proteinových prášků.
Dostatečně hydratujete organismus a omezte slaná jídla Během tréninku a po něm nezapomeňte hodně pít, protože jste ze sebe vydalivelké množství tekutin, které je třeba doplnit. Když se zpotíte, může to také vést k touze po slaných potravinách, které nahradí draslík a sodík. Slané potraviny však často nejsou zdravé a nenabídnou tělu potřebné živiny.
Nepodceňujte sílu spánku Kvalitní a dostatečný spánek je jednou z věcí, kterou nejvíce zanedbáváme. Odpočinek a regeneraci totiž potřebují i svaly, které v noci čerpají energii z uložených tuků. Pokud k náročnému a vyčerpávajícímu cvičení nepřidáte dlouhý spánek, těžko se dostaví žádoucí výsledky. Šest hodin spánku většinou nestačí, ideální je minimálně sedm či osm hodin.