Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Potraviny, které bělí zuby
pxhere.com
Životní styl / Přírodní medicína

Potraviny, které bělí zuby

datum: 26. 7. 2019 10:00 autor: -an-
Krásné bílé zuby jsou dnes nutností. Přílišné bělení však někdy může narušit sklovinu. Vyzkoušejte nejprve některá přírodní „bělidla“!
  • Jablka Přirozeně čistí zuby a stimuluji tvorbu slin, což pomáhá proti zubnímu plaku. Kyselina jablečná také odstraňuje mírné zabarvení zubů.
  • Ananas Ten obsahuje enzym bromelain, který pomáhá narušit zubní plak, a odstraňuje skrny. Ananas má navíc protizánětlivý účinek.
  • Banány Většina minerálů a vitaminů, které podporují odstraňování skvrn, se nachází ve slupce. Proto si vnitřní stranou slupky otřete zuby, nechte deset minut působit. Pak suchým kartáčkem krouživými pohyby lehce masírujte zuby. Nakonec je důkladně vyčistěte zubní pastou.
  • Jahody Malá jadérka v oblíbeném ovoci obsahují ovocné kyseliny, které rozpouštějí zabarvení na zubech.
  • Okurka Podobně jako u jablek svěží dužina okurky čistí zuby bez kartáčku! Kousáním syrové okurky se zuby nejen čistí, ale masírují se i dásně.
  • Tvrdý sýr Tuk v něm obsažený se usazuje jako ochranný film kolem zubů a zásobuje je vápníkem, takže je posiluje. Kromě toho bílkovina zvaná kasein snižuje poškození zubní sklopiny.
  • Mrkev Tato „univerzální“ zelenina příznivě působí nejen na pokožku, ale i na zuby. Vitamin A chrání sklovinu před bakteriemi. Konzumace mrkve podporuje slinění, což je nejpřirozenější forma ústní vody!
  • Minerálka Na rozdíl od červeného vína, kávy či čaje, které jsou velkými nepřáteli bílých zubů, „bublinky“ kyseliny uhličité udržují zuby čisté. 
  • Ořechy Nenasycené mastné kyseliny v nich jsou vhodnou prevencí kardivaskulárních chorob. Vápník posiluje pevnost zubů, jejichž odolnosti svědčí i „chroupání“ jader ořechů.
  • Řapíkatý celer To je přírodní kartáček i zubní nit dohromady! Celerová vlákna doslova otírají povlak na zubech a dezinfikují ústní dutinu.

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Canisterapie: Když psi uzdravují

Canisterapie: Když psi uzdravují

Autor: -vls-, Datum: 2. 10. 2019 10:00
6 tipů, jak správně dýchat

6 tipů, jak správně dýchat

Autor: Pavel Štěpka, Datum: 27. 9. 2019 10:00
Libeček lékařský: Domácí „maggi“

Libeček lékařský: Domácí „maggi“

Autor: -an-, Datum: 16. 9. 2019 10:00
Honeybush – čaj, který není čaj

Honeybush – čaj, který není čaj

Autor: -an-, Datum: 29. 8. 2019 10:00
Tip šéfredaktorky

Příběh Ludmily (42): Kopie mého muže

21. 9. 2019 0:05 autor podle příběhu Ludmily O. napsala Lada Sychrovská