Coby teenagerka se Nellie bouřila proti společenským očekáváním pro ženy z vyšší třídy; ve věku 15 let tajně začala kouřit cigarety, pít whisky a hrát hazardní hry.
Při hledání své životní cesty se zapsala do prestižní Cincinnati's Miss Nourse School for Girls, kde se vzdělávala v mnoha předmětech, včetně několika jazyků. Poté navštěvovala Miami University, a krátce také navštěvovala University of Cincinnati.
Herron se zajímala o právo, když byla mladá, často četla právnické knihy svého otce v jeho advokátní kanceláři. V roce 1877 doprovázela své rodiče, když navštívili prezidenta Hayese, a zůstala několik týdnů v Bílém domě.
Přestože se rodiny Herronových a Taftových léta přátelily, Nellie svého budoucího manžela neznala, dokud se s ním jako teenagerka nesetkala na sáňkařské párty. Sblížili se poté, co začal navštěvovat literární salón, který založila v roce 1884, aby se zapojili do politických a intelektuálních diskusí.
Nellie si plně uvědomovala překážky, kterým v té době čelila žena usilující o kariéru, a rozpoznala v absolventovi Yaleovy univerzity a Cincinnatské právnické fakulty potenciál k velkým úspěchům. Vzali se v domě Herronových 19. června 1886 a postupně se jim narodily tři děti.
Manželé Taftovi. (zdroj: Wikimedia Commons, Brown Brothers - The World's Work, 1909, Public Domain)
Nellie dělala vše pro to, aby zvýšila šance svého manžela dostat se do Bílého domu. Když byl Taft v roce 1890 prezidentem Harrisonem jmenován generálním prokurátorem, pomáhala mu posilovat jeho sebevědomí a schopnost veřejného řečníka.
Nellie také podpořila Tafta, aby v roce 1900 vedl komisi pověřenou vytvořením civilní vlády na Filipínách, což byla zkušenost, která jí umožnila okusit život první dámy územního správce.
A poté, co se Taft stal v roce 1904 ministrem války Teddyho Roosevelta, se Nellie zaměřila na prezidenta, aby zajistila jeho podporu pro nominaci svého manžela v roce 1908.
Ačkoli byla Nellie nucena svůj vliv omezit poté, co ji na počátku manželovy vlády postihla mrtvice, přesto po sobě zanechala hmatatelný odkaz z doby, kdy byla první dámou.
Vzpomínala na své dny na oblíbených komunitních festivalech na Filipínách, dohlížela na stavbu kapely a vznik série venkovních koncertů v parku West Potomac.
Nejznámější je její zásluha na zavedení slavných třešňových květů v parku. Poté, co projekt málem ztroskotal na dodávce nemocných stromů z Japonska, se první dáma spojila s manželkou japonského velvyslance a v březnu 1912 zasadila první dva exempláře ze zdravé úrody.
Když její manžel v roce 1921 dosáhl svého dlouholetého cíle a stal se předsedou Nejvyššího soudu USA, se Nellie vrátila do Washingtonu a působila jako čestná viceprezidentka organizace Colonial Dames a Asociace amerických skautek. Dožila se 81 let a byla jedinou manželkou prezidenta, která byla pohřbena na Arlingtonském národním hřbitově, dokud se k ní v roce 1994 nepřipojila Jacqueline Kennedyová Onassisová.
Zdroj informací: history.com
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Když 29. listopadu 1872 v Neapoli zemřela Mary Fairfax Somerville, nekrolog v londýnském Morning…
Nikdo nezměnil geografii tohoto světa tolik jako mořeplavec James Cook. V druhé polovině 18.…
Osud této ženy je tak úžasný, že jeho převedení na filmové plátno by působilo nepravděpodobně. Po…
Řeckému básníkovi Homérovi se připisuje zásluha, že napsal první epické příběhy „Ilias“ a „Odyssea“…
Titanic je jedním z těch vzácných filmů, které nebyly jen hitem – byl to fenomén. Získal 11 Oscarů,…
Zakladatelka společnosti, která nese její jméno, byla vizionářkou a vzorem. Estée Lauder ve všech…
V roce 1519 se Fernão de Magalhães vydal na odvážnou plavbu kolem světa. Snažil najít vodní cestu…
„A přece se točí,“ údajně pronesl italský matematik a fyzik Galileo Galilei, když odcházel od…