Nějakou dobu žili jako normální rodina s třemi dětmi. Hodně se přátelili se sousedy, Riou a Martinusem (Tienie) Wolmaransovými. Jejich manželství začátkem 90. let procházelo krizí, Tienie se dokonce na čas odstěhoval, ale pak se zase vrátil k rodině. Ženy spolu trávily dost času na karetních dýcháncích, navštěvovaly kurzy pečení dortů i zdobení porcelánových panenek.
V roce 1995 Justin zemřel při autonehodě. Krátce poté se Mariette sblížila s Tieniem. Ten sliboval, že podá žádost o rozvod, ale moc se k tomu neměl. Mariettě docházela trpělivost.
V červnu 1996 odjela do Pietersburgu v Jihoafrické republice a půjčila si od kamaráda pistoli. Následujícího dne propašovala zbraň přes hranice do Botswany. Ještě té noci přelezla dvoumetrovou zeď domu Wolmaransových a vešla dovnitř. V předsíni se setkala se svou obětí a dvakrát vystřelila, přičemž Riu zasáhla do břicha a žeber. Žádní svědci nebyli. Riu našla o několik hodin později její dcera.
Mariette Wolmarans-Bosch. (zdroj: murdepedia.org)
Po třech měsících vyšetřování neměla policie v Gaborone žádnou stopu, žádného podezřelého člověka. Domnívali se, že šlo o neúspěšné vloupání, a vraždu odložili.
Vraždu přičetli neúspěšnému vloupání a zapomněli na ni. Mariette se nechala ukolébat představou, že spáchala dokonalý zločin. Přitom udělala jednu závažnou chybu – pár dní před vraždou se svěřila své švagrové Judith Bosch, že má poměr s Tieniem. Proč to udělala, je dost nepochopitelné. Neměla totiž se švagrovou hezký vztah a obě se vzájemně „nemusely“.
Tři měsíce po vraždě Mariette předala svému švagrovi, manželovi Judith, pistoli a bez vysvětlení ho poprosila, aby ji vrátil majiteli. V tu dobu si objednala svatební šaty u módního návrháře v Pretorii. Když se Judith dozvěděla o zbrani a šatech, udělala si vlastní závěr a odnesla zbraň na policii. Ta zjistila, že jde opravdu o vražednou zbraň.
Mariette putovala za mříže, Tienie čelil podezření, že se na vraždě podílel. Po jednom výslechu však byl propuštěn a nikdy nebyl obviněn. V roce 1997 si vzal Mariettu ve vězení. Mnoho lidí se domnívalo, že měl před soudem stát taky, že se určitě minimálně na plánování vraždy podílel. Žádné důkazy proti němu se nenašly.
Mariette odmítala jíst vězeňské jídlo a hodně zhubla. Přesto k soudu docházela vždy pečlivě upravená a nalíčená. U soudu tvrdila, že je nevinná a že byla osudný večer doma. Dcery její alibi potvrdily, pokojská však uvedla, že paní Bosch kolem 20. hodiny někam šla.
Rozsudek byl vynesen 13. prosince 1999. Mariette Bosch, teď už Wolmarans, si vyslechla, že je vinna a odsuzuje se k trestu smrti oběšením.
„Zločin byl pečlivě naplánován s motivem umožnit vám vdát se za manžela zesnulé,“ uvedl soudce Isaac Aboagye. „Nebyl jsem schopen najít jedinou morální polehčující okolnost. Nejste příliš mladá, nebyla jste pod vlivem alkoholu a nebyla jste vyprovokována.“
Mariette tomu nemohla uvěřit a byla přesvědčena, že nakonec vyjde na svobodu.
„Věřím, že mě Bůh z této noční můry vysvobodí,“ řekla po vynesení rozsudku. „Hodili to na mě. Lidé se obrátili proti mně, ale Bůh to neudělá.“
Během čekání na vykonání rozsudku podala žádost o milost botswanskému prezidentovi Festusovi Mogaemu. Ten se nechal slyšel, že o milosti ani náhodou neuvažuje.
Mariette Wolmarans-Bosch byla popravena 31. března 2001 v 5:30 ve věznici v Gaborone. Tienie a děti se o tom dozvěděli z rádia v autě cestou do věznice, kam ji jeli navštívit.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Kolem 21. hodiny 4. února 1974 se ozvalo zaklepání na dveře bytu č. 4 na 2603 Benvenue Street v…
Na konci února 1987 proběhla v amerických médiích následující zpráva: Vražedkyně na útěku Audrey…
Hannibal Lecter nebyl jen výplodem čisté fantazie. V roce 1963 se Thomas Harris, autor, jehož…
Dvaapadesátiletý provozovatel nočního klubu v Dallasu Jack Ruby ohromil Ameriku, když 24. listopadu…
Byla mu diagnostikována antisociální porucha osobnosti. Počet obětí Rodneyho Alcaly není přesně…
Smrt vynálezce Diesela, vynálezce motoru, který nese jeho jméno, je opředena vlákny tajemství.
Velma Barfieldová se dostala na titulní stránky nejen amerického, ale i světového tisku poté, co se…
Mentálně retardovaný recidivista Antti Veikko Ilmari Siltavuori nikdy neuvedl žádné podrobnosti k…