Velma a Thomas spolu více než patnáct let žili poměrně harmonicky ve městečku Parkton v Severní Karolíně. To vše se změnilo, když se v roce 1965 Thomas Burke zranil během vážné automobilové nehody. Poté začal Thomas hodně pít a konzumovat drogy, aby potlačil silné bolesti hlavy, které byly následkem jeho zranění.
I Velma měla problémy. Ze zdravotních důvodů musela podstoupit hysterektomii a po ní se potýkala s velkými bolestmi zad. Proto začala brát různé utišujíí prášky, nakonec se stal drogově závislou.
V roce 1969, když byla Velma zrovna pryč, jejich dům záhadně vzplál. Thomas zemřel při požáru v důsledku nadýchání kouře.
Jen pár měsíců po smrti Thomase Burkea začala Velma chodit s vdovcem jménem Jennings Barfield. Ti dva se vzali v srpnu 1970, ale jejich manželství trvalo jen několik měsíců. Jennings Barfield zemřel 21. března 1971 na selhání srdce.
Je to přesně pětadvacet let, co beze stopy zmizela sedmiletá Melody Jonesová. K jejímu únosu a vraždě se už přiznala spousta podivínů a podvodníků, ale tentokrát přišel na policejní stanici někdo, koho rozhodně nečekali – bohatý podnikatel a filantrop Steven Harte, který tvrdí, že o tom starém případu něco ví. Vzápětí obdrží Kim Stoneová zprávu, že se z místní družiny ztratila osmiletá Grace Lennardová. Steven je ochoten mluvit pouze s Kim a rozehrává s ní chladnokrevnou psychologickou partii. Ještě náročnější souboj čeká na Kim za dveřmi vězení, kde si pro ni její úhlavní soupeřka, doktorka Alexandra Thorneová, připravila doslova výbušné tajemství. Odhalí ho jen výměnou za svobodu. (Novinku Angely Marconsové Uloupené dívky vydává nakladatelství Kalibr.)
Zdrcená a znovu ovdovělá Velma se přestěhovala do domu svých rodičů ve Fayetteville. Nedlouho poté, co se k nim nastěhovala, Velmin otec zemřel na rakovinu plic. V létě 1974 si matka Velmy začala stěžovat na silné bolesti žaludku. Byla přijata do místní nemocnice, ale když její příznaky odezněly, poslali ji domů.
V prosinci téhož roku se u Velminy matky Lillian opět projevily příznaky vážného onemocnění žaludku. Byla převezena do nemocnice, kde zemřela pouhé dvě hodiny po přijetí. Velma, která už tehdy byla závislá na drogách, sebrala jejich úpory. Z vraždy ji však nikdo nepodezíral.
V roce 1975 si Velma Barfield odpykala šest měsíců ve vězení za vypsání několika falešných šeků.
Velma Barfieldová v době pobytu ve vězení. (zdroj: murdepredia.org)
Po propuštění Velma začala pracovat jako domácí zdravotní sestra, a to nejprve pro starší pár, 94letého Montgomeryho Edwardse a jeho 84letou manželku Dollie. V lednu 1977 Montgomery Edwards zemřel. Jen o několik týdnů později, koncem února 1977, byla mrtvá také Dollie Edwardsová, která měla silné žaludeční problémy.
Velma Barfieldová se začala starat o další starší pár. Její svěřenec John Henry Lee ovšem zemřel v červnu 1977 a lékaři jeho smrt diagnostikovali pouze jako „těžký žaludeční virus“.
V roce 1977 si Velma našla přítele Stuarta Taylora, ke kterému se později přestěhovala. Když se Velma a Stuart účastnili letničního křesťanského shromáždění v Cumberland County, začal si Stuart stěžovat na silné bolesti žaludku. Později byl přijat do nemocnice a během několika dní byl mrtvý. Byla nařízena pitva.
Než byla pitevní zpráva vypracována, Lumbertonská policie obdržela uslzený telefonát od sestry Velmy Barfieldové, že Velma otrávila Taylora a další. Barfieldová byla atčena a později se přiznala k otravě arsenem Montgomery a Dollie Edwardsových, Johna Henry Lee i své matky Lillian Burkeové. Tvrdila, že je zabila proto, aby zakryla skutečnost, že jim ukradla peníze na nákup nelegálních drog.
Později se přiznala k otravě Stuarta Taylora. Navzdory svým přiznáním k těmto vraždám Velma nadále vyvracela tvrzení, že zabila také Thomase Burkea a Jenningse Barfielda.
Velma Barfieldová byla odsouzena za vraždu Stuarta Taylora prvního stupně v prosinci 1978. Soudní porota zjistila „přitěžující okolnosti“ a doporučila, aby byla odsouzena k smrti.
V cele smrti Velma aktivně praktikovala víru a pomáhala spoluvězňům i dozorcům. Psala dopisy guvernérovi Jimu Huntovi, ve kterých tvrdila, že její znovunalezená křesťanská víra by měla být považována za polehčující okolnost pro zmírnění jejího trestu na doživotí.
Získala velkou podporu od mnoha křesťanů po celých Spojených státech. Guvernér Hunt její žádost o milost zamítl. Velma Barfieldová byla popravena 2. listopadu 1984 v Central Prison v Raleigh v Severní Karolíně. Na popravu šla oblečná v růžovém pyžamu. V době její popravy jí bylo 52 let. Byla první ženou v USA usmrcenou smrtící injekcí.
Zdroje informací: murdeperia. org a exhibits.lib.unc.edu
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Kolem 21. hodiny 4. února 1974 se ozvalo zaklepání na dveře bytu č. 4 na 2603 Benvenue Street v…
Na konci února 1987 proběhla v amerických médiích následující zpráva: Vražedkyně na útěku Audrey…
Hannibal Lecter nebyl jen výplodem čisté fantazie. V roce 1963 se Thomas Harris, autor, jehož…
Dvaapadesátiletý provozovatel nočního klubu v Dallasu Jack Ruby ohromil Ameriku, když 24. listopadu…
Byla mu diagnostikována antisociální porucha osobnosti. Počet obětí Rodneyho Alcaly není přesně…
Smrt vynálezce Diesela, vynálezce motoru, který nese jeho jméno, je opředena vlákny tajemství.
Mentálně retardovaný recidivista Antti Veikko Ilmari Siltavuori nikdy neuvedl žádné podrobnosti k…
Když se významný vědec v oblasti výzkumu DNA Robert Schwartz v pondělí 10. prosince 2001 nedostavil…