Doma Tom taky nic nedělal, jenže to byla moje chyba, já ho do ničeho nenutila, a jeho to nenapadlo. Táta byl ale úžasný. Hrál si ale s Honzíkem, vyráželi spolu do lesa, na ryby, hráli fotbal a hokej, chodili na tenis. Zatímco tedy Tomáš pracoval tak nějak občas, já si toho nabírala víc a víc. Do toho přišlo druhé těhotenství a pět let po Honzíkovi se narodila dvojčata Klárka a Katka.
Náš 2+kk nám byl malý už dřív, ale s třemi dětmi to fakt nešlo. Dohodli jsme se, že pořídíme starší dům, který budeme „za provozu“ opravovat. S hypotékou byl trochu problém, ale naštěstí měl v té době Tom práci už celý rok. Krátce po získání hypotéky a nastěhování se do vysněného domečku dostal výpověď.
Já jsem se bála odříkat práci. Starala jsem se o dům, sháněla řemeslníky na různé úpravy a opravy, měnila kuchyň, předělávala koupelny… A Tom si hrál s dětmi, takže k nám mohli chodit zájemci o lekce angličtiny a francouzštiny.
Když šli večer všichni spát, zasedla jsem k počítači a překládala – různé firmy si mě najímaly i na odborné překlady, musela jsem tedy hledat i technické výrazy. Do postele jsem se dostala tak kolem půl druhé. V noci mě občas vzbudily holky, které byly ještě malé. A ráno bylo potřeba vypravit Honzu do školy.
Já jsem nastartovala den silným kafem a čekala, než vstane Tom, kterého „ty děti úplně zničily“. Pokud měl zrovna práci, dělala jsem mu po ránu snídani.
Takhle jsem to táhla skoro deset let. Jednou ráno jsem se vzbudila s příšerným brněním prstů, celý den to nepřestalo. Další den se přidaly úporné bolesti hlavy. Doktor mě poslal na různá vyšetření – nic se nenašlo. Jenže ruce brněly, hlava bolela dál, k tomu ještě bolest břicha a nechutenství. Přes půl roku jsem chodila po doktorech.
„Teď vás pošlu na psychiatrii,“ nekompromisně mi oznámil můj praktický lékař. – „Ale já přece nejsem blázen!“ reagovala jsem. – „To taky netvrdím. Slyšela jste někdy o syndromu vyhoření? Podle mě jste přetažená a organismus řekl dost. Všechno začíná v hlavě.“
Měl pravdu. Happyend se zatím nekoná. Terapie a prášky mě vracejí zpět. Ale pomalu. Tomáš se konečně chytil jako šéf marketingu velké firmy, vydělává slušné peníze. Já se doslova plácám jen v domácnosti. Nejsem schopná se soustředit na práci.
Jak to bude dál? Vždyť příští rok mi teprve bude pětačtyřicet! Přece se někdy vyléčím!?
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Rodina, to jsou lidé, kteří si mají pomáhat. Aspoň by to tak mělo být. Ale co když vás ti nejbližší…
„Dodnes si nedovedu tu záhadu vysvětlit,“ píše čtenářka Soňa. „V tom mlýně jsme se schovali před…
Šestatřicetileté Janě Forst byla diagnostikována rakovina prsu zhruba před dvěma lety, kdy si našla…
Po 35 letech od porodu císařským řezem paní Táňa vyřešila záhadu, proč její jaterní testy…
„Vím, že naše rodina je trochu netradiční, ale vyrůstala jsem obklopena láskou, kterou řada mých…
„Rozhodla jsem se napsat příběh své matky a vlastně také svůj. Příběh mé maminky se odehrál na…
Vymanit se z koloběhu průšvihů a špatných věcí mi trvalo skoro pětadvacet let. To, co bylo, už…
Paní Jana šla minulé léto jako již tradičně na preventivní gynekologickou prohlídku. Neměla žádné…