Maria od dětství navštěvovala hodiny klasického klavíru. Když její matka viděla, že umí i dobře zpívat, směrovala dceru k pěvecké kariéře. V roce 1937 se Callasovi rozešli a Maria s matkou a sestrou Jackie se vrátily do Řecka.
V Aténách pak Maria studovala na konzervatoři. Jako studentka zazářila v roce 1939 ve školním představení Cavalleria Rusticana. Za svůj oslnivý výkon v roli Santuzzy byla konzervatoří vyznamenána.
V roce 1941 Callasová debutovala v Královské opeře v Aténách ve skromné roli v opeře Boccaccio Franze von Suppé. Později v tomto roce se ujala své první velké role v Tosce.
Během druhé světové války Callas těžko hledala uplatnění. V polovině 40. let se vrátila do New Yorku, aby trávila čas se svým otcem a našla práci, ale zažila řadu odmítnutí. Nakonec se přestěhovala do Verony, kde se seznámila s bohatým průmyslníkem Giovannim Meneghinim. Vzali se v roce 1949.
V roce 1954 Callas uchvátila obecenstvo v Chicagské lyrické opeře rolí Normy. Představení bylo triumfální a bylo považováno za jednu z jejích největších rolí. V roce 1956 dostala konečně příležitost zpívat v Metropolitní opeře v rodném New Yorku, ale v roce 1958 ji ředitel Rudolf Bing vyhodil.
Callasové se také začalo rozpadat manželství. Callasová a Meneghini se koncem desetiletí rozešli, v té době už Maria měla poměr s lodním magnátem Aristotelem Onassisem.
Poprvé byli představeni v roce 1957 a jejich vztah brzy začal plnit první stránky novin. O dva roky později se Maria rozvedla a v roce 1960 i Onasiss. Teoreticky nic nestálo v cestě jejich lásce. Bohatý řecký rejdař si ale rád užíval života a do chomoutu se nehnal.
Mluvilo se o tom, že Onasiss Mariu několikrát donutil jít na potrat. To nikdo nepotvrdil, ani nevyvrátil. Pravdou je, že v roce 1960 Maria porodila Onasissovi syna Omera, chlapeček přišel na svět v osmém měsíci císařským řezem. Několik hodin po porodu přestal dýchat a po převozu do nemocnice zemřel, jak uvedl časopis Vanity Fair.
Pohřben je na hřbitově v Miláně. Smrt syna pronásledovala Mariu až do konce života a z Paříže, kde později našla domov, pravidelně cestovala do Milána, aby navštívila jeho hrob.
Nešťastná Maria se přestala věnovat operní kariéře a potýkala se s psychickými problémy. Navíc se těžce smiřovala se stárnutím. Informace o tom, že Onassis ve svém pařížském bytě využívá služeb „dívek“ madame Claude ze známého nevěstince, ji zdrtily.
Z jejích deníků vyplývá, že Onassis zpěvačce podával silné hypnotické sedativum metakvalon, známé také jako mandrax, na kterém se stala závislá spolu s nembutalem, barbiturátem používaným jako pre-anestetikum.
Pak Onasisse očarovala krása a půvab bývalé první dámy USA Jackie Kennedy. Ačkoli jejich okolí nevěřícně kroutilo hlavou, v roce 1968 si řekli své „ano“ a zůstali spolu dalších sedm let do Onasissovy smrti.
Podle neověřených zpráv bohatý lodní magnát podváděl i Jackie, a to občas i s Marii Callas. Ta žila samotářský život v Paříži. Nakrátko se vrátila na jeviště, ale pak se věnovala pedagogické činnosti a vyučovala zpěv.
Maria Callas zemřela náhle 16. září 1977 ve věku 53 let na infarkt. Největší lásku svého života, Aristotela Onasisse, přežila o dva a půl roku.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
I britská královna byla někdy „jen“ obyčejná žena a matka. Snachu Dianu přivítala do rodiny s…
Muž, jehož nápady jsou jako z jiného světa, generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk (53) se…
Jsou zosobněním amerického snu. Potomci chudých irských přistěhovalců, kteří se dostali mezi…
Byl poslední listopadový den roku 1881. Na univerzitě ve švýcarském Bernu probíhaly promoce. Diplom…
Před více než sto lety byli lidé zvyklí jezdit na kolech s dřevěnými koly, často s ocelovými ráfky,…
Génius módního průmyslu Karl Lagerfeld celý život soupeřil s Yvesem Saint Laurentem a jejich…
Odvážný muž, výborný navigátor a bojovník s korupcí, ale také dobyvatel a kolonizátor. To všechno…
Keltové věřili, že v noci 31. října se hranice mezi světem živých a světem lidí stírá, a proto…