Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
9 snů o práci
Freepik, rawpixel.com
Životní styl / Psychologie

9 snů o práci

datum: 3. 5. 2023 0:05 autor: Anna Vágnerová
„Sny jsou způsob komunikace mysli s námi. Pokud je něco, co nás v našem bdělém životě znepokojuje, pravděpodobně to v noci vybublá na povrch,“ vysvětluje odborník na sny Inbaal Honigman. Ne všechny sny, jejichž prostředím je pracoviště, však mohou souviset s prací. Mohou to být jen místa, která jsou nejvíce spojena s naším každodenním životem.

Nejčastější sny o práci

Pokud hodně sníte o práci a záležitostech souvisejících s prací, můžete předpokládat, že se vám váš mozek snaží předat zprávu. Mohlo by dokonce jít o první příznaky syndromu vyhoření, jako je příliš mnoho stresu v práci nebo prostě příliš vysoké pracovní zatížení. Na druhou stranu dobré sny o práci mohou být znamením budoucího úspěchu.

A jaké jsou nejčastější sny o práci?


Syndrom vyhoření může potkat i vás

  1. Přijdu pozdě do práce S přibližně 2 400 vyhledáváními na celém světě je nejběžnějším snem souvisejícím s prací pozdní příchod do práce. Podle odborníka Inbaala Honigmana jde o běžný úzkostný sen. Lidé zažijí tento sen, když budou mít pocit, že ve své práci nejsou dost dobří, nebo bez ohledu na to, kolik úsilí vynaloží, stále nemohou splnit minimální očekávaný standard. To neznamená, že osoba, která prožívá tyto sny, je opravdu neschopná dobře vykonávat svou práci, je to pouze vyjádření jejich obav, že by nemuseli být. Dalším důvodem může být to, že jejich práce není chválena jejich nadřízenými, zejména pokud tvrdě pracují na dosahování výsledků.
  2. Dostanu se v práci do problémů Druhým nejběžnějším pracovním snem je dostat se do problémů v práci. Ve snu říkáme hrozné věci, šéf říká hrozné věci a my se ocitáme v průšvihu. Mozek se snaží představit argumenty, které by jinak ohrozily naši pozici nebo kariéru v bezpečném prostředí našeho snu. Důvodem tohoto úzkostného snu je s největší pravděpodobností to, že vás na pracovišti neslyší, což je důležité řešit v reálném životě.
  3. Sním o povýšení v práci Povyšovací sen by mohl být prorockým snem! Pokud máte tento sen, mohlo by to znamenat, že vaše podvědomí zachytilo pozitivní signály, jako například, že se vám daří velmi dobře plnit své úkoly, nebo že se možná mluvilo o povýšení v práci. Ať už se na pracovišti stane cokoliv, tento sen je známkou toho, že si ve své práci vedete skvěle.
  4. Zdá se mi spolupracovnících Tento sen není nutně to, co očekáváte. Snít o spolupracovnících v minulých dnech může být pozitivní nebo negativní. Pokud jste rádi, že vidíte své staré kolegy, říká Inbaal, je to pravděpodobně známka toho, že vám chybí to, jak jste se ve staré práci cítili. Přesněji řečeno, Inbaal vysvětluje: „Kolegové v práci představují způsob, jakým jste řešili problémy, takže pokud vás těší, že vidíte ty staré kolegy ve svém snu, pravděpodobně vám uniká způsob, jakým jste se vypořádávali s výzvami.“ Na druhou stranu, pokud nejste moc rádi, že vidíte své staré kolegy, pravděpodobně jste ve své současné práci spokojenější než tehdy.
  5. Zdá se mi, že jsem v práci bez kalhot Často jde o způsob, jak mozek vyjadřuje, že pracovní situace je pro vás děsivá. Stejně jako u jiných nočních můr souvisejících s prací je nejlepším způsobem, jak tomu zabránit, řešit problém v reálném životě. Pravděpodobně si opravdu potřebujete odpočinout od práce nebo alespoň získat nějaké ujištění od kolegů, že to děláte dobře.
  6. Mám sen o tom, že mě práci vystřídají Pokud sníte o tom, že budete v práci nahrazeni, je to pravděpodobně způsobeno tím, že některá pracoviště pravidelně připomínají svým zaměstnancům, že jsou nahraditelní. Tito nadřízení nebo zaměstnavatelé se domnívají, že je to motivující, i když ve skutečnosti to má opačný účinek. Výsledná nejistota, kterou vaše podvědomí zažívá a projevuje ve snu, častěji motivuje pracovníky, aby si našli jinou práci, než bude příliš pozdě. Pokud opakovaně sníte o tom, že budete nahrazeni, pak váš mozek má pravděpodobně pravdu, když vám říká, abyste to udělali: vyměňte práci dříve, než vás nahradí váš zaměstnavatel.
  7. Mám představu, že mě v práci okradli Tato noční můra je vážnějšího charakteru. Zaměstnanci se mohou v práci cítit nejistě nebo nebezpečně, pokud například existuje toxická kultura žertování, kdy je férovou hrou vysmívat se kolegovi. Tento druh toxického pracovního prostředí způsobí takové noční můry, jako je okradení v práci-
  8. Představuji si, jak spím v práci Pokud máte tento úzkostný sen, je pravděpodobné, že se obáváte, že by se vám to mohlo skutečně stát. Buď je pro vás vaše práce velmi nudná, nebo jste chronicky nevyspalí. Obecněji by to mohlo znamenat, že se ve svém pracovním prostředí cítíte nesví a vaše spánkové návyky nebo každodenní úkoly ve vaší práci možná bude nutné změnit, abyste se cítili bezpečněji.
  9. Mám romantické sny o práci Tyto sny ve skutečnosti naznačují, že se ve své práci cítíte dobře, „jako byste tam mohli být svým skutečným já“. Pokud je sen trochu vášnivější, pak by to mohlo ukázat, že se v práci trochu nudíte a potřebujete si zpestřit pracovní den.

Zdroje informací: CVApp.de, inbaal.com, Inbaal Honigman


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Vážné úrazy v létě

Vážné úrazy v létě

Autor: Lucie Pivoňková, krizová interventka Poradny Vigvam, Datum: 24. 6. 2024 0:05

Prázdniny jsou pro děti časem velkého vzrušení, netradičních zážitků, radosti, smíchu a štěstí.…

Když je žena starší...?

Když je žena starší...?

Autor: Hana Lorencová, Datum: 21. 6. 2024 0:05

Mladá žena po boku staršího zajištěného muže. To byli ještě nedávno typičtí nastávající rodiče. V…

Nejčastější mýty o lidech s duševním onemocněním

Nejčastější mýty o lidech s duševním onemocněním

Autor: Petr Horyna, manažer služby terénních týmů BONA, Datum: 31. 5. 2024 0:05

Žijí a vyrovnávají se s duševním onemocněním a k tomu s mýty a tabu, které kolují ve společnosti.…

Pozor, stres: Potýká se s ním 96 % Čechů

Pozor, stres: Potýká se s ním 96 % Čechů

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 21. 5. 2024 0:05

S nepříjemnými fyzickými či psychickými stavy vyvolanými stresem se setkává většina z nás.

Proč ženy k některým závislostem tíhnou více než muži?

Proč ženy k některým závislostem tíhnou více než muži?

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 9. 5. 2024 0:05

Alkohol, prášky na uklidnění, ale třeba i kokain... U některých látek jako je alkohol, předpisové…

Duševní nemoci: Co dělat, aby nebyly tabu?

Duševní nemoci: Co dělat, aby nebyly tabu?

Autor: Petr Horyna, manažer služby terénních týmů BONA, Datum: 14. 4. 2024 0:05

Česká společnost čelí dlouhodobému problému stigmatizace duševních onemocnění, která mnoha lidem…

5 tipů, které pomohou dodržet novoroční předsevzetí

5 tipů, které pomohou dodržet novoroční předsevzetí

Autor: Hana Lorencová, Datum: 30. 12. 2023 0:05

Více než polovina lidí si někdy dala novoroční předsevzetí. Přelom nového roku je příhodným datem,…

5 rad, jak zvládnout předvánoční období pomocí zásad time managementu

5 rad, jak zvládnout předvánoční období pomocí zásad time managementu

Autor: -ava-, Datum: 11. 12. 2023 10:00

V předvánočním adventním období by slušelo upustit od každodenního spěchu, ale realita je většinou…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o krmivo pro kočky

12. 7. 2024 14:57 autor -red-