Brooks Baekeland byl zosobněním toho, co Barbara od muže chtěla. Vnuk Lea Baekelanda, vynálezce bakelitového plastu, byl samozřejmě bohatý, ale také společenský a velice inteligentní mladý muž s doktorátem z fyziky a bývalý pilot kanadského letectva.
Barbara ho tlačila do svatby, tak předstírala těhotenství. Pár se rychle vzal v první polovině čtyřicátých let v Kalifornii, těhotenství se nějak nezdařilo… Zato se Barbaře povedlo dostat se do „vysoké“ společnosti.
Manželé si pořídili luxusní byt v newyorské čtvrti Upper East Side, kde často hostili významné osobnosti. Pravidelným návštěvníkem byl dramatik Tennessee Williams nebo herečka Greta Garbo.
Už tehdy si přátelé a známí mladého páru všimli, že Barbara hodně pije a že se u ní projevují silně depresivní sklony.
Nebylo tajemstvím, že věrnost jim oběma byla cizí a že oba měli mnoho mimomanželských vztahů. Barbara se rozvést nechtěla, krachující manželství se pokusila zachránit dítětem. Jediný syn Antony se narodil 28. srpna 1946.
Barbara s malým Tonym. (zdroj: murderpedia.org)
Z roztomilého batolete vyrostl chlapec s podivnými zálibami. Rád například pitval hmyz a malá zvířata. Brooks to považoval za „vědecký talent“, Barbara se zase ve společnosti ráda chlubila Tonyho kresbami, na kterých byly krvácející lidské postavy.
Způsob života Baekelandových odpovídal jejich majetkovým poměrům. Kromě newyorského bytu si pořídili nebo pronajímali domy a byty na různých místech Evropy. Žili trochu kočovným životem, libovali si v pořádání večírků a o syna se moc nezajímali.
Když se Brooks v Paříži seznámil s o patnáct let mladší dcerou anglického diplomata, požádal o rozvod. To Barbara nevydýchala a pokusila se o sebevraždu. Brooks nakonec v nefunkčním manželství zůstal.
Během jedné dovolené ve Španělsku tehdy dvacetiletý Tony trávil většinu času s Australanem Jakem Cooperem. Tak se provalila jeho homosexuální orientace! Barbara si ale myslela, že jde jen o vzpouru a že Tony bude „normální“.
Jakmile si přivedl domů krásnou francouzskou dívku Sylvii, myslela si, že je všechno v pořádku. To zdánlivě bylo – do té doby, než si se Sylvií začal Brooks. Ten se tentokrát nenechal od Barbary citově vydírat, rozvedl se, oženil se Sylvií a narodil se jim syn.
V té době už měl Tony sklony k agresivnímu chování, byla mu diagnostikována schizofrenie a paranoa, ale Barbara si odmítala přiznat, že by se její syn měl léčit.
Brooks se plně zaměřil na novou rodinu a o Tonyho se přestal zajímat.
Víc než duševní onemocnění Barbaru trápila synova homosexualita. Tu se rozhodla „vyléčit“ svérázným způsobem. Najímala Tonymu prostitutky!
Když to nepomohlo, svedla vlastního syna a navázala s ním incestní vztah. Údajně věřila, že tím prokazuje Tonymu laskavost, protože mu konečně předvedla, co může od žen očekávat…
Matka a syn, dva lidé trpící viditelně psychickými problémy, nedokázali žít spolu, ani bez sebe. Domácí spory a hádky v jejich londýnském bytě přerůstaly v násilí a znepokojení sousedé několikrát volali policii.
Jednoho dne policie sebrala Tonyho na ulici, kde ohrožoval kolemjdoucí ženy nožem. V červenci 1972 napadl na rušné londýnské ulici svou matku. Byl zatčen za pokus o vraždu a umístěn do psychiatrické léčebny.
Barbara nepochopila, že je to vážné, a syna vzala z nemocnice domů. A to byla fatální chyba. Zaplatila ale aspoň psychoterapeuta, který docházel za Tonym domů. Na konci října 1972 ji varoval, že Tony je schopen vraždy. Barbara mu nevěřila.
Večer 17. listopadu 1972 se matka se synem pohádali. Barbaře se nelíbil Tonyho nový přítel. Tony během bouřlivé výměny názorů bodl matku kuchyňským nožem do srdce. Jednapadesátiletá Barbara byla na místě mrtvá.
Tony si nejprve objednal z čínské restaurace večeři, a když dojedl, teprve zavolal policii, která ho zatkla. Vůbec nechápal, co se stalo. Když ho z vazby převezli na uzavřené psychiatrické oddělení, často se prý personálu ptal, jak se má matka.
Po šesti letech, 21. července 1980, byl Tony propuštěn. Okamžitě si koupil letenku a odletěl z Londýna do New Yorku, kde navštívil sedmaosmdesátiletou babičku, Barbařinu matku.
Pouhých šest dní poté, co získal svobodu, starou ženu osmkrát bodl. Je s podivem, že útok svého vnuka přežila. Tonyho odvezla policie do vězení, kde čekal na soud. 20. března 1981 spáchal v cele sebevraždu – dal si igelitový sáček na hlavu a udusil se. Bylo mu 35 let.
Temný příběh dvou duševně nemocných lidí, Barbary a jejího syna stále vzbuzuje pozornost a otázky a dočkal se literárního i filmového zpracování. Roli Barbary si ve snímku z roku 2007 Savage Grace zahrála Julianne Moore.
Zdroje informací: murderpedia.com a Wipipedia
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Provedla jednu z nejkrutějších a nejznámějších vražd v Anglii 19. století. Hlava oběti se našla až…
Začátek března 2014 byl v italské Lombardii docela chladný. Ranní teploty se v neděli 9. března…
Jejich smrt otřásla New Jersey a okolím. Lorraine Kelly a Mary Ann Pryor byly brutálně zavražděny v…
Ve skutečnosti to žádný hodný strýček nebyl. Přezdívka „strýček Tik ťak“ odkazovala k jeho povolání…
Bylo 1. října 1957. Když se nad Paříží rozednilo, vstoupil štíhlý tmavovlasý mladík dveřmi na…
Devatenáctiletá Jill Behrmanová byla ve špatnou dobu na špatném místě. Pachatel ji zastřelil…
Pod dálničním nadjezdem v Solně nedaleko Stockholmu 18. července 1984 byly objeveny v plastových…
5. září 1997 byl v Paříži zatčen Patrice Alègre, pohledný 32letý muž z jihofrancouzské Toulouse.…