Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
11 tipů, jak si okořenit sexuální život
PR
Životní styl

11 tipů, jak si okořenit sexuální život

datum: 22. 9. 2022 15:00 autor: KOMERČNÍ PREZENTACE
V lásce jsou samozřejmě velmi důležité city, vzájemné porozumění, tolerance a důvěra. Buďme ale k sobě upřímné, sex je také velmi důležitý, a především v dlouhodobých vztazích a manželství se vášeň často vytratí. Neuspokojivý sex je často důvodem nefungujících manželství a rozpadajících se vztahů. Jak si ale po tolika letech společného soužití oživit vzájemnou sexuální přitažlivost a dodat si novou vlnu energie a chuti? Odpověď na tuto otázku a také nápady na vylepšení sexu Vám přinášíme v následujících řádcích.

1.  Využívejte všechny smysly

Čich, sluch, hmat, chuť a zrak. Pět smyslů člověka, které využíváme v běžném životě každý den. Nezapomínejme je ale využívat také v posteli. Sexuální hrátky jsou přitom skvělou příležitostí, kde můžete tyto smysly využít a zvýšit tak sexuální touhu. Jak toho dosáhnout?

Příjemná vůně může udělat s vaším partnerem opravdové divy. Není nad to, když vás líbá na klíční kosti, a přitom cítí jeho oblíbenou vůni.

Stejně tak můžeme při sexu využít sluch. Ať už budete šeptat partnerovi do ucha něžná láskyplná slůvka, nebo zvolíte pikantnější slovník, zajisté to míru jeho vzrušení výrazně zvýší.

Hmat je při postelových hrátkách samozřejmě naprosto neodmyslitelný. Dotýkejte se partnera a prozkoumávejte jeho tělo. Zapomenout ale nemusíte ani na sebe. Váš muž se zajisté rád podívá, jak hladíte také své tělo.

Chuť můžeme využít například při přípravě speciální večeře, pro kterou použijeme suroviny s afrodiziakálními účinky. Skvělé jsou například olivy, nebo jahody. Některé potraviny můžete využít přímo při intimních chvílích.

Se zrakem se dá také skvěle experimentovat. Při dívání se do zrcadla vaše sexuální touha raketově vzroste. O zrak se naopak můžete na chvíli připravit. Zavažte partnerovi oči a zkuste prozkoumávat jeho tělo jazykem.

2.  Buďte odvážní, zkuste roleplay

Láska samozřejmě není o vzhledu, ale pokud nás manžel potkává již 20 let ve vytahané noční košili, žádné zvláštní fantazie to v něm nejspíš neprobudí. Zkuste si pořídit nové noční prádlo, které se bude líbit nejen vašemu manželovi, ale i vy si budete připadat neodolatelně krásná.

Skvělé zpestření v posteli, které váš partner zajisté ocení, jsou sexy kostýmy pro roleplay. Během chvilky se tak z vás může stát sexy zdravotní sestřička, nebo třeba drsná policistka. Nebude to ale ‘zadarmo’, roleplay totiž vyžaduje kromě kostýmu i jistou přípravu, kdy si alespoň rámcově promyslíte, jakým směrem se scénář večera bude ubírat. Pomůže také, když si připravíte nějaké rekvizity (lékárničku, obvaz, pouta, apod.) Roleplay v kostýmku nejspíš nebudete hrát pokaždé, ale jednou za čas se jedná o velmi příjemné erotické zpestření.

3.  Dotýkejte se navzájem

Kůže je velmi citlivá a mazlení s partnerem nás dokáže úžasně připravit na blížící se milování. Navíc tím partnerovi dáváte jasně najevo, že se vám jeho tělo stále líbí. A to každý muž alespoň jednou za čas potřebuje vědět. Nezapomínejte, že dotýkat se můžete nejen rukama a celým tělem, ale také jazykem. Vzájemné doteky jsou skvělým nástrojem každé předehry.

Pokud chcete společné doteky posunout ještě na další úroveň, vyzkoušejte společnou masturbaci, což je velmi intimní zážitek. Může se jednat o součást předehry, nebo třeba taky o zajímavé zakončení společných hrátek, kdy vyvrcholení dojdou oba dva.

4.  Letmé doteky během dne

Partnera a i sebe si můžete připravit i v průběhu dne. Nestavějte váš den jen na řešení problémů a povinností, ale zkuste se svého partnera občas dotknout. Může jít letmý dotek, pohlazení anebo krátké, ale vášnivé políbení. Věřte, že se na večer budete nakonec těšit oba dva.

5.  Lechtivé zprávy

Další možností, jak zpestřit vztah, jsou lechtivé zprávy. Pokud své milované polovičce pošlete do práce zprávu, ve které mu popíšete, jaké plány s ním na večer máte, rozjede to jeho fantazii na plné obrátky. Pokud jste odvážná, můžete připojit také intimní fotku. Nevíte-li co napsat, můžete zkusit např. „Pořád mě vzrušuje, když myslím na to, co jsme minule dělali“. Vrátíte tak i jeho myšlenky k nedávnému milování a on si tu noc bude chtít zopakovat.

6.  Nevykládejte pikantnosti o Vašem sexuálním životě

Vztah a sexuální život je mimo jiné taky o důvěře. Nepřipravujte se o tu partnerovu a nerozebírejte vaše intimní problémy s kde kým. Pokud se svěříte kamarádce, které můžete důvěřovat, je to v pořádku. Mužské ego je ale silné a myšlenky na to, kdo všechno se dozví o vašich hrátkách, by mohly společný sexuální zážitek poškodit.

7.  Orální sex

Orální sex muži milují. My ženy se mu ale často vyhýbáme a protivíme si ho naprosto zbytečně. Pro začátek je skvělé potěšit svého manžela nebo partnera orálně například ve sprše. Tato varianta je pro mnoho žen schůdnější a muž si na vás potom vzpomene při každém sprchování.

Nebojte se také nechat orální sex dopřávat sobě. Muži milují, když je žena spokojená a jeho něžnosti si užívá. A pokud partnerovi poradíte, jaké tempo, tlak a intenzita se vám líbí, bude to i pro vás neodolatelný zážitek.

8.  Zkoušejte nové věci

Nebojte se vyzkoušet v posteli nové věci. Na trhu najdete nejrůznější erotické pomůcky pro páry, které ve vás probudí nejen touhu, ale také vášeň. Odvážné páry, které rády experimentují, mohou zkusit výměnu rolí, při které použijí připínací penis. Mnoho mužů má velmi citlivou oblast análního otvoru, a právě připínací penis dokáže skvěle stimulovat prostatu. Tím výrazně zvýšíte partnerovo vzrušení a dopřejete mu nezapomenutelný zážitek. Samozřejmě je velmi důležité zjistit, zda právě tento typ erotické hračky je ten, po čem váš manžel touží.

Můžete vyzkoušet i erotické hry pro páry. K dostání jsou nejen deskové hry, ale také třeba kostky nebo karty. Díky nim přijdete na spoustu nových nápadů a prozkoumáte partnerovo tělo a erotogenní zóny.

9.  Buďte aktivní a mluvte

Experimentování v posteli je skvělý způsob, jak si zpestřit sexuální život. Váš partner jistě ocení vaši aktivitu. Nečekejte jen na to, až si váš milovaný o sex řekne. Když učiníte první krok, je pravděpodobnější, že s něčím novým příště přijde naopak váš partner.

Velmi důležité je o vašich touhách mluvit. Svěřte se, co chcete v sexu vyzkoušet, co vás láká a o čem sníte.

Stejně důležité je umět citlivě vyjádřit také svůj nesouhlas. Pokud se vám nějaká praktika nelíbí, buďte upřímná a řekněte to dřív, než vás pohltí negativní emoce.

Stejně tak je dobré nenutit se do sexu, pokud na něj nemáte chuť. Vaše vzrušení bude na nule a celkový prožitek mizerný. Upřímnost je důležitá nejen ve vztahu, ale také v milostných hrátkách.

10.  Neomezujte se jen na ložnici

Výborné zpestření vztahu a sexu obecně vám může přinést také střídání míst. Nemusíte se omezovat pouze na milování v posteli. V bytě nebo domě je mnoho dalších míst, kde si můžete užít skvělý sex. Ať už se jedná o kuchyňskou linku, pračku nebo sprchu, nebojte se toho. Je to nejjednodušší způsob, jak se vymanit ze zajetých stereotypů.

Nemusíte se ale vůbec držet jenom v bytě. Nádherný sex si můžete užít také v autě, lese nebo nějakém jiném veřejném místě. Vždy ale dbejte na bezpečí a své zdraví.

11. Buďte spontánní

Tou nejzákladnější radou, jak okořenit vztah, je zajisté spontánnost. Nemusíte si nechávat milostné hrátky až na večer. Mnohdy jsme večer po celodenních povinnostech už velmi unavené a potom nemáme na sex ani pomyšlení. Zkuste partnera překvapit ráno, kdy ho místo budíku probudí vaše doteky a líbání.

Stejně tak ho můžete překvapit kdykoli během dne, když na něj dostanete chuť. Co je na tom, že si zrovna vaříte odpolední kávu. Káva počká. Vrhněte se na svého muže a probuďte v sobě dračici.

Bonusová rada na závěr

Vždy dělejte jen to, co se vám opravdu líbí. Pokud se budete do jakýchkoli praktik nutit, i když vám jsou nepříjemné, partner to vycítí a sexuální prožitek nebude zdaleka tak silný, jak by mohl být. Nebojte se experimentovat, ale vždy buďte upřímná nejen ke svému partnerovi, ale také sama k sobě. Díky tomu v sobě můžete probudit znova tu vášeň, kterou jste v sobě měla na začátku vztahu.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Když srdce bije na poplach...

Když srdce bije na poplach...

Autor: redakce ve spolupráci s Ing. et. Ing. Barborou Procházkovou, vedoucí vědeckého týmu společnosti Chromozoom, Datum: 27. 9. 2022 10:00

Na kardiovaskulární onemocnění zemře každý třetí Čech. Onemocnění srdce patří nejen u nás, ale i ve…

Přichází doba kaki

Přichází doba kaki

Autor: -ket-, Datum: 21. 9. 2022 10:00

Malé, oranžové, ovšem velmi silné a plné vitaminů. Tak by se dalo jednoduše popsat ovoce kaki,…

Začne Evropský týden sportu

Začne Evropský týden sportu

Autor: -ket-, Datum: 19. 9. 2022 15:00

V pátek 23. 9. 2022 začne Evropský týden sportu, do kterého se prostřednictvím projektu BEACTIVE…

5 tipů, aby děti jedly správně

5 tipů, aby děti jedly správně

Autor: -gul-, Datum: 16. 9. 2022 15:00

Samé jedničky začínají na talíři! Vhodný jídelníček pomůže překonat nápor učení, testů a zkoušek. S…

Víte, že výhřez ploténky jde vyřešit za hodinu?

Víte, že výhřez ploténky jde vyřešit za hodinu?

Autor: redakce ve spolupráci s Mgr. Ivou Bílkovou, hlavní fyzioterapeutkou FYZIOkliniky, Datum: 12. 9. 2022 10:00

Výhřez ploténky může vznikat pomalu a plíživě nebo naopak náhle, jedním špatným pohybem. Zkušenost…

Podzimní trendy ve spodním prádle

Podzimní trendy ve spodním prádle

Autor: -lym-, Datum: 8. 9. 2022 10:00

Jaké spodní prádlo právě letí? Malá procházka posledními novinkami!

Telemedicína „jede“

Telemedicína „jede“

Autor: -an-, Datum: 6. 9. 2022 10:00

Výstava v Praze představí nové technologie na hubnutí!

Průvodce světem meditace

Průvodce světem meditace

Autor: redakce ve spolupráci s Veronikou Navarro, Datum: 5. 9. 2022 10:00

Uspěchaná a rychlá doba, přehlcená mysl informacemi a pocity, nedostatek času a pocit, že nic…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 balíčků kosmetiky DERMEDIC

27. 9. 2022 15:00 autor -mav-