Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Narcy Novacková: Žena, která má na svědomí smrt manžela a tchyně
Picryl, Boston Public Library, Public Domain
Volný čas / Krimi čtení

Narcy Novacková: Žena, která má na svědomí smrt manžela a tchyně

datum: 30. 7. 2023 0:05 autor: Hana Lorencová
Floridský milionář a podnikatel Ben Novack žil až do své smrti v červenci 2009 skvělým životem. Vyrůstal v jedné z nejslavnějších a nejbohatších floridských rodin. Jako syn Bena Novacka staršího byl dědicem proslulého luxusního hotelu Fontainebleau v Miami Beach, kde pobývali například Frank Sinatra nebo Marilyn Monroe.

Slavný hotel a jeho majitelé

Úspěch hotelu Fontainebleau vynesl rodinu Novacků do vyšší společnosti. Manželka Bena staršího a matka Bena mladšího Bernice, krásná a elegantní bývalá modelka, se v rodinném podkrovním apartmá setkávala se zahraničními hodnostáři, celebritami a vlivnými politiky.

Smrt Bena Novacka mladšího (narodil se roku 1951) však nebyla tak okouzlující jako jeho život. Smrt našel v hotelovém pokoji daleko od luxusního Fontainebleau, v hotelu Hilton Rye Brooke v Rye Brooke ve státě New York.

Jeho společnost Convention Concepts Unlimited se zaměřovala hlavně na jednoho klienta: Amway. Plánoval pro ni velké kongresy a cestoval po celé zemi, aby na jejich průběh dohlížel.

Narcy Novack. (zdroj: murderpedia.org)

Poslední kongres Bena Novacka

Dne 10. července přiletěl Novack na mezinárodní letiště Newark. Na konferenci Amway do hotelu Hilton přivezl svou ženu Narcy a její dceru May Abadovou.

Konference byla velká – sjelo se na ni přes 1 000 hostů. Podle výpovědi Narcy Novackové na policii pracoval Ben 12. července celou noc a zůstal vzhůru až do svítání v 6:30, než šel konečně spát. Kolem 7:15 ráno Narcy Novacková – celým jménem Narcisa Cira Veliz Pacheco Novacková –  policii řekla, že odešla z pokoje pro snídani. Na videozáznamech z hotelové bezpečnostní kamery je vidět, jak pokoj opouští.

Policii řekla, že se do pokoje vrátila o 45 minut později a našla tam hrůznou scénu. Ben Novack ležel na podlaze, svázaný a s roubíkem. Ruce měl spoutané lepicí páskou za zády a nohy svázané. Byl brutálně umlácen. Později se zjistilo, že byl pravděpodobně udušen polštářem.

Když policie v 7:57 ráno dorazila do pokoje, byl již mrtvý. Ležel na podlaze obličejem dolů a byl celý od krve. 

Bezprostředně po vraždě se policie zaměřila na vyšetřování Narcy Novackové. Po jejím odchodu zámek na kartu nikdo jiný nepoužil. To policii vedlo k domněnce, že Narcy Novacková pustila vrahy do pokoje.


Rosemarie Nitribitt: Neobjasněná smrt luxusní prostitutky

Dobře se vdala?

Na rozdíl od Bena mladšího se Narcisa Cira Veliz Pachecová nenarodila bohatá. Na svět přišla v roce 1947 v Ekvádoru a pracovala jako striptérka pod jménem Sylvia, když se seznámila se svým budoucím manželem.

Ačkoli v době, kdy se seznámili, měla Sylvia křiklavě obarvené a trvale upravené blond vlasy a nosila přiléhavá tílka s hlubokým výstřihem, která odhalovala její postavu, pozdější fotografie ukazují, že Narcy se vžila do role bohaté manželky. Vlasy měla tmavší a pečlivě upravené, nosila elegantní kostýmy, a dokonce vedla vlastní poradenskou firmu. Často Bena doprovázela na jeho služebních cestách.

Přestože byli Narcy a Ben manželé už devatenáct let, jejich vztah byl bouřlivý, provázený hádkami a obviňováním z nevěry. Novacka jeho okolí označovalo za agresivního člověka. Jeho manželka policii řekla, že manžel se stýkal a obchodoval s podivnými lidmi. Novack měl jako mnoho milionářů výstřední zájmy a byl známý zejména svou velkou sbírkou komiksů o Batmanovi v hodnotě přes milión dolarů. Jeho celkové jmění se pohybovalo kolem 6 až 10 milionů dolarů. 

Když ne já, tak nikdo!

Poslední byl Benův poměr s pornoherečkou Rebeccou Blissovou a Narcy se obávala, že požádá o rozvod a na základě předmanželské smlouvy ji připraví o rodinný majetek. Rebecca Blissová později u soudu potvrdila, že měla s Benem Novackem poměr a že jí Narcy Novacková nabídla 10 000 dolarů za ukončení vztahu s Benem. Podle Blissové Novacková řekla, že „když ho nemůže mít ona, nebude ho mít žádná jiná žena“.

16. července 2009, čtyři dny po vraždě, prohledala policie dům rodiny Novacků na adrese Delmar Place 2501 ve Fort Lauderdale. Dvoupatrová rezidence o rozloze 6 000 čtverečních stop má šest ložnic a stojí na půlhektarovém pozemku.

Policisté zabavili bezpečnostní záznamy z domu, různé písemnosti, několik počítačů, kopie účtů Novackých, telefonní seznam a diář. A co je možná nejdůležitější – i pět rolí lepicí pásky.


Konec amerického snu: Proč bratři Menendezovi zabili své rodiče?

Náhodný pád – nebo vražda?

Policie se začala zajímat i o smrt Narcyiny tchyně Bernice Novackové, která zemřela několik měsíců před svým synem. Bernice Novacková vždy byla dokonale oblečená a zůstala udržovanou a krásnou ženou až do vysokého věku. V mládí byla dokonce modelkou Salvadora Dalího.

Bylo jí 87 let, když byla 6. dubna 2009 nalezena mrtvá, celá od krve a s poraněním obličeje a hlavy. Původně se předpokládalo, že tato zranění vznikla v důsledku série pádů. Deník South Florida Sun-Sentinel uvedl, že v několika měsících před smrtí měla řadu pádů.

Přestože některá zranění vypadala spolu s krví rozmazanou po stěnách v jejím domě podivně, její smrt vzbudila všeobecné podezření až mnohem později, po smrti jejího syna.

Ačkoli její sestra Maxine Fielová naléhala na policii, aby se případem zabývala podrobněji, okresní koroner Joshua Perper, zpočátku rozhodl, že šlo o nešťastnou náhodu. Průlom nastal až později.


Mariette Bosch: Zločin z vášně v horké Africe

Obžaloba až po roce

Téměř rok po vraždě Bena Novacka mladšího vydala FBI prohlášení, v němž tvrdí, že šlo o dalekosáhlé spiknutí s cílem zabít Novacka. Šlo o skupinu lidí, kteří překročili hranice státu New York, aby mohli čin spáchat. A úřady tvrdily, že za vším stojí Narcy Novacková.

Podle obvinění 2. července 2009 odcestovala Narcy se svým bratrem Cristobalem Velizem z Floridy do New Yorku a „v rámci příprav na útok prozkoumala hotel Hilton“.

V červenci americká prokuratura označila i další podezřelé: Joel Gonzalez a Denis Ramirez. Ramirez byl otcem dvou Velizových vnoučat. V obžalobě vláda popsala Ramireze jako muže, který 10. července, dva dny před vraždou, odvezl Gonzáleze a nejmenovaného spiklence do hotelu, aby si hotel znovu prohlédli. Ramirez je podle obžaloby do hotelu odvezl i v den zločinu. Do pokoje je vpustila Novacková, která jim dala polštář, aby manžela udusili.

Denis Ramirez se policii sám přihlásil a později uzavřel dohodu o vině a trestu. Potvrdil, že důležitou osobou je 33letý Alejandro Gutierrez-Garcia.

Při soudním jednání vyšly najevo nové hrůzné detaily; žalobci tvrdili, že Gonzalez zabil Novacka pomocí činek, zatímco Gutierrez-Garcia, který přiznal vinu a spolupracoval při vyšetřování, vyřízl milionáři oči a Narcy se na to dívala. A Garcia tvrdil, že Narcy stála i za vraždou Bernice.

Narcy Novacková po celou dobu říkala, že je nevinná.


Scott Peterson: Vrah těhotné manželky

Doživotí bez možnosti propuštění

Po devítitýdenním soudním procesu byla Narcy Novacková shledána vinnou ze zosnování vraždy svého manžela Bena Novacka mladšího, 53letého dědice hotelového jmění Fontainebleau, a jeho matky Berenice Novackové. Odsouzen byl také její bratr Cristobal Veliz. Oba byli shledáni vinnými v několika bodech obžaloby týkajících se zosnování vraždy, ale zproštěni obžaloby z trestného činu vraždy.

Po Benově smrti Narcy ukradla z jeho společnosti přes 100 000 dolarů. S Velizem se také údajně pokusili hodit vraždu na Narcyninu vlastní dceru May Abadovou.

Narcy Novacková stejně jako její bratr Cristobal Veliz byla odsouzena k doživotnímu trestu odnětí svobody bez možnosti žádat o podmínečné propuštění.

Novackův majetek po odsouzení Narcy Novackové nakonec zdědila její dcera May Abadová se svými syny.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Cecile Bombeeková: Vraždící jeptiška

Cecile Bombeeková: Vraždící jeptiška

Autor: Hana Lorencová, Datum: 12. 4. 2024 0:05

Byla to náhoda? Nebo se za vysokou úmrtností na geriatrickém oddělení veřejné nemocnice s 38 lůžky…

Gu Kailai: Prominentní Číňanka zavraždila britského podnikatele

Gu Kailai: Prominentní Číňanka zavraždila britského podnikatele

Autor: Hana Lorencová, Datum: 22. 3. 2024 0:05

Takový typicky čínský případ. Kde je vlastně pravda? Byla Gu u soudu, nebo ji nahradila dvojnice?

William King Hale: Muž bez citu vraždil kvůli ropě

William King Hale: Muž bez citu vraždil kvůli ropě

Autor: Hana Lorencová, Datum: 19. 3. 2024 0:05

Když William King Hale kolem roku 1902 dorazil do Oklahomy, byl tak chudý, že musel bydlet ve stanu…

Raymond Fernandez a Martha Becková: Vraždící dvojice

Raymond Fernandez a Martha Becková: Vraždící dvojice

Autor: Hana Lorencová, Datum: 16. 3. 2024 0:05

Byl to divný pár. Drobný muž, který pleš zakrýval parukou, a obézní žena, která neměla problém…

Jennifer Bermanová: Zoufalá matka, která se nedokázala vypořádat s rozvodem

Jennifer Bermanová: Zoufalá matka, která se nedokázala vypořádat s rozvodem

Autor: Hana Lorencová, Datum: 15. 3. 2024 0:05

„Nehýbe se... Nemůžu uvěřit, že se to děje,“ zoufale volal na tísňovou linku Richard Berman. Známý…

Mary Batemanová: Čarodějnice z Yorkshiru otrávila sousedku pudinkem

Mary Batemanová: Čarodějnice z Yorkshiru otrávila sousedku pudinkem

Autor: Hana Lorencová, Datum: 21. 2. 2024 0:05

Mary Batemanová na přelomu 18. a 19. století nechvalně proslula jako zlodějka a travička. Říkalo se…

Metod Trobec: Netvor z bývalé Jugoslávie

Metod Trobec: Netvor z bývalé Jugoslávie

Autor: Hana Lorencová, Datum: 7. 2. 2024 0:05

V květnu 2006 spáchal sebevraždu v cele ve věznici Dob pri Mirni na jihovýchodě Slovinska Metod…

Elizabeth Brownrigg: Porodní bába utýrala svou pomocnici k smrti

Elizabeth Brownrigg: Porodní bába utýrala svou pomocnici k smrti

Autor: Hana Lorencová, Datum: 2. 2. 2024 0:05

Pocházela z chudé dělnické rodiny, pak se začalo dařit jejímu manželovi a rozvíjela se i…

Tip šéfredaktorky

Hans Christian Andersen: Autor Malé mořské víly byl podivín a možná i pedofil

3. 4. 2024 0:05 autor Anna Vágnerová