Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Kdo zavraždil Marilyn Sheppard?
freepik.com
Volný čas / Krimi čtení

Kdo zavraždil Marilyn Sheppard?

datum: 19. 3. 2021 0:05 autor: Hana Lorencová
Dodnes nevyřešený případ smrti Marilyn, krásné manželky neurochirurga Sama Shepparda, stále vyvolává řádu nezodpovězených otázek. Zabil svou ženu Sam Sheppard? Pokud ne, kdo byl brutálním vrahem těhotné Marilyn?

Večírek, který manželé Sheppardovi uspořádali pro sousedy 3. července 1954 ve svém domě v Bay Village poblíž Clevelandu, se povedl. Sam pak usnul na pohovce v obývacím pokoji, Marilyn si ještě chvíli povídala se sousedy a pak odešla spát. To bylo naposledy, co ji viděli živou.

Někdo zabil Marilyn!

V 5:40 probudil souseda telefon. „Bože můj, Spenci, rychle přijď. Myslím, že někdo zabil Marilyn!“ Tak začal dramatický příběh, který ospalou vesnici u jezera Erie dostal na titulní stránky celostátních novin.

Když Spencer Houk a jeho manželka Evelyn dorazili, uviděli dezorientovaného a zmateného Sama bez trička, na promáčených kalhotách měl krvavou skvrnu. V ložnici ležela mrtvá Marilyn – zřejmě brutálně ubita nějakým tvrdým předmětem. Všude kolem byla krev, její kapky byly na různých místech i v přízemí domu. Dům nesl evidentní známky vloupání.

Prapodivný příběh

Policii, kterou přivolali sousedé, šokovaný Sam zmateně a nesouvisle vyprávěl, že ho nad ránem z tvrdého spánku probudil křik jeho ženy. Sam vyběhl po schodech a zahlédl „bílou postavu“, jak se skláněla nad tělem jeho manželky na posteli. Poté dostal zezadu ránu do hlavy a upadl na zem.

Omámený po ráně do hlavy zjistil, že manželka nedýchá a nezjistil u ní žádný tep. Pak uviděl, jak dveřmi do zahrady utíká ven nějaká postava. Vyběhl za neznámým, ale při potyčce na pláži u jezera ho údajný vrah opět udeřil. Jakmile se Sam probral z bezvědomí, vrátil se do domu a telefonoval Spencerovi.

Nešťastné manželství?

Samuel Holmes Sheppard se narodil v roce 1923 v Clevelandu. Marilyn Reese byla jeho spolužačka ze střední školy. Poté, co Samuel vystudoval medicínu, nastoupil na stáž na neurologickou kliniku v Los Angeles. Tam za ním přijela Marilyn a v roce 1945 se vzali. Po několika letech se vrátili do Ohia, kde Sam začal pracovat v Osteopathic Clinic, kterou vlastnil jeho otec v Bay View. To už měli malého Samuela Jr.

Jejich manželství nijak nevybočovalo z tradic tehdejší doby. Samuel bez problémů finančně zajistil rodinu. Marilyn se stala klasickou manželkou, která se stará o domácnost a vytváří zázemí pro kariéru svého muže a tiše snáší i jeho nevěry. Samuel byl velice pohledný a charismatický muž, který se líbil ženám – a ženy se líbily jemu.

Jak se později ukázalo, měl dlouhodobý poměr s laborantkou Susan Hayes, což nejprve zapíral. A to mu později přitížilo.

Sam je zatčen...

Policii se jeho popis událostí zdál nepravděpodobný. Zajímavé je, že po celou dobu ve vedlejším pokoji klidně spal sedmiletý syn Samuel a pes, kterého Sheppardovi měli, vůbec neštěkal… Doktor Sheppard putoval do vězení.

Vzhledem k tomu, že Marilyn byla ve čtvrtém měsíci těhotenství, naskytla se i varianta, že dítě třeba nebylo Samovo. Všichni dobře věděli, že soused Spencer Houk mladou sousedku obdivoval. Jenže jen těžko se dalo věřit tomu, že o dvanáct let starší obtloustý muž mohl okouzlit pohlednou lékařovu manželku. Přesto jeho auto bylo často vidět zaparkované na příjezdové cestě k domu Sheppardů, když byl Sam v práci.

... a odsouzen

Sam Sheppard u soudu o kritické noci vypovídal sice stejně jako napoprvé, ale jeho svědectví působilo nelogicky a nepřirozeně. Místní média proti němu byla zaujata a s chutí líčila jeho záletnické eskapády. Přestože u případu byla spousta nejasností, nesrovnalostí a nedostatek důkazů, 21. prosince 1954 byl Sam Sheppard odsouzen za vraždu druhého stupně na doživotí.

Ve vězení se Sheppard dobrovolně zúčastnil studií rakoviny a umožnil, aby dostal injekci živých rakovinných buněk do těla.

Následovaly další rodinné tragédie. Krátce po Samově odsouzení jeho matka Ethel spáchala sebevraždu. Dva týdny po ní zemřel Sheppardův otec na krvácející žaludeční vřed a rakovinu žaludku. V únoru 1963 spáchal sebevraždu Sheppardův tchán Thomas S. Reese.

Po deseti letech propuštěn

Prostřednictvím právníků podal Sam odvolání a nakonec byl v roce 1964, po deseti letech ve vězení, propuštěn. Tři dny po propuštění se oženil s Němkou Ariane Tebbenjohanns, se kterou si ve vězení dopisoval. Po pěti letech se ale rozvedli.

Sam se znovu pustil do neurologické praxe. Bohužel léta ve vězení a následně i láska k alkoholu se podepsaly na jeho schopnostech. Lékařskou praxi proto opustil.

Zbývalo mu jen šest měsíců života, když se potřetí oženil s Colleen Strickland. Zemřel 6. dubna 1970 na selhání jater v důsledku pokročilého alkoholismu.

Pravdu se už asi nikdo nedozví

Třicet let po smrti Sama Shepparda jeho syn Sam Jr. žaloval stát Ohio za neoprávněné uvěznění jeho otce. To už se využívaly důkazní materiály pomocí DNA. Zjistilo se, že v ložnici byla krev tří osob – Marilyn, Sama a někoho dalšího.

Do hledáčku policie se dostalo několik podezřelých, ale chyběly důkazy, a případ tak zůstal nevyřešený.

Ani 67 let po vraždě neexistuje žádný prokazatelný důkaz, že Sam Sheppard zabil svou manželku.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Anna Månsdotter: Incestní vztah mezi matkou a synem vedl k vraždě

Anna Månsdotter: Incestní vztah mezi matkou a synem vedl k vraždě

Autor: Hana Lorencová, Datum: 23. 7. 2021 0:05

Byla poslední ženou, která byla ve Švédsku popravena. Příběh Anny Månsdotter měl ve své době velkou…

Dan Cooper: Záhadný únosce na lince z Portlandu do Seattlu

Dan Cooper: Záhadný únosce na lince z Portlandu do Seattlu

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 16. 7. 2021 0:05

Muž, který unesl letadlo a cestující propustil po vyplacení 200 000 dolarů, se jednoduše „vypařil“.…

Pedro Alonso López: „Monstrum z And“ a nejbrutálnější muž na světě

Pedro Alonso López: „Monstrum z And“ a nejbrutálnější muž na světě

Autor: Hana Lorencová, Datum: 9. 7. 2021 0:05

Pod těmito názvy se brutální maniak a vrah López, který byl usvědčen ze zavraždění 110 mladých…

Yvonne Chevallier: Láska jako z červené knihovny s tragickým koncem

Yvonne Chevallier: Láska jako z červené knihovny s tragickým koncem

Autor: Hana Lorencová, Datum: 2. 7. 2021 0:05

Chudá dívka, který vyrostla na menší farmě, a budoucí lékař z významné rodiny. Seznámili se roku…

Estibaliz Carranza: Zmrzlinová vražedkyně

Estibaliz Carranza: Zmrzlinová vražedkyně

Autor: Hana Lorencová, Datum: 25. 6. 2021 0:05

„Ice Killer“, tak rakouská média nazvala Estibaliz (Esti) Carranzu. Mladá žena usmrtila manžela i…

Kate Websterová: Vydávala se za svou oběť

Kate Websterová: Vydávala se za svou oběť

Autor: Hana Lorencová, Datum: 18. 6. 2021 0:05

Provedla jednu z nejkrutějších a nejznámějších vražd v Anglii 19. století. Hlava oběti se našla až…

Thierry Paulin (†25): Monstrum z Montmartre

Thierry Paulin (†25): Monstrum z Montmartre

Autor: Hana Lorencová, Datum: 11. 6. 2021 0:05

Od října 1984 do listopadu 1987 se starší ženy v okolí Montmartre bály samy chodit ven nebo někoho…

Rudolf Pleil: Mistr zabíjení

Rudolf Pleil: Mistr zabíjení

Autor: Hana Lorencová, Datum: 4. 6. 2021 0:05

Obtloustlý žoviální chlapík s brýlemi se na každého mile usmíval a vypadal důvěryhodně. Ve veselém…

Tip šéfredaktorky

Příběh Jany (33): Pes nám zachránil život!

17. 7. 2021 0:05 autor podle příběhu Jany V. napsala Jana Hradilová