Na první pohled sympatický mladý muž byl sériovým vrahem. (zdroj: murderpedia.org)
V roce 1966 nastoupil John na univerzitu v americkém Michiganu a netajil se tím, že by se rád stal učitelem. V té době ale měl problémy se zákonem. Několikrát byl odsouzen za drobné krádeže (až později vyšlo najevo, že je kleptoman).
První obětí maniaka se stala devatenáctiletá studentka Mary Fleszar. 9. července 1967 se vydala na procházku kolem kampusu, ze které se už nevrátila. Po měsíci byly nalezeny její ostatky na nedaleké farmě. Zemřela na následky bodných zranění, ruce a nohy jí vrah odřezal.
Dva dny po nálezu těla se v pohřebním ústavu objevil slušně vypadající mladý muž a požádal o fotografii těla s tím, že je rodinný přítel. Když personál z pochopitelných důvodů rázně odmítl, pokrčil rameny a odešel. Mladík, který přijel šedomodrým chevroletem, se podobal Johnu Collinsovi. Ale to vyšlo najevo až mnohem později.
Studentka Joan Schell zmizela o rok později. Po pěti dnech byla nalezena její mrtvola. Joan byla před vraždou znásilněna a na těle měla 47 bodných ran! Policisté vyšetřovali i Johna Collinse, se kterým ji spolužáci pár dní před vraždou viděli. Mladík měl údajně dobré alibi a vypadal důvěryhodně.
V březnu 1969 byla zavražděna třiadvacetiletá studentka práv Jane Mixer. Vyšetřovatelé byli přesvědčeni, že jde o stejného pachatele, a obávali se, že děsivé činy budou pokračovat. Bohužel se nemýlili, vrah navíc zkracoval intervaly.
Pouhé čtyři dny po nálezu těla Jane byla objevena další oběť. Šestnáctiletá Marallyn Skelton byla pohřešována několik dní. Vrah stupňoval násilí. Tělo dívky bylo zohavené.
Kriminalisté neměli v ruce téměř žádné důkazy. Všechna těla byla nalezena v okruhu pětadvaceti kilometrů. Všechny dívky měly kolem krku uvázanou část oblečení a všechny měly v době smrti menstruaci. Byl to jasný sexuální motiv.
V dubnu byla nalezen mrtvá teprve třináctiletá školačka Dawn Louise Basom. Dívenka měla mnohočetné řezné rány na prsou, hýždích a na břiše. V červnu podobným způsobem zemřela jednadvacetiletá studentka michiganské univerzity Alice Kalom.
Veřejnost byla znepokojena a tisk psal o „michiganském vrahovi“. Pět neobjasněných vražd mladých dívek zneklidňovalo především studentky michiganské univerzity. Obávaly se, že vrahem klidně může být nějaký spolužák!
Studenti si dokonce pozvali holandského jasnovidce Petera Hurkose, aby vytvořil psychologický portrét vraha. Hurkos docela přesně uvedl, že vrahem je běloch mladší pětadvaceti let, narozený mimo USA.
Vyšetřovatelé, kteří s Hurkosem s nedůvěrou začali spolupracovat, ho přivedli na místa, kde byla nalezena těla obětí. Jasnovidec překvapivě začal mluvit o podrobnostech, které nebyly nikdy zveřejněny! Předpověděl, že vrah brzy naposledy zaútočí.
To se stalo na konci července 1969, kdy bylo nalezeno tělo studentky Karen Beineman. Leželo v zalesněné rokli. Dívka byla uškrcena, surově zbita, její prsa a břicho polité žíravinou. V pochvě měla zastrčené kalhotky vycpané cizími krátce ostříhanými vlasy.
Tři dny po nálezu těla Karen Beineman se policista David Leik vrátil z rodinné dovolené do svého domova v Ypsilant poblíž Michiganu. Na podlaze v suterénu našel černé skvrny od barvy. Domníval se, že ji rozlil synovec jeho manželky John Collins, který se v jejich nepřítomnosti staral o jejich psa.
John Norman Collins u soudu. (zdroj: murderpedia.org)
To už policie měla několik svědectví, která vedla právě k Johnovi. Když se Leik po dovolené hlásil do služby, bylo mu řečeno, že Collins byl vyslýchaný v souvislosti s vraždami. Leik pak doma začal zkoumat podezřelé skvrny. Ty byly pouze od barvy, ale pod pračkou zůstaly zbytky vlasů jeho synů, které manželka před dovolenou ostříhala. Předal je kriminalistům a laboratorní analýza potvrdila, že jsou totožné s těmi, které se našly v kalhotkách poslední oběti!
John Norman Collins byl v roce 1970 odsouzen na doživotí pouze za vraždu Karen Beineman. Ostatní se nepodařilo prokázat. Ve vězení si změnil příjmení po svém biologickém otci na Chapman. Trvá na tom, že je nevinný. Nabídku podrobit se testu na detektoru lži však odmítl.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Vrah čtrnácti lidí byl v Německu shledán nevinným z důvodu nepříčetnosti. Zemřel v ústavu pro…
Psychologové ho později charakterizovali jako vysoce inteligentního, ale společensky neobratného…
I když od pálení čarodějnic uplynulo pár dnů, představíme vám jednu francouzskou „čarodějnici“ 17.…
Neunesla odchod manžela k dlouholeté milence a následnou žádost o rozvod. Oba je zastřelila.…
„Nehýbe se... Nemůžu uvěřit, že se to děje,“ zoufale volal na tísňovou linku Richard Berman. Známý…
19. března 1960 ve městě Independence ve státě Missouri přijal zástupce šerifa hovor od rozrušené,…
V úterní noci 22. října 1997 kolem druhé hodiny ranní zazvonil u dveří luxusního hotelu Palace v…
Proč mexická profesionální zápasnice Juana Barraza okradla a uškrtila minimálně jedenáct starých…
Komentáře