Největším lákadlem jsou především pláže. Nejznámějšími jsou Ledo Beach v centru města a Lover Beach, z jejíž jedné strany nabízí perfektní zázemí písčitý poloostrov, a z druhé strany tvoří půvabné panorama rozeklané skály. Na opačné straně města se nachází rovněž hezké Al Mubarak a Rommel Beach.
Výhodou Marsa Matrouh je také to, že ji ještě nestačilo objevit tolik turistů, můžete si tak vychutnat větší klid i autenticitu. Na druhou stranu zdejší hotely mohou nabídnout ještě větší kvalitu a soustředí se na individuální služby.
V blízkosti perfektně vybavených resortů na vás čeká také pláž s přírodním bazénem, známým pod jménem Kleopatřiny lázně.
Bude se tu líbit i milovníkům historie, kteří si mysleli, že z Egypta už viděli všechno. Marsa Matrouh totiž bývalo městem faraonů. Za vlády Alexandra Velikého bylo město známé jako Amunie, později za Ptolemaiovského království a v Byzantské říši se mu říkalo Paraitónion.
Významná historická kapitola se tu však odehrála i za druhé světové války. V blízkosti se konalo několik bitev spojenců a Afrikakorps. Nedaleko Marsa Matrouh se také nachází Rommelovo muzeum ukryté v jeskyních, které během druhé světové války sloužily jako německé vojenské velitelství.
Zažít můžete také pravou, stále ještě nedotčenou oázu Síwa nedaleko Libye. Užijete si však i krásy přírody, jako jsou projížďky po dunách nebo výlet za solnými jezírky, která jsou mnohonásobně slanější než Mrtvé moře, a ta místní jsou narozdíl od slavnějšího velkého bratra téměř opuštěná.
Zmíněná oáza Síwa se nachází v proláklině 17 metrů pod úrovní moře, je velká asi 80 kilometrů čtverečních a jedním ze dvou jejích lákadel je takzvaná Hora mrtvých. Jde o pahorek se spoustou hrobek, přičemž v jedné byste údajně nalezli ostatky Alexandra Velikého.
Zajímavostí je, že se moderní svět o tomto místě dověděl až během bojů druhé světové války. V oáze však můžete navštívit třeba i pozůstatky pevnosti Šálí z 12. století. Zároveň se vydejte mezi původní obyvatele zmíněné oázy, kde žije asi 30 tisíc Berberů a je tu spousta příležitostí, kde si můžete nakoupit jejich lokální výrobky, z nichž nejoblíbenější jsou asi pestrobarevné, ručně tkané koberce.
Celá oblast Marsa Matrouh je také zřejmě největším producentem datlí na světě – co tady musíte ochutnat a co pořídit jako suvenýr, je tedy jasné.
Obecně je však právě toto místo ideální pro objevování tradiční egyptské kuchyně. Klasikou je telecí kebab a jehněčí kofta, ochutnejte však také masový vývar s lístky jutovníku zvaný molokhia. Tameya je místní verze falafelu – není z cizrny, ale z bobu. A jako sladkou tečku si dejte konafu, dezert připravovaný z tenkých křupavých nudlí zalitých rozpuštěným máslem a cukrovým sirupem.
Do Marsa Matrouh se na rozdíl od ostatních egyptských destinací jezdí obvykle zhruba do října, nicméně už teď jsou v prodeji zájezdy na příští léto!
Zdroje informací:en.wikipedia.org, invia.cz
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Letos v létě to v hlavním městě Francie opravdu žije. Po sto letech do metropole zase zavítali…
Z původně jednoduchých míst pro trempy se stala moderní rekreační střediska, která odpovídají…
V naší republice se nachází hned šest vinařských podoblastí, dvě v Čechách a čtyři pak na Moravě.…
Výroba vína už dávno není jen obrázkem krojovaných pamětníků bodře se objímajících kolem cimbálu.…
Mikulov je jedním z našich nejznámějších míst spojených s vínem. Ale jak se to stalo, že se kdysi…
Léto je v plném proudu, a právě to je nejlepší čas strávit drahocenné chvíle se svou rodinou.…
Prázdniny začaly, takže pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou, je nejvyšší čas! Ať už dáváte…
Chorvatsko láká české turisty každý rok. Ti, co se nespokojí se severní Istrií, míří na ostrov Krk.