Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
10 rad, jak pořídit dovolenou levně
Freepik, freepik
Volný čas / Cestování

10 rad, jak pořídit dovolenou levně

datum: 29. 7. 2022 15:00 autor: -vls-
Víte, že vyhledávání levné letní dovolené jen za poslední měsíc se jen na Googlu zvýšilo o téměř 167 %? I v době rostoucí inflace můžete pořídit dovolenou za přijatelnou cenu.

5 rad, jak zdravě jíst na dovolené, ale přitom si ji užít

  1. Věnujte pozornost recenzím cestovatelů Při rozhodování o tom, jak naplánovat svou nadcházející cestu, jsou neocenitelné rady ostatních cestovatelů. Recenze mohou poskytnout užitečné tipy na hlavní atrakce, včetně toho, kterým se vyhnout, kdy se nejlépe vyhnete davům, a kdy a jak získat levnější vstupenku.
  2. Ptejte se místních Místní obyvatelé jsou vždy nejlepším zdrojem doporučení ohledně autentických (a cenově výhodných) zážitků. Naučte se několik základních slov a frází v řeči země, kam se chytáte, protože to usnadní navázání rozhovoru.
  3. Zvažte možnost rezervovat si vše zvlášť Pro mnohé z nás mohou být prázdninové balíčky správnou volbou z hlediska financí i požitků, ale pohodlí může také vyjít dráž. Věnujte čas pečlivému prozkoumání všech cen a teprve pak se rozhodněte, co se vám vyplatí. Individuálními rezervacemi se vám tak často podaří ušetřit a také navíc získáte větší svobodu v rozhodování o tom, co bude vaše dovolená zahrnovat.
  4. Nakupte si to nejdůležitější předem Mnohé základní věci, jako jsou opalovací krémy a repelenty proti hmyzu, mohou být v cílové destinaci dražší, zejména pokud je byste je pořizovali v turistické oblasti nebo na letišti. Také si ověřte, jaký je váš váhový limit, protože většina leteckých společností si účtuje vysoké poplatky za nadměrná zavazadla. Rozhodně se vyplatí zvážit si kufr před odjezdem na letiště, abyste se ujistili, že nepřesahuj povolenou váhu.
  5. Vyzkoušejte ubytování s vlastním stravováním S rozvojem stránek, jako je Airbnb, je nyní stále snadnější najít a rezervovat si při cestě na dovolenou celý byt nebo rezidenci jako alternativu k hotelovému ubytování. Pokud se rozhodnete jít touto cestou, ověřte si, zda je v ceně zahrnuto vše, co potřebujete k přípravě jídla v kuchyni, jinak se může stát, že se stejně budete muset stravovat venku.
  6. Udělejte si předem důkladný průzkum Když víte, jaký typ zájezdu hledáte, vyplatí se porozhlédnout se po nabídce, zkontrolovat ceny u různých prodejců a získat základní přehled o cenách letenek a jejich vlivu na cenu zájezdu. To vám pomůže ujistit se, že na svou dovolenou získáte tu nejlepší nabídku. Za zmínku stojí také to, že nejlevněji lze obvykle rezervovat letenky v neděli a nejlevnější lety bývají v úterý a ve středu. To však může kolísat v závislosti na destinaci a letecké společnosti.
  7. Zvolte all-inclusive Pokud vašim potřebám na dovolené nejlépe vyhovuje balíček služeb, zvažte možnost plné penze nebo all inclusive. Na první pohled se to může zdát dražší, ale náklady na jídlo (a často i alkohol) na dovolené máte vyřešené ještě předtím, než nastoupíte do letadla. Některé destinace nabízejí také balíčky pro poznávací výlety a atrakce, kde vám nákup vstupenek předem může ušetřit peníze.
  8. Buďte flexibilní Nejste si nikdy do poslední chvíle jistí, co chcete vidět a kam všude se vypravit? V tomto případě zapomeňte na organizované zájezdy a nechte si prostor pro impulzivní rozhodnutí na poslední chvíli. Za těchto okolností mohou být velmi užitečné a relativně levné flexibilní letenky s možností bezplatného storna.
  9. Domácí dovolená nemusí být levnější Mnozí letos uvažují o domácí dovolené, aby ušetřili peníze. Vzhledem k nákladům na cestování vlakem a vysokým cenám pohonných hmot vás to v důsledku může vyjít na víc peněz než pobyt u moře. 
  10. Nezapomínejte na cestovní pojištění Je důležité si hned po rezervaci zakoupit cestovní pojištění pro případ, že byste museli cestu zrušit. Pojistka vám také pokryje náklady na lékařské ošetření v případě nouze a poskytne finanční kompenzaci při ztrátě nebo krádeži zavazadel a věcí. Pojistku si můžete přizpůsobit cílové destinaci a typu dovolené, kterou plánujete.

7 důvodů, proč letos vyměnit hotel za obytňák

Zdroj informací: Forbes Advisor


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

5 tipů, kam na podzim vyrazit za sluncem

5 tipů, kam na podzim vyrazit za sluncem

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 6. 9. 2023 0:05

Ačkoliv má podzim svoje kouzlo, s klesající teplotou a delšími večery si všichni tajně říkáme:…

Víte, kde je svět vína i mystické architektury?

Víte, kde je svět vína i mystické architektury?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 23. 8. 2023 0:05

V dolnorakouském městečku Langenlois nedaleko českých hranic se nachází pozoruhodná atrakce, která…

Slovensko jako na dlani

Slovensko jako na dlani

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 22. 8. 2023 0:05

Tatry nad hlavou a v údolí přírodní i historické památky. Sousední země nabídne úchvatné výhledy,…

Výlety za rozhlednami na vinicích

Výlety za rozhlednami na vinicích

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 21. 8. 2023 0:05

Malebná krajina posetá vinicemi, výhled do všech světových stran, vinařské obce a sklepy jako na…

4 tipy na výlet: Objevte zapomenutá místa na Liberecku

4 tipy na výlet: Objevte zapomenutá místa na Liberecku

Autor: Hana Lorencová, Datum: 3. 8. 2023 0:05

Přinášíme tipy na méně známé výletní cíle. Tentokrát jsme se vydali do okolí Kryštofova Údolí, kde…

6 tipů na koupání po celém Česku

6 tipů na koupání po celém Česku

Autor: Hana Lorencová, Datum: 1. 8. 2023 0:05

Trávíte letošní léto cestováním po Česku a přemýšlíte, kde se v horkých dnech zchladit? Přinášíme…

Turecká riviéra: jak relaxují místní a kde hledat klidné pláže?

Turecká riviéra: jak relaxují místní a kde hledat klidné pláže?

, Datum: 28. 7. 2023 9:29

Dovolená na může znamenat týden plný adrenalinu, vodních sportů, výletů, horské turistiky a…

Z historie cestování: První byli staří Římané

Z historie cestování: První byli staří Římané

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 18. 7. 2023 0:05

Ačkoli máme často pocit, že lidé cestují jen posledních několik desetiletí, pravda je taková, že…

Tip šéfredaktorky

Vyhrajte LUXUSNÍ PARFÉM L´Exquis od GERnétic v hodnotě 1820 Kč

3. 9. 2023 10:12 autor -red-