Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
10 rad, jak pořídit dovolenou levně
Freepik, freepik
Volný čas / Cestování

10 rad, jak pořídit dovolenou levně

datum: 29. 7. 2022 15:00 autor: -vls-
Víte, že vyhledávání levné letní dovolené jen za poslední měsíc se jen na Googlu zvýšilo o téměř 167 %? I v době rostoucí inflace můžete pořídit dovolenou za přijatelnou cenu.

5 rad, jak zdravě jíst na dovolené, ale přitom si ji užít

  1. Věnujte pozornost recenzím cestovatelů Při rozhodování o tom, jak naplánovat svou nadcházející cestu, jsou neocenitelné rady ostatních cestovatelů. Recenze mohou poskytnout užitečné tipy na hlavní atrakce, včetně toho, kterým se vyhnout, kdy se nejlépe vyhnete davům, a kdy a jak získat levnější vstupenku.
  2. Ptejte se místních Místní obyvatelé jsou vždy nejlepším zdrojem doporučení ohledně autentických (a cenově výhodných) zážitků. Naučte se několik základních slov a frází v řeči země, kam se chytáte, protože to usnadní navázání rozhovoru.
  3. Zvažte možnost rezervovat si vše zvlášť Pro mnohé z nás mohou být prázdninové balíčky správnou volbou z hlediska financí i požitků, ale pohodlí může také vyjít dráž. Věnujte čas pečlivému prozkoumání všech cen a teprve pak se rozhodněte, co se vám vyplatí. Individuálními rezervacemi se vám tak často podaří ušetřit a také navíc získáte větší svobodu v rozhodování o tom, co bude vaše dovolená zahrnovat.
  4. Nakupte si to nejdůležitější předem Mnohé základní věci, jako jsou opalovací krémy a repelenty proti hmyzu, mohou být v cílové destinaci dražší, zejména pokud je byste je pořizovali v turistické oblasti nebo na letišti. Také si ověřte, jaký je váš váhový limit, protože většina leteckých společností si účtuje vysoké poplatky za nadměrná zavazadla. Rozhodně se vyplatí zvážit si kufr před odjezdem na letiště, abyste se ujistili, že nepřesahuj povolenou váhu.
  5. Vyzkoušejte ubytování s vlastním stravováním S rozvojem stránek, jako je Airbnb, je nyní stále snadnější najít a rezervovat si při cestě na dovolenou celý byt nebo rezidenci jako alternativu k hotelovému ubytování. Pokud se rozhodnete jít touto cestou, ověřte si, zda je v ceně zahrnuto vše, co potřebujete k přípravě jídla v kuchyni, jinak se může stát, že se stejně budete muset stravovat venku.
  6. Udělejte si předem důkladný průzkum Když víte, jaký typ zájezdu hledáte, vyplatí se porozhlédnout se po nabídce, zkontrolovat ceny u různých prodejců a získat základní přehled o cenách letenek a jejich vlivu na cenu zájezdu. To vám pomůže ujistit se, že na svou dovolenou získáte tu nejlepší nabídku. Za zmínku stojí také to, že nejlevněji lze obvykle rezervovat letenky v neděli a nejlevnější lety bývají v úterý a ve středu. To však může kolísat v závislosti na destinaci a letecké společnosti.
  7. Zvolte all-inclusive Pokud vašim potřebám na dovolené nejlépe vyhovuje balíček služeb, zvažte možnost plné penze nebo all inclusive. Na první pohled se to může zdát dražší, ale náklady na jídlo (a často i alkohol) na dovolené máte vyřešené ještě předtím, než nastoupíte do letadla. Některé destinace nabízejí také balíčky pro poznávací výlety a atrakce, kde vám nákup vstupenek předem může ušetřit peníze.
  8. Buďte flexibilní Nejste si nikdy do poslední chvíle jistí, co chcete vidět a kam všude se vypravit? V tomto případě zapomeňte na organizované zájezdy a nechte si prostor pro impulzivní rozhodnutí na poslední chvíli. Za těchto okolností mohou být velmi užitečné a relativně levné flexibilní letenky s možností bezplatného storna.
  9. Domácí dovolená nemusí být levnější Mnozí letos uvažují o domácí dovolené, aby ušetřili peníze. Vzhledem k nákladům na cestování vlakem a vysokým cenám pohonných hmot vás to v důsledku může vyjít na víc peněz než pobyt u moře. 
  10. Nezapomínejte na cestovní pojištění Je důležité si hned po rezervaci zakoupit cestovní pojištění pro případ, že byste museli cestu zrušit. Pojistka vám také pokryje náklady na lékařské ošetření v případě nouze a poskytne finanční kompenzaci při ztrátě nebo krádeži zavazadel a věcí. Pojistku si můžete přizpůsobit cílové destinaci a typu dovolené, kterou plánujete.

7 důvodů, proč letos vyměnit hotel za obytňák

Zdroj informací: Forbes Advisor


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Dovolená podle horoskopu

Dovolená podle horoskopu

Autor: Hana Lorencová, Datum: 22. 1. 2023 0:05

Vysněná místa pobytu pro vás vybírala slavná věštkyně a astroložka Inbaal Honigmanová, která se…

5 míst, kam v zimě za teplem

5 míst, kam v zimě za teplem

Autor: -vls-, Datum: 10. 1. 2023 15:00

Přestože se přelom roku nesl ve znamení vysokých teplot, a dokonce padaly teplotní rekordy, ta…

Kam na lyžovačku?

Kam na lyžovačku?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 4. 1. 2023 13:30

Vyražte na Dolní Moravu! Horský resort Dolní Morava jako jediné lyžařské středisko na Moravě stále…

7 užitečných pravidel, když cestujete „na vlastní pěst“

7 užitečných pravidel, když cestujete „na vlastní pěst“

Autor: -vls-, Datum: 5. 12. 2022 10:00

Jedním z cestovatelských trendů posledních let patří jednoznačně cestování na vlastní pěst, které…

S karavanem na cestách i v zimě

S karavanem na cestách i v zimě

Autor: -vls-, Datum: 19. 11. 2022 11:00

Dovolená v obytném autě zdaleka není jen záležitostí letní sezóny. Pokud milujete zimní sporty,…

Advent na Vysočině

Advent na Vysočině

Autor: -vls-, Datum: 16. 11. 2022 15:00

Na Vysočině je krásně po celý rok, v adventním čase ale obzvlášť. Jako každý rok se můžete těšit na…

Advent na jezeře Wolfgangsee

Advent na jezeře Wolfgangsee

Autor: Hana Lorencová, Datum: 14. 11. 2022 0:05

Tiše plující parník na potemnělé hladině jezera, vrcholy okolních hor ztrácející se v oblacích a v…

Kouzlo podzimu v Českém Švýcarsku

Kouzlo podzimu v Českém Švýcarsku

Autor: -vls-, Datum: 3. 11. 2022 16:00

Nádherná příroda národního parku a tří chráněných krajinných oblastí, mnoho příležitostí pro…

Tip šéfredaktorky

Frances Clevelandová (†83): Nejmladší americká první dáma

11. 1. 2023 0:05 autor Markéta Vavřinová