Jeho nejznámějším vynálezem byla řasenka, která se stala tak populární, že „rimmel“ je dodnes výrazem pro „řasenku“ v několika jazycích včetně francouzštiny, italštiny, portugalštiny, perštiny, rumunštiny, španělštiny a turečtiny i arabštiny.
Zatímco ženy po staletí používaly různé lektvary a pomády ke ztmavení svých řas, Rimmelova směs uhelného prachu a vazelíny byla revoluční. Překvapivě se tento produkt nejprve nezačal prodávat jako přípravek na dámské řasy, ale jako barvivo na knír. Nakonec bylo složení upraveno a v roce 1917 uvedeno na trh jako jedna z prvních řasenek.
Rimmel byl také považován za výjimečného obchodníka. Nebylo mu ještě ani třicet let, když začal sestavovat katalogy pro zásilkový prodej. Nabízel vonné vějíře pro dámy do opery, divadla a baletu a parfémovaná valentýnská přání.
Skvělým nápadem byla i vonná fontána vytvořená pro Velkou výstavu v roce 1851. Z fontány tryskaly parfémované proudy vody, kterou bylo možné použít k provonění kapesníčků natěšených návštěvníků. I na dnešní poměry šlo o poměrně troufalý reklamní tah. Fontána s vůní Rimmela přivedla do pozornosti královny Viktorie, která ho jmenovala ho svým oficiálním královským parfumérem.
Eugèn Rimmel měl štěstí na svou manželku, která ho podporovala. Marie vyrostla v početné rodině na jinu Francie. Již od útlého dětství pomáhala svým rodičům na poli a starala se o své mladší sourozence. Byla všestranně nadaná, ale její touha po vzdělání narazila na omezené možnosti venkovského života.
S Eugènem se seznámila během letní slavnosti. Mladý a ambiciózní muž ji okamžitě zaujal. A bylo to oboustranné. Vzali se a narodily se jim tři děti, synové Jules a Henry a dcera Herminie.
Život s Eugènem Marii však nepřinesl jen radosti. Manžel byl často služebně na cestách, a tak na Marii zůstávala většina starostí o domácnost a děti.
Eugene Rimmel nadále rozšiřoval své impérium, otevřel obchody v Paříži i New Yorku a květinovou zahradu a palírnu esenciálních olejů v Nice. Byl jedním z prvních průkopníků aromaterapie, když objevil, že oleje extrahované z rostlin a květin mají terapeutické vlastnosti. Rimmel vytvořil vaporizéry, které se používaly v nemocnicích k rozptýlení blahodárných olejových výparů do vzduchu, a to stejným způsobem, jakým používáme aromaterapeutické difuzéry.
V roce 1875 byla původní budova House of Rimmel na Strand Street zničena požárem, ale Eugenovo nadšení a vášeň to neutlumilo. Svou parfumerii přestavěl na místě, kde se nyní nachází jeden z nejhistoričtějších a nejpůvabnějších londýnských hotelů – The Savoy.
Pokračoval v budování v The House of Rimmel až do své smrti ve věku 67 let 15. března 1887, kdy ho New York Times v nekrologu označil jako „Prince parfémů“. Společnost Rimmel byla nadále vlastněna a provozována rodinou Rimmelů až do roku 1949, nyní značka patří společnosti Coty.
Rimmel je dones jednou z nejuznávanějších kosmetických značek na světě.
Zdroje informací: rimmellondon.com a lisaeldridge.com
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Milostný románek mezi herci Humphreym Bogartem a Lauren Bacallovou zůstal v historii zapsán jako…
Její jméno většině lidí nic neříká. Přitom krásná blondýnka Truda Grosslichtová patřila mezi…
Ta tři jména asi téměř nikomu nic neřeknou stejně jako jejich portréty. Josef Zwierzina, Salomon…
Jako Afroameričan zažil na vlastní kůži rasovou segregaci. A to i coby lékař jeden ze zakladatelů…
„Když jsem začala psát příběh Alžběty (Elišky) Pomořanské, čtvrté manželky Karla IV., stála jsem…
Naposledy vystoupila před publikem v březnu 1915, tedy před 110 lety. Den poté, co v říjnu 1917…
Říkalo se mu kancléř–sjednotitel. Helmut Kohl byl celkem 16 let německým kancléřem. Po boku mu…
Příjmení Wilson je u nás známé v souvislosti s Elleniným manželem Woodrowem Wilsonem – americkým…