Když hoteliér Raymond Orteig nabídl cenu 25 000 dolarů prvnímu pilotovi, který zvládne cestu z New Yorku do Paříže bez zastávek, přijal Charles tuto výzvu, ačkoli dobře věděl, že se to předtím už několika pilotům nepodařilo.
Pětadvacetiletý Charles Lindbergh vzlétl na jednoplošníku Spirit of St. Louis z Rooseveltova letiště na Long Islandu 20. května 1927. Za 33 a půl hodiny ve vzduchu zdolal více než 5 800 kilometrů a na Le Bourguet Field u Paříže ho přišlo přivítat přes to tisíc leteckých fanoušků. Doslova přes noc se mladý muž stal celosvětovou celebritou.
Štěstí se na něj usmálo i v soukromí. S o čtyři roky mladší Annou Morrow se setkal v prosinci 1927 v Mexiku, kam přijel na pozvání jejího otce, který tam pracoval na velvyslanectví. Vysokoškolská studentka a slavný letec se vzali v květnu 1929. Pozdější básnířce a spisovatelce Anne učaroval kokpit a Charles ji naučil pilotovat. Byla první Američankou, která získala pilotní průkaz. „První pár nebes“, jak se jim říkalo, si užíval života plnými doušky.
Krásný a bezstarostný život bohužel neměl dlouhé trvání. Prvorozený syn Charles se v březnu 1932, kdy mu bylo pouhých dvacet měsíců, stal obětí únosu a jeho mrtvé tělíčko bylo nalezeno po dvou měsících jen několik kilometrů od jejich domu v New Jersey. Ačkoli pár přivedl na svět dalších pět dětí, stín smrti prvorozeného v jejich životě zůstal.
Únosce a vrah Richard Hauptmann byl popraven, ale rodina byla neustále v hledáčku tisku. Proto se na nějakou dobu přestěhovali do Evropy. Manželé se však stali nekritickými obdivovateli Hitlera a jeho antisemitských názorů. Jejich obdiv k fašismu trval až do napadení USA Japonskem v roce 1941. Tehdy se Charles zapojil do bojů proti nepřátelům.
Po válce se Anne zapojila do podpory ekologického hnutí. Manželství na první pohled idylické, ale dostalo trhliny. Charles od roku 1957 vedl dvojí život a měl poměr s mnichovskou kloboučnicí Brigitte Hesshaimer, se kterou zplodil tři děti. Ty finančně podporoval. Údajně měl mít poměr – a další dvě děti – s Brigittinou sestrou, malířkou Mariette. A aby toho nebylo málo, dvě děti měl i se svou bývalou soukromou sekretářkou. Všech sedm dětí se narodilo v letech 1958 až 1967.
Anne zase zřejmě měla pletky s francouzským spisovatelem a letcem Antoinem de Saint-Exupérym a v 50. letech pak se svým osobním lékařem.
Lindbergh strávil poslední léta svého života na Havaji, kde také po marném boji s rakovinou zemřel 26. srpna 1974. Anne dožila v jejich domě v Connecticutu. Zemřela v roce 2001 ve věku 94 let.
Zdroje informací: Wikipedia org. a Biography.com
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Milostný románek mezi herci Humphreym Bogartem a Lauren Bacallovou zůstal v historii zapsán jako…
Její jméno většině lidí nic neříká. Přitom krásná blondýnka Truda Grosslichtová patřila mezi…
Ta tři jména asi téměř nikomu nic neřeknou stejně jako jejich portréty. Josef Zwierzina, Salomon…
Jako Afroameričan zažil na vlastní kůži rasovou segregaci. A to i coby lékař jeden ze zakladatelů…
„Když jsem začala psát příběh Alžběty (Elišky) Pomořanské, čtvrté manželky Karla IV., stála jsem…
Naposledy vystoupila před publikem v březnu 1915, tedy před 110 lety. Den poté, co v říjnu 1917…
Říkalo se mu kancléř–sjednotitel. Helmut Kohl byl celkem 16 let německým kancléřem. Po boku mu…
Příjmení Wilson je u nás známé v souvislosti s Elleniným manželem Woodrowem Wilsonem – americkým…