Po návratu domů si mladé herečky všiml Josef Auerbach z produkční společnosti Elektafilm a nabídl jí roli ve filmu Aféra plukovníka Redla. Psal se rok 1931 a Trudě se tím otevřely dveře do světa filmu. Protože plynně hovořila mj. německy a francouzsky, natáčela zároveň také v Německu a ve Francii. Tam se objevovala pod pseudonymem Tanie Doll.
Během pobytu v Paříži se uplatnila i jako zpěvačka. Několikrát vystupovala se slavným Mauricem Chevalierem. Natočila tam několik gramofonových desek s tehdy populárními francouzskými šlágry.
Truda jako jedna z nejvíce obsazovaných hereček natočila tři desítky filmů – to stihla za pouhých šest let! Poslední byla již zmiňovaná Advokátka Věra v roce 1937. Pak se po této hvězdě slehla zem.
V roce 1934 se provdala za Štefana Munka. O pět let starší operní zpěvák a režisér se narodil na východním Slovensku a pocházel z maďarské rodiny židovského původu. Protože Truda také měla po otci židovské kořeny, její kolegové se logicky domnívali, že s mužem emigrovali před nacistickou hrozbou.
Truda se však rozhodla na sebe neupozorňovat a válku prožila jako dělnice v továrně. Štefan bohužel strávil skoro čtyři roky v koncentračním táboře. Holocaust se dotkl i mnoha Trudiných příbuzných.
Rok 1945 přinesl Trudě novou lásku. V Praze potkala nizozemského kapitána Hanse de Vriese. Mladý důstojník přišel do Československa s americkou armádou. Truda se zamilovala a spálila všechny mosty. V říjnu 1945 se rozvedla se Štefanem a o rok později řekla své ano Hansovi. V roce 1947 se manželé i s Trudinou matkou (otec už byl po smrti) přestěhovali do Nizozemska. Tak se uzavřela jedna kapitola Trudina života.
V Nizozemsku žila Truda úplně obyčejný život. Vzhledem k tomu, že uměla dobře anglicky, německy, francouzsky, vlámsky a italsky, příležitostně překládala. Rodnou Prahu navštívila až po dlouhých čtyřiceti letech – s dcerou Evelyn roku 1987.
Většinu času se starala o domácnost a o Hanse, který pracoval jako burzovní makléř v Amsterodamu, a věnovala se jejich dceři Evelyn, později dvěma vnukům. Když v roce 1985 Hans zemřel, přestěhovala se do severoholandského města Nieuw-Vennep, kde žila Evelyn s rodinou. Tam také 8. června 1995 zemřela.
V té době už se na její prvorepublikovou slávu u nás zapomnělo. Zdá se, že Trudě to vůbec nevadilo. V Nizozemsku prožila krásný a naplněný život.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
S neuvěřitelnou přesností popsal mnoho vědeckých objevů a vynálezů, které se uskutečnily až po jeho…
Milostný románek mezi herci Humphreym Bogartem a Lauren Bacallovou zůstal v historii zapsán jako…
Ještě před tím, než titulní stránky britských bulvárů ovládla princezna Diana, přidělávala královně…
Její život byl plný rozporů. Na jedné straně západní univerzitní vzdělání, na druhé síla východních…
Jako Afroameričan zažil na vlastní kůži rasovou segregaci. A to i coby lékař jeden ze zakladatelů…
Jen málo seriálových postav udělalo na diváky takový dojem jako Chandler Bing z kultovního seriálu…
„Když jsem začala psát příběh Alžběty (Elišky) Pomořanské, čtvrté manželky Karla IV., stála jsem…
Říkalo se mu kancléř–sjednotitel. Helmut Kohl byl celkem 16 let německým kancléřem. Po boku mu…