Mary získala stipendium na církevní škole, kde si učitelé všimli, že mladá dívka dobře píše. První povídku zaslala v šestnácti letech do časopisu po mladé True Confessions. Přestože jí redakce povídku vrátila, Mary to neodradilo od dalšího psaní.
Už během studia na střední škole si dívka přivydělávala jako telefonní operátorka v hotelu Shelton – a tajně poslouchala rozhovory hostů.
Po maturitě nastoupila jako asistentka v oddělení reklamy firmy Reminton vyrábějící mj. psací stroje. Po večerech navštěvovala kurzy o reklamě, do kterých se zapsala, aby si rozšířila vědomosti. Schopností mladé asistentky si brzy všiml její šéf a Mary začala připravovat letáky a firemní brožury.
Mary práce bavila, ale toužila se stát letuškou. Prošla přísným výběrovým řízením společnosti Pan American a koncem roku 1948 podepsala smlouvu.
Krátce před nástupem na první let začala chodit s Warrenem Clarkem, chlapcem ze sousedství, který ji hned na prvním rande požádal o ruku. Domluvili se, že Mary bude rok pracovat jako letuška a pak se vezmou. Téměř celý rok pak létala po celém světě. Zajímavostí je, že se zúčastnila posledního letu Pan American do tehdejšího Československa v roce 1949, krátce před uzavřením železné opony.
Po svatbě s Warrenem, která se uskutečnila 26. prosince 1949, zůstala Mary doma – jak tehdy bylo běžné. Devět měsíců po svatbě se narodila dcera Marilyn, o třináct měsíců později Warren, za další dva roky David. Pak ještě přišly na svět Carol a Patricia.
Rodinný příjem Mary doplňovala psaním povídek, první vyšla roku 1956.
Všechno vypadalo zalité sluncem, když v roce 1959 Warren prodělal první infarkt a krátce po něm další dva. Ten poslední byl smrtelný. Shodou okolností u nich byla na návštěvě Warrenova matka, která syna viděla umírat. Okamžitě se zhroutila a přivolaný lékař konstatoval smrt. Během jednoho dne tak Mary přišla o manžela a tchyni.
Na krku jí zůstalo pět děti, z nichž nejmladší Patricii byl teprve rok. Mary získala práci jako autorka čtyřminutových rozhlasových scénářů. Pak napsala román Aspire to the Heavens, fiktivní příběh o životě George Washingtona. Moc se ale neprodával. Mary coby čtenářka napínavých románů se proto pustila do psaní detektivek.
Na úspěch Where Are the Children? roku 1974 navázala dalšími detektivními romány, které se všechny staly bestsellery. To už studovala filozofii na Fordham University, aby šla příkladem svým dětem, že vzdělání je to nejdůležitější.
Po profesní stránce si Mary nemoha stěžovat, osobní život za tím profesním pokulhával. Své druhé manželství (1978–1986) s Raymondem Ploetzem označila za „katastrofální“.
V roce 1996 se provdala za Johna J. Conheeneyho poté, co je seznámila její dcera Patty. Byl penzionovaným generálním ředitelem společnosti Merrill Lynch Futures. John J. Conheeney zemřel roku 2018 ve věku 89 let.
Mary Higgins Clarková ho přežila o dva roky, zemřela v Naples na Floridě 31. ledna 2020, a to v den odchodu Velké Británie z Evropské unie. Truchlilo pro ni pět dětí, šest vnoučat a dvě pravnoučata.
Do konce života byla aktivní, psala společně s dcerou Carol a se spisovatelkou Alafair Burkeovou. Své fanoušky do poslední chvíle oslovovala v online videích – vždy elegantně oblečená a s drahými šperky.
Královna napětí, jak jí přezdívala média, byla po celý život pracovitá a skromná dáma, která nikdy nepřestávala zdůrazňovat svůj irský původ.
Zdroje informací: nytimes.com a Wikipedia
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Drobná blondýnka Ursula von Layenová, předsedkyně Evropské komise, nosí velikost 34, maso jí…
Se svou první a poslední manželkou z padesáti let trvání jejich svazku strávil jen prvních dvacet.…
V prosinci 1952 všechna světová média ovládla neuvěřitelná zpráva – domů do Spojených států se z…
Vejce a já, nejprodávanější kniha v USA roku 1945, se u nás na knihkupecké pulty poprvé dostala už…
Už v dětství se budoucí výrobce dostupných aut pro všechny Henry Ford snažil zjednodušit i obyčejné…
Bylo jí teprve šestnáct, když po boku Zity Kabátové zazářila v melodramatu Manželství na úvěr.…
Když 29. listopadu 1872 v Neapoli zemřela Mary Fairfax Somerville, nekrolog v londýnském Morning…
Na Staré Bělidlo přijíždí babička. Milá, laskavá a moudrá stařenka přesvědčivě ztvárněná Terezií…