Wallis navštěvovala nejdražší dívčí školu v Marylandu. Nepochybně inteligentní dívka, vždy dokonale oblečená podle poslední módy, se mj. „proslavila“ tím, že ve škole kouřila.
Životopisec Philip Ziegler o ní napsal: „Nedalo se říct, že byla krásná, ale její jemné fialovomodré oči, drobná postava, bystrý úsudek, vitalita a schopnost naprostého soustředění se na svého partnera zajistily, že měla mnoho obdivovatelů.“
Po maturitě odjela Wallis ke své sestřenici na Floridu, kde se zamilovala do poručíka Earla Winfrieda Spencera – známého jako Win – a po několikaměsíční známosti se za něj v listopadu 1916 provdala.
Win musel často manželku opouštět, protože ho armáda posílala na různá místa. Navíc byl na ni hrubý a dost pil.
Wallis v té době navázala poměr s argentinským diplomatem Felipem de Espilem. S Winem odcestovala do Číny, kde manželé strávili přes rok. To už ale jejich vztah směřoval ke konci.
Wallis se v Pekingu seznámila s italským hrabětem Galeazzo Cianem, s kterým údajně otěhotněla. Po špatně provedeném potratu nemohla mít děti. Pak Wallis ještě žila nějakou dobu v Šanghaji s mužem, jehož identita není dodnes známá.
Po návratu do Spojených států v září 1925 už manželé žili odděleně a rozvedli se v roce 1927.
To už Wallis měla poměr s ženatým britským lodním makléřem Ernestem Aldrichem Simpsonem. Vzali se po jeho rozvodu v roce 1928. Vypadalo to zprvu jako velká láska. Simpsonovi se přestěhovali do Londýna a Wallis se stala hvězdou večírků – těch, které pořádala, i těch, které navštěvovala.
Začátkem 30. let se Wallis spřátelila s lady Thelmou Furnessovou, tehdy milenkou Edwarda, prince z Walesu. 10. ledna 1931 Thelma představila Wallis princi.
Od té doby se potkávali na různých večírcích. Když Thelma v lednu 1934 odcestovala do New Yorku, Wallis se dostala do blízkosti Edwarda. V létě 1934 odjela Wallis bez Ernesta s Edwardem a jeho doprovodem do Španělska.
„Během těch večerů u španělského pobřeží jsme překročili nedefinovatelnou hranici mezi přátelstvím a láskou.“
Edward se stal na Wallis závislý. A to i přesto, že ho před ostatními občas ponižovala, byla panovačná a neměla úctu k monarchii.
Zamilovaný princ představil Wallis své matce Marii. Ona i její manžel král Jiří V. byli vztahem svého syna pobouřeni. Wallis mezitím podala žádost o rozvod, protože manžel jí byl údajně nevěrný s její kamarádkou Mary Kirkovou.
Pak v lednu 1936 zemřel král Jiří V. Edward nastoupil na trůn. Plánoval sňatek s Wallis, jen co se ona rozvede se Simpsonem. Královská rodina, konzervativní britská vláda a anglikánská církev se postavili proti.
Edward abdikoval 11. prosince 1936. V abdikačním projevu, který vysílala rozhlasová stanice BBC, oznámil, že nemůže vykonávat práci krále bez podpory ženy, kterou miluje.
Po definitivním rozvodu Wallis s Ernestem v roce 1937 se ve Francii konala svatba, které se neúčastnil nikdo z Edwardovy rodiny. Francie se také stala místem, kde manželský pár žil. Wallis a Edwarda pak bohužel zkompromitovaly styky s nacistickými prominenty včetně Adolfa Hitlera.
Po válce zůstali žít ve Francii a vztahy s královskou britskou rodinou stále byly na bodu mrazu. Přesto když Eduard v roce 1965 odcestoval spolu s Wallis do Londýna, kde se podrobil operaci oka, královna Alžběta II. se s nimi setkala. Princ Charles svého strýce několikrát navštívil v Paříži.
Edward coby náruživý kuřák zemřel v roce 1972 na rakovinu hrtanu. Jeho pohřbu, který nakonec proběhl ve Velké Británii, se zúčastnila i Wallis, která byla dokonce ubytována v Buckinghamském paláci.
Wallis milovaného muže přežila o čtrnáct let, během kterých nejprve utrpěla několik úrazů, pak se u ní projevila Alzheimerova choroba. Zemřela ve svém domě v Paříži 24. dubna 1986. Královna Alžběta II. projevila velkorysost, protože pohřeb se konal v Británii, ve Windsorské kapli. Wallis pak byla pochována vedle svého muže.
Zdroje informací: biography.com, politico.com.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Ještě před tím, než titulní stránky britských bulvárů ovládla princezna Diana, přidělávala královně…
Její příběh by vydal na celý televizní seriál. Alice z Battenbergu (Mountbatten) se narodila hluchá…
I britská královna byla někdy „jen“ obyčejná žena a matka. Snachu Dianu přivítala do rodiny s…
Marie Antoinetta je často popisována jako marnotratná manželka, která se pletla do politických…
S vlivnou, mocnou a poživačnou římskou císařovnou 1. stolení našeho letopočtu spojovala Kateřinu…
Milostný příběh královny Alžběty II. a prince Filipa se začal psát už ve 30. letech minulého…
Každá byla úplně jiná. Zatímco Alžběta se od dětství připravovala na panovnickou roli, její sestra…
Láska k dvakrát rozvedené Američance Wallis způsobila, že Eduard VIII. odstoupil z britského trůnu.…