Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Charles (74) a Camilla (75): Láska, která musela počkat
Wikimedia Commons
Inspirace / Slavné páry

Charles (74) a Camilla (75): Láska, která musela počkat

datum: 4. 5. 2023 0:05 autor: Markéta Vavřinová
V den, kdy zemřela princezna Diana, se Camilla Parker-Bowles stala nejvíce nenáviděnou ženou ve Velké Británii. Podle rozhořčených fanoušků a obdivovatelů „princezny lidských srdcí“ to bylo jasné: kdyby Camilla nerozbila manželství, Diana by neměla milence a smrtelně by se nezranila při havárii v pařížském tunelu. Kdyby to ale bylo tak jednoduché…

Korunní princ

Historie lásky, která neměla dlouhá léta šanci, začala v roce 1972. To prostořeká Camilla při setkání s princem položila známou provokativní otázku: „Moje prababička měla poměr s vaším pradědečkem. Co s tím uděláme?“ Oba aktéři rozhovoru brzy zjistili, že mají stejné záliby i stejný smysl pro humor a začali spolu chodit.

Zní to neuvěřitelně, ale od britského korunního prince se ještě před necelými čtyřmi desítkami let předpokládalo, že si vezme urozenou dívku – samozřejmě pannu – kterou mu schválí jeho matka.

Než Charles překročil třicítku (narodil se 14. listopadu 1948), prošla jeho náručí spousta žen. Jeho matka královna Alžběta II. to tiše tolerovala, ale pak mu důsledně připomněla jeho povinnost vůči britskému království – musí se oženit a zplodit děti.


Wallis Simpsonová (†89): Žena, kvůli níž se britský král Edward VIII. vzdal trůnu

Nevhodná nevěsta

Camilla se narodila 17. července 1947 do rodiny majora britské armády Bruce Shanda a jeho manželky baronky Rosalindy Cubbit. Dívka studovala ve Švýcarku a Francii, jak bylo v těchto vrstvách běžné.

Když Charles začal chodit s Camillou, královský dvůr pochopil, že je to vážné. Charles se totiž opravdu zamiloval! Jenže o rok starší volnomyšlenkářská Camilla s málo urozeným původem nebyla vhodnou adeptkou na manželku korunního prince.

Alžběta II. nekompromisně zasáhla: poslala syna sloužit do Královského námořnictva. Během jeho osmiměsíční nepřítomnosti se Camilla provdala za bývalého nápadníka Andrewa Parkera-Bowlese a později mu porodila dvě děti.

Uvězněni v jiných manželstvích

Camillu začal manžel podvádět už první měsíc společného života. Ona se opět začala scházet s Charlesem. A tak královská rodina zase musela jednat.

Do hledáčku adeptek na manželku Charlese se dostala mladinká Diana (narozená 1. července 1961), která pocházela z aristokratické rodiny Spencerů. Jejich svatbu jak z pohádky v červnu 1981 sledoval celý svět. Manželství, ve kterém se narodili dva synové, však rozhodně pohádkové nebylo.


Diana (†36): Ze života naivní princezny

Princ podle očitých svědectví opravdu ukončil svůj vztah s vdanou Camillou a snažil se být Dianě dobrým manželem. Ve skutečnosti jen nejbližší přátelé věděli, že jejich sňatek byl obrovský omyl, a to pro oba.

Těžko by se našli dva více rozdílní lidé, než byli Diana s Charlesem – mladá naivní dívka bez vzdělání, která se ráda baví a tancuje, a o třináct let starší muž s úplně jinými zájmy. Všichni víme, jak to dopadlo. Po několika letech princ obnovil vztah s Camillou, Diana vystřídala několik milenců a rok před tragickou autonehodou přišel rozvod.

Svatba ještě nemůže být

Rozvod korunního prince, to byla do té doby pro Brity nemyslitelná událost! Camillu, která se také rozvedla, si ale ještě dlouho vzít nemohl. V červenci 1997 pro ni uspořádal velkolepou party k padesátinám na svém panství Highgrove. To se Camilla poprvé objevila jako oficiální Charlesova přítelkyně. Měsíc nato zemřela Diana.

Druhý den po její smrti se před Kensingtonským palácem objevili demonstranti s požadavky, aby se Charles vzal následnictví na trůn ve prospěch Williama. Diana se stala v očích prostých lidí navždy svatou. A Camille zůstala role „té špatné“.

Malé krůčky

Postupně se Camilla opět začala objevovat po boku Charlese. Pro něj bylo nejdůležitější, jak ji přijmou synové. Půldruhého roku po Dianině smrti volal William otci z Etonu, kde studoval, že jede za ním do Londýna. Charles se syna zeptal, jestli to je pro něj problém, že v domě právě je paní Camilla Parker-Bowles. Ledy se prolomily. Camilla projevila takt a William se choval přátelsky.


Královna Alžběta (93) a princ Filip (98): Příběh lásky

Jediný, kdo měl s Camillou problém, byla královna Alžběta. Charlesův vztah s matkou nebyl nikdy jednoduchý a po Dianě smrti se dokonce stal téměř formální. Když Charles slavil padesátiny, Camilla nebyla mezi tisícovkou oficiálně pozvaných hostů. Vyřešila to po svém, další den uspořádala oslavu pro jejich přátele ona.

Konečně svoji

O vánočních svátcích 2004 Charles nejprve matce, potom svým synům oznámil svůj úmysl oženit se s Camillou. Spekuluje se, že královna na oplátku požadovala, aby se Charles vzdal trůnu ve Williamův prospěch, až přijde čas. Nakonec však jako znamení usmíření věnovala Charlesovi pro Camillu zásnubní diamantový prsten ve stylu art deco, který patřil její matce.

Zprávy o zasnoubení unikly do tisku počátkem února 2004. To se pak Camilla s neskrývanou radostí prstenem pochlubila novinářům. Jinak se tato dáma drží v pozadí. S noblesou zvládala a zvládá útoky, které proti ní vede bulvár.

Po civilním sňatku 9. dubna 2005, který odsvědčili synové princ William a Tom Parker-Bowles, se jim dostalo požehnání v kapli sv. Jiří. Podle svatebních hostů jim oběma cestou do kaple tekly slzy... Nevěstě bylo 57 let, ženichovi 56. Na svůj velký den čekali dlouhé tři desítky let.


Zdroje informací: brides.com, townandcountrymag.com, harpersbazaar.com 


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Humphrey Bogart (†57) a Lauren Bacallová (†89): Láska z filmového plátna se stala skutečností

Humphrey Bogart (†57) a Lauren Bacallová (†89): Láska z filmového plátna se stala skutečností

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 19. 12. 2023 0:05

Milostný románek mezi herci Humphreym Bogartem a Lauren Bacallovou zůstal v historii zapsán jako…

Jimmy a Rosalynn Carterovi: Prezidentský pár spolu byl 77 let

Jimmy a Rosalynn Carterovi: Prezidentský pár spolu byl 77 let

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 2. 12. 2023 0:05

V říjnu 2019 se Jimmy Carter a jeho manželka Rosalynn stali manželským prezidentským párem s…

Napoleon a Joséphine: Bouřlivý milostný příběh

Napoleon a Joséphine: Bouřlivý milostný příběh

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 28. 11. 2023 0:05

Milovali se i nenáviděli, ona měla milence, on milenky. Ačkoli se nakonec rozvedli, do konce svého…

Gala (†87) a Salvador (†84) Dalí: Talentovaný umělec a jeho výstřední múza

Gala (†87) a Salvador (†84) Dalí: Talentovaný umělec a jeho výstřední múza

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 16. 6. 2023 0:05

Za každým úspěšným mužem vždy hledej ženu! Vztah legendárního malíře Salvadora Dalího a jeho…

Ingrid Bergman (†67) a Roberto Rossellini (†71): Bouřlivé italské manželství

Ingrid Bergman (†67) a Roberto Rossellini (†71): Bouřlivé italské manželství

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 8. 6. 2023 0:05

Ingrid se pro lásku k italskému režisérovi Robertu Rossellinimu vzdala všeho – i dcery Pii z…

Gerty (†61) a Carl (†87) Coriovi: Nositelé Nobelovy ceny za medicínu se narodili a studovali v Praze

Gerty (†61) a Carl (†87) Coriovi: Nositelé Nobelovy ceny za medicínu se narodili a studovali v Praze

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 17. 11. 2022 0:05

Jejich životní příběh trochu připomíná manžele Mariii Skłodowskou-Curie a Pierra Curie. Zatímco…

David a Victoria Beckhamovi: Pohádka o „Popelákovi a princezně“

David a Victoria Beckhamovi: Pohádka o „Popelákovi a princezně“

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 31. 10. 2022 0:05

V tomto příběhu si hlavní pohádkoví hrdinové vyměnili role. Tou bohatou byla Victoria. Zatímco ji…

John Lennon (†40) a Yoko Ono (89): Příběh šílené lásky

John Lennon (†40) a Yoko Ono (89): Příběh šílené lásky

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 11. 10. 2022 0:05

Jejich život byl plný hádek, usmiřování, skandálů, sebevražedných pokusů, léčení na psychiatrii,…

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Znáte francouzskou kuchyni?

14. 1. 2024 14:50 autor -jav-