Černý čaj patří k naprosté klasice a je specifický svou silnější vůní. Také ho můžeme řadit mezi životabudiče, neboť je v něm obsažený kofein. Podle tradiční metody se po několikahodinovém sušení lístky svinou, třídí, nechají se ve vlhkém prostředí oxidovat a následně se dosuší. Černý čaj by se měl louhovat dvě až tři minuty. Záleží na druhu a chuti čaje, které chceme docílit. Z jedné dávky čaje se připravuje pouze jeden nálev.
Ovocné druhy narozdíl od předchozích můžeme pít také za studena. Navíc tělo nedehydratují, a tak je můžeme pít i namísto vody. Měli bychom ale dbát hlavně na kvalitu a obsah ovoce. Nejlepší je vždycky takový, který obsahuje ovoce vypěstované dle zásad ekologického zemědělství. To totiž neobsahuje žádná rezidua pesticidů či dalších nežádoucích látek, které v čaji rozhodně nechcete.
Stejně bychom měli postupovat i při výběru bylinkových čajů. Také v tomto případě je potřeba dbát na to, z jakých bylinek se připravuje, neboť každá má na náš organismus individuální vliv. Sušené bylinky nebo jejich směsi se dají koupit sypané nebo porcované. Ty nejkvalitnější najdete u ekofarmářů, kteří pro výrobu využívají ty nejkvalitnější suroviny, jež byly navíc vypěstovány v souladu s přírodou. Více informací o biopotravinách nabídnou stránky myjsmebio.cz. Seznam farem, které čaje v bio kvalitě nabízí, najdete na kamprobio.cz nebo lovime.bio. V případě, že se vydáte do supermarketu, dbejte na to, aby vždy nesly označení logem biolistu nebo biozebry.
Zahřejte některým z kolekce sypaných šajů Basilur Winter Berries. Lístky černého čaje jsou z pečlivě vybrané sklizně, šetrně sušeny, aby byla uchována čerstvost, chuť a vůně pro přípravu dokonale lahodného čaje. Čajové lístky jsou smíseny se šťavnatými sezónními plody, které jim dodávají nejen zásadní chuťový tón, ale mají i mnoho zdravotních výhod ve formě antioxidantů.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Na otázky čtenářů odpovídá Tereza Knířová, tisková mluvčí Sodexo Benefity/Pluxee
Na začátku letošního roku se zdražilo vodné a stočné. Výhled na následující rok sice vypadá lépe,…
K lepšímu a zdravějšímu životnímu prostředí může přispět každý z nás. Stačí začít malými kroky při…
Mléko bývá ve společnosti často démonizováno. Nezřídka kdy se dočtete, že jeho konzumace je nejen…
Dříve tento pokrm musela umět uvařit prý každá dcera. Tato příloha, která patří do tradiční kuchyně…
Stále je pro řadu lidí těžké se v energetických štítcích vyznat. Jak vybrat ledničku, pračku nebo…
Historie pěstování rýže sahá tisíce let zpátky. První známky kultivace této plodiny jsou…
Dlouhodobě vysoká vlhkost v bytě zdraví nepomáhá. Ve vlhkém prostředí se rychleji množí bakterie a…
Komentáře