Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
5 typů spáčů
Pixabay
Životní styl

5 typů spáčů

datum: 8. 9. 2018 0:01 autor: -dab-
Řekni mi, jak spíš, a já ti řeknu, kdo jsi! Způsob spánku muže, to je něco jako tajný kód k jeho vlastní osobnosti. Právě v těchto chvílích muži ukazují svou skutečnou pravou tvář.

Co tedy můžete čekat od toho svého? Až budete příště s vaší drahou polovičkou uléhat do postele, zkuste si pozorně všimnout nejen toho, jak leží, ale především, jak vlastně spí. Psychologie vám toho o vašem miláčkovi hodně prozradí: Ať už spí neklidně, ve spánku se k vám tiskne nebo naopak obrací zády, rozhodně to dělá mimovolně.

  1. Stavitel Vaše druhá polovina navrší polštáře hezky na sebe, deku si přetáhne přes nos, až z něj prakticky nic není vidět? Jeho péřový hrad ho má chránit před světem, vysvětlí vám odborník na lidské chování. Tento typ spáče bývá pověrčivý, rychle propadá panice a také tak rychle reaguje. Už při té nejmenší bolístce si stanoví tu nejhorší diagnózu a nejzhoubnější nemoc. Jestli vám jeho chování jde na nervy, tak pokud s ním chcete vydržet, nezbývá vám než tyto pocity ukrýt. Jinak vemte nohy na ramena okamžitě. Berte raději jeho strachy a obavy vážně, jinak se bude domnívat, že ho dostatečněv nemilujete. Převychovat ho lze jen pomalu a vyžaduje to velkou trpělivost.
  2. Individualista Při těsném kontaktu nedokáže usnout a i v noci si udržuje odstup, často se k vám obrací zády? Buďte bez obav. Váš nejmilovanější tím nedává najevo svůj nezájem. Jednoduše není mazlivý typ, ale zato je absolutně věrný. Ponechávejte mu dost volného prostoru pro jeho zájmy. Pokud se totiž nebude cítit omezován, je krotký jako beránek a vysloveně něžný. Pak i sám od sebe přejde na program mazlení.
  3. Nudista Brr, zima jako v ledárně, ale on se klidně potuluje v rouše Adamově a právě tak i uléhá. Proč? Dodává mu to pocit svobody a mužnosti. Je spokojený sám se sebou i s okolním světem. Váš partner bude nejspíš požitkář skrznaskrkz. Chce jediné, aby se vám dobře vedlo. Určitě vám s ním nikdy v posteli zima nebude, i když se občas budete celá chvět.
  4. Cestovatel Tento typ spáče těžko usíná, neklidně se převrací po celé posteli sem a tam. Bývá to tím, že si s sebou do postele bere i všechny své starosti a problémy. Pomozte mu se odreagovat a včas vypnout. Při  večeři se ho vyptejte, co ho tíží, čím se zabývá, co se děje v práci a podobně. To mu pomůže uspořádat myšlenky a uklidnit se.
  5. Přítula Není noci, aby vás před usnutím nevzal o náruče a neusínali jste v těsném objetí? To zní nadmíru romanticky, že? Také je. Přinejmenším u čerstvě zamilovaných a novomanželů. U dlouhodobějších vztahů to ale často bývá projev tak trochu potlačené mocenské hry – chce vás mít pouze a jedině pro sebe. Ale co má být? Vždyť vy přece jste jeho jediná. Takže si užívejte noční hodiny se svým miláčkem a spěte sladce…

Další články z rubriky

11 věcí, které uleví při menopauze

11 věcí, které uleví při menopauze

Autor: -mav-, Datum: 28. 9. 2020 10:00
10 (ne)známých mýtů o mozku

10 (ne)známých mýtů o mozku

Autor: -red-, Datum: 14. 9. 2020 15:00
7 pravidel pro domácí barvení vlasů

7 pravidel pro domácí barvení vlasů

Autor: -vls-, Datum: 13. 9. 2020 11:00
Tip šéfredaktorky

Cesta do hlubin robotovy duše

7. 9. 2020 10:00 autor -red-