Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Příběh Stanislavy (63): Terapie kocourem
pexels.com
Příběhy ze života

Příběh Stanislavy (63): Terapie kocourem

datum: 25. 5. 2019 0:02 autor: podle příběhu Stanislavy T. napsala Lada Sychrovská
Ach jo, stanu se vůbec někdy babičkou? Rodinná historie se opakuje. Mně k otěhotnění pomohlo až…, ale čert ví, jak to tehdy vůbec bylo. Stejný problém má moje snacha. Člověk by měl ale zkusit všechno.

Pět dlouhých let jsem toužila po miminku a ono stále nepřicházelo. Kamarádky vozily kočárky a mně přicházely měsíčky s pravidelností švýcarských hodinek. S manželem jsme už byly zoufalí. Čím víc se pro nás milování měnilo v přesné načasovanou povinnost, tím byly naše doteky chladnější. Karel reagoval podrážděně a naší ložnici se vyhýbal, jak čert kříži. O to víc jsem byla touhou po dítěti doslova posedlá. A do toho se Zuzce, mojí mladší sestře (která bydlela necelý rok s přítelem a kocourem Mikešem), narodila dvojčátka. Strašně moc jsem jí malého Péťu a Pavlíka záviděla. Voňaví vrnící chlapečci byli tak slaďoučcí. Proč ona a ne já?! Zuzka ještě studovala, s přítelem děti neplánovali a ten dar dostala jen tak mimochodem. Zatímco já jsem byla na práškách, táhlo mi na sedmatřicet a stála jsem na prahu rozvodu.

Dusno před rozvodem

Závislost na dítěti ve mně bobtnala a narůstala do zlosti na celý svět. Když Zuzka potřebovala kvůli zkouškám mimina pohlídat, odmítla jsem. Ať školu nedodělá, když má to, co já ne! Mohla jsem si horem dolem říkat, že dítě není všechno, že si mám vážit toho, co mám – zdraví, muže, domu… Ale říkejte sytému, co je to hlad. Manželovi však přetekl pohár trpělivosti, balil si kufr a potichu brblal:

„S bláznem tady nebudu. Chce to oddych…“ – „Je to stejně tvoje vina!“ nenechala jsem ho domluvit a rozbrečela jsem se. To byla asi ta pověstná poslední kapka. „Jsi hloupá husa! Mám tříměsíční stáž v Německu. Odpočineme si od sebe a až se vrátím…“ – „Tak se rozvedeme!“ dokončila jsem za něj. Pokrčil rameny a beze slova rozloučení odjel.

Můj život nemá smysl

Zůstala jsem sama – bez dítěte, bez muže a bez přátel – jako ve vzduchoprázdnu. V práci jsem si vzala volno, zamkla se a nebrala mobil. Volala sestra. Co asi může chtít? Zase pohlídat ty svoje poklady? Ani náhodou. Vysypala jsem si do dlaně plato prášků a pak už mi bylo všechno jedno.

Probrala jsem se v nemocnici, vedle postele stála vyděšená Zuzana. Vypumpovali mi žaludek a Zuza mě odvezla domů. „Nechám ti tu Mikeše, tady má žrádlo, písek na záchod, zítra vezmu kluky a přijdu tě zkontrolovat. A už neblbni!“ řekla trochu nevrle, ale s úsměvem.

Drsný jazyk a jemný dotyk

Ježišmará KOCOUR! Copak ta ségra neví, že chci někdy otěhotnět? A kočka, to je přeci toxoplazmóza a bůh ví co ještě. Trochu štítivě jsem pokrčila nos. Kočičák zdvihl ocas jako stožár a rázným krokem se mi otíral o nohy. Vrněl jako cirkulárka. Nejprve jsem ztuhla a chtěla ho jemně odstrčit, ale jeho jemňoučký dotek a upřený pohled, kterým mě hypnotizoval, mě přinutily, ho zvednout. Zabořila jsem se do jeho měkké srsti a hebké chloupky sušily moje slzy. Překvapivě drsným jazykem mi olízl ruku a opatrně mi přešlapoval na hrudi.

Po čtrnáctidenním soužití s kocourem jsem svoje stesky po dítěti uložila někam hluboko do podvědomí. Manžel byl stejně pryč. Sestře jsem se za svoje nemožné chování omluvila a vzala si k sobě na odpoledne její dva malé raubíře. Tak a mám tu hned tři chlapy, říkala jsem si, když po obědě slastně chrupali kluci i kočičák.

Magický kočičí pohled

Nad šálkem odpolední kávy se mi taky začaly klížit oči. V zámku zarachotil klíč. Strašně jsem se lekla, Mikeš se načepýřil a zaujal bojový postoj bokem směrem ke dveřím. Karel?! „Promiň, hned jak jsem se dozvěděl, co se stalo…“ spustil, ale jak mě uviděl s dětskými botičkami a kocourem, zmlknul. „Neboj,“ usmála jsem se, „neukradla jsem je. Pst, kluci spí.“ 

Karlovi zvlhly oči, po špičkách přišel ke mně, bez kalendáře a bez nucení jeden druhého jsme si padli do náruče. Milovali jsme se rychle a hladově. Mikeš stál za postelí na peřiňáku, pozoroval nás jako sfinga a mně bylo po strašně dlouhé době do smíchu. V podvečer si přišla pro kluky ségra. Ze mě opadl ten těžký stres i touha po něčem, co nepřichází. Karel se druhý den vrátil do Německa a já jsem mu za měsíc volala, že jsem TĚHOTNÁ. Nepomohli mi doktoři, ale Zuzčin Mikeš! Možná jsem se jen uklidnila, ale v Mikešovu zázračnou energii stejně věřím.

Dnes je „malému“ Kájovi pětatřicet. Se snachou Evou se chystají podstoupit umělé oplodnění. Mikeš je už dávno v kočičím nebi, ale přemýšlím: „Nestálo by za to zkusit něco podobného?“


Čtete rádi skutečné příběhy ze života? Znáte i vy zajímavý příběh, který chcete sdílet s ostatními? Pište na redakce@casjenprome.cz. Za každý zajímavý námět, který zpracujeme a uveřejníme, pošleme knihu jako dárek!

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Příběh Dagmar (56): „Dokonalé“ manželství

Příběh Dagmar (56): „Dokonalé“ manželství

Autor: podle příběhu Dagmar F. napsala Alžběta Morávková, Datum: 18. 9. 2021 0:05

Někdy už mě to věčné předstírání vadí a jsem z něj unavená. Myslím si, že děti to dávno ví. Já si…

Příběh Katky (40): Posedlost uklízením

Příběh Katky (40): Posedlost uklízením

Autor: podle příběhu Kateřiny V. napsala Alžběta Morávková, Datum: 12. 9. 2021 0:05

Určitě znáte nějakou ženu, která neustále doma běhá s prachovkou nebo vysavačem a rovná třásně u…

Příběh Hanky (57): Vlastní hloupostí jsem si zničila manželství

Příběh Hanky (57): Vlastní hloupostí jsem si zničila manželství

Autor: podle příběhu Hany E. napsala Alžběta Morávková, Datum: 11. 9. 2021 0:05

„Za pár měsíců oslavím osmapadesáté narozeniny. Tedy pokud bude s kým,“ začíná své vyprávění Hanka.…

Příběh Terezy (41): Chtěla jsem jen dítě, ne manžela

Příběh Terezy (41): Chtěla jsem jen dítě, ne manžela

Autor: podle příběhu Terezy H. napsala Alžběta Morávková, Datum: 5. 9. 2021 0:05

Věk nikdo nezastaví a s přibývajícími lety klesá možnost najít toho pravého – a hlavně mít děti! To…

Příběh Jany (58): Tu zradu mu nezapomenu!

Příběh Jany (58): Tu zradu mu nezapomenu!

Autor: podle příběhu Jany S. napsala Alžběta Morávková, Datum: 4. 9. 2021 0:05

„Nikdy jsem nebyla žádná úchvatná krasavice. Ani hezká, ani ošklivá, prostě taková úplně normální…

Příběh Milady (64): Tajemství fotografie ve starém albu

Příběh Milady (64): Tajemství fotografie ve starém albu

Autor: podle příběhu Milady C. napsala Alžběta Morávková, Datum: 29. 8. 2021 0:05

Dneska nám to připadá nepravděpodobné, ale ještě za první republiky běžně existovala manželství…

Příběh Evy (50): Můj zeť je líný flákač a opilec, který zkazil dceři život

Příběh Evy (50): Můj zeť je líný flákač a opilec, který zkazil dceři život

Autor: podle příběhu Evy P. napsala Alžběta Morávková, Datum: 28. 8. 2021 0:05

„Sama jsem se vdávala hodně mladá a Martinka se narodila krátce po mých dvacátých narozeninách,“…

Příběh Lenky (56): Moje netradiční velká rodina

Příběh Lenky (56): Moje netradiční velká rodina

Autor: podle příběhu Lenky Š. napsala Alžběta Morávková, Datum: 25. 8. 2021 0:05

„Nemohla jsem mít děti, ale mám najednou velkou rodinu,“ směje se naše čtenářka Lenka. „Co na tom,…

Tip šéfredaktorky

Příběh Katky (40): Posedlost uklízením

12. 9. 2021 0:05 autor podle příběhu Kateřiny V. napsala Alžběta Morávková