Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Příběh Olgy (56): Bigamista
freepik.com
Příběhy ze života

Příběh Olgy (56): Bigamista

datum: 3. 7. 2021 0:05 autor: podle příběhu Olgy J. napsala Alžběta Morávková
Delší dobu jsem tušila, že se něco děje. Pak zapomněl zavřít mailovou schránku a bylo to jasné. „Chci být jenom s tebou, lásko,“ psal té neznámé. „Ale musíme vydržet. Holky jsou ještě moc malé, musím být zodpovědný!“

Tak to mě tedy pobavilo! Holky, že jsou malé? Dávno jsou dospělé a bydlí samy. Zbabělec to je! Chce nás mít obě. Mě na pohodlný domácí servis, ji na pobavení. Ale to se spletl!

Takový obyčejný život

Musím se upřímně přiznat, že posledních deset let jsme s Markem jen ze setrvačnosti. Velká láska dávno vyprchala. Každý už dávno jdeme svou cestou. Naše holky, Kristýnka a Karolínka, mají vlastní malé garsonky. „Startovní“ – tak to řekl Marek, když jsme jim je pořizovali.

Marek se z řadového úředníka v bance vypracoval až na místopředsedu představenstva a ředitele odboru zahraniční banky. Úměrně s množstvím vydělaných peněz, narůstala mezi námi propast. Ty nekonečně večírky a recepce, kde jsem se musela celou dobu usmívat a tlachat nesmysly, mě nudily. „Oli, to se nemůžeš trochu snažit?“ Nešlo mi to. Začal tedy chodit sám.

Chtěla jsem se hlavně vrátit do práce. „Olgo, to nemáš zapotřebí,“ říkal Marek. No, jasně, nejvíc se mu příčila skutečnost, že jeho manželka je „obyčejná“ prodavačka. Když jsem byla na mateřské, udělala jsem si dálkově maturitu, ale do kanceláře jsem nechtěla. Bavilo by mě být mezi lidmi v obchodě.

Přesto si na Marka nemůžu stěžovat. Měla jsem vlastně všechno, našla jsem si koníčky – bavila mě keramika, přihlásila jsem se na kurs angličtiny. Měla jsem pocit, že je nám vlastně spolu, nebo spíš vedle sebe, dobře a že takhle zestárneme a budeme si jednou užívat třeba vnoučata.

Pomsta bude sladká

Ten email mě ale rozhodil. Že si našel ženskou, to mě ani tak nepřekvapilo, ale že se schovává za holky a nechce nic řešit, to mě teda naštvalo. Jestli se zamiloval, můžeme se přece rozvést jako slušní lidé a jít každý vlastní cestou.

Začala jsem ho nenápadně sledovat. „Oli, musím na služební cestu. Mohla bys mi prosím připravit prádlo na tři dny?“ Když odjel na tu „služebku“, udělala jsem to, co nikdy. Zavolala jsem jeho asistentce. Po hlase mě neznala, protože jsem nikdy neměla potřebu s ní něco řešit. „Dobrý den, tady Nováková,“ představila jsem se prvním jménem, které mě napadlo. „Ráda bych si s panem ředitelem domluvila schůzku, až se vrátí ze služební cesty.“ – „Ale pan ředitel je tady,“ udiveně řekl dívčí hlas. „Dnešek má plný, ale zítra odpoledne by mohl. Můžete mi prosím zopakovat jméno a říct mi, co chcete s panem ředitelem řešit?“ Zavěsila jsem.

Po páté odpoledne jsem stála u něj před bankou. Vzala jsem si taxíka, a když Marek vyjel z garáže, řekla jsem taxíkáři, aby ho nenápadně sledoval. Asi si myslel něco o bláznivé stíhačce, ale to mi bylo jedno. Jeli jsme na druhý konec Prahy. Najednou u jednoho z novějších bytových domů Marek zastavil a z domu vyběhla pohledná štíhlá černovláska, blíž ke čtyřiceti než k třiceti. Asi už ho vyčkávala. Padla mu kolem krku a odešli dovnitř. Měla jsem jméno z mailu, věděla jsem kde bydlí, nebyl problém si o ní zjistit víc. „Projela“ jsem sociální sítě, trochu googlovala a výsledek byl jasný: osmatřicetiletá inženýrka Dita, rozvedená, bezdětná, pracovala v pojišťovně.

Návrat ze „služebky“

„Jsem rád, že jsem konečně doma, Oli,“ zahlaholil Marek po návratu ze „služební“ cesty. „Měl jsem náročná jednání, skoro jsem nespal!“ Usmál se na mě: „Co máme k večeři? Tři dny jsem se pořádně nenajedl!“ Hm, paní ani moc nevaří, pomyslela jsem si a naservírovala mu jeho oblíbené těstoviny s pestem.

Nic jsem nekomentovala, ale v hlavě mi pomalu zrál plán. Otevřela mi po prvním zazvonění. „Dobrý den, jsem Markova manželka.“ Zírala na mě vyděšeně a nevěděla, co si má myslet. „Přivezla jsem vám jeho věci.“ – „Prosím?“ „Ano, jeho věci. Předpokládám, že než se dořeší rozvod a majetkové vyrovnání, bude chtít zůstat u vás.“ Bylo mi jí úplně líto, jak tam tak stála a nevěděla, co si má myslet. – „Pojďte prosím dál,“ pípla nakonec.

Tady už nebydlíš!

„Marku, všechny věci máš u Dity,“ zavolala jsem překvapenému manželovi. – „Co, co … u jaké Dity? Ty ses zbláznila, já…“ Přihnal se domů za půl hodiny. – „Oli, Olinko, já ti to vysvětlím,“ škemral. „To je jen krátký úlet, já chci zůstat doma!“ – „Vím od Dity, že to trvá čtyři roky, to není krátký úlet,“ odpověděla jsem. „Sliboval jsi jí, že se rozvedeš, až vyrostou holky. Jen si zapomněl na to, že jsou dávno dospělé!“

Rozvod proběhl v klidu, i zásluhou Dity, té mi bylo vlastně líto. Podváděl nás obě. Zůstal s ní, nic jiného mu už ostatně nezbylo. Já jsem si z rozvodového majetkového vypořádání koupila byt a začala pracovat jako prodavačka – teď se tomu říká asistentka prodeje – v jenom řetězci s oblečením. Dcery byly nejdřív ze všeho v šoku, teď to berou s nadhledem. Včera mi Karolínka volala, že prý je Dita těhotná a že budou mít sourozence. No, ty probdělé noci mu v šedesáti snad ani nepřeju…


Čtete rádi skutečné příběhy ze života? Znáte i vy zajímavý příběh, který chcete sdílet s ostatními? Pište na redakce@casjenprome.cz. Za každý zajímavý námět, který zpracujeme a uveřejníme, pošleme knihu jako dárek!

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Příběh Mariany (36): Před svatbou utekl!

Příběh Mariany (36): Před svatbou utekl!

Autor: podle příběhu Mariany L. napsala Alžběta Morávková, Datum: 25. 9. 2022 0:05

V dálce už slyšela zvonit svatební zvony, všechno bylo zajištěné a objednané a termín důležitého…

Příběh Michala: Epilepsie mi dopomohla k vysněné práci učitele

Příběh Michala: Epilepsie mi dopomohla k vysněné práci učitele

Autor: připraveno ve spolupráci se Společností E, Czech Epilepsy Association, z.s, Datum: 24. 9. 2022 0:05

Michala v jeho 25 letech postihl velký epileptický záchvat, který mu změnil život. Nutno podotknout…

Příběh Jitky (45): Síla velké rodiny

Příběh Jitky (45): Síla velké rodiny

Autor: podle příběhu Jitky R. napsala Alžběta Morávková, Datum: 18. 9. 2022 0:05

Nečekaná smrt blízkého člověka zamává s psychikou a někdy trvá dlouhé měsíce i roky, než se z toho…

Příběh Karolíny: Vše se děje z nějakého důvodu

Příběh Karolíny: Vše se děje z nějakého důvodu

Autor: připraveno ve spolupráci se Společností E, Czech Epilepsy Association, z.s, Datum: 17. 9. 2022 0:05

Karolína je zdravotní sestřička, které do života nedávno vstoupila epilepsie. První záchvat…

Příběh Tomáše (45): Sedm let jsem netušil, že mám syna

Příběh Tomáše (45): Sedm let jsem netušil, že mám syna

Autor: podle příběhu Tomáše V. napsala Alžběta Morávková, Datum: 21. 8. 2022 0:05

Poprvé vidět vlastní dítě, když už navštěvuje první třídu, je určitě skvělým námětem pro film. Ať…

Příběh Ivy (56): Mám skvělou rodinu i práci, ale spokojená nejsem

Příběh Ivy (56): Mám skvělou rodinu i práci, ale spokojená nejsem

Autor: podle příběhu Ivy T. napsala Alžběta Morávková, Datum: 20. 8. 2022 0:05

Říká se, že láska hory přenáší, ale naše čtenářka Iva i přes šťastné manželství a pohodovou rodinu…

Příběh Jitky (53): Podivná loupež

Příběh Jitky (53): Podivná loupež

Autor: podle příběhu Jitky K. napsala Alžběta Morávková, Datum: 13. 8. 2022 0:05

U nejbližších přátel neočekáváme, že by nás podrazili. Naše čtenářka až po dlouhé době zjistila,…

Příběh Jolany (42): Láska bez papíru

Příběh Jolany (42): Láska bez papíru

Autor: podle příběhu Jolany P. napsala Alžběta Morávková, Datum: 7. 8. 2022 0:05

Většina dívek si od dětství představuje, jak kráčí svatební uličkou v nádherných dlouhých šatech s…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 balíčků kosmetiky DERMEDIC

27. 9. 2022 15:00 autor -mav-