Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Příběh Kamily (37): Jsem těhotná a přítel mě opustil
freepik.com
Příběhy ze života

Příběh Kamily (37): Jsem těhotná a přítel mě opustil

datum: 17. 10. 2021 0:05 autor: podle příběhu Kamily K. napsala Alžběta Morávková
Až do minulého měsíce byl můj život zalitý sluncem. Aspoň jsem si to myslela. Pak ale přišla prudká sprcha, která mě postavila do smutné reality.

S Liborem jsem se poprvé setkala před osmi lety, kdy nás představili společní známí. V té době jsem zrovna řešila krizi ve vztahu s tehdejším přítelem Honzou. On chtěl děti, já měla pocit, že mám ještě dost času.

Osudná srážka

Pár měsíců po rozchodu jsem úplně náhodou narazila na Libora. A to doslova! Při chůzi jsem psala zprávu na mobilu, zakopla a upadla na kolemjdoucího muže, který mě zachytil. „Promiňte, já…,“ koktala jsem omluvu a zvedla oči. – „Ani ve snu mě nenapadlo, že mi rovnou padneš do náruče,“ smál se Libor. – „To jsi ty? Promiň, potřebovala jsem rychle odeslat esemesku kolegyni,“ omlouvala jsem se.

„Když jsme na sebe tak hezky narazili, nemáš čas zajít na kafe?“ zeptal se. – „Teď ne, fakt dost pospíchám. Ale odpoledne a večer čas mám,“ vyhrkla jsem rychle. Ještě ten den jsme šli na víno, další den na večeři. Po měsíci jsme společně bydleli.

Několikaletá idylka

„Musím ti, Kamilko, na rovinu říct, že zatím nechci děti,“ oznámil mi hned na začátku. „Myslím si, že je fér, abys to věděla. To neznamená, že snad děti nechci nikdy, ale pokud někdy budu táta, chci být ten nejlepší,“ pokračoval. „Musím mít pro rodinu zázemí, tedy vlastní bydlení. A být finančně zajištěný, abych nemusel řešit, jestli pojedu s rodinou k moři nebo na hory, ale mohl všem dopřát obojí.“

Mně biologické hodiny opravdu netikaly, takže jsem vlastně byla ráda. Několik let jsme si hezky žili. Ve všem jsme si rozuměli, měli stejné zájmy, stejný okruh přátel. Hodně jsme cestovali, oba nás bavil golf a tenis. Libor byl prostě ideální chlap pro všení den, pro romantiku i do nepohody.

V práci jsme oba stoupali po kariérním žebříčku, slušně vydělávali a rozhodli se si společně vzít hypotéku na byt. Rodiče z obou stran trochu brblali, proč se nevezmeme, ale pro nás byla hypotéka dostatečně velkým závazkem.

Chci dítě!

Touha po dítěti u mě přicházela postupně. Najednou jsem zjistila, že mi nevadí dvouletá Adélka mé sestry, ani čtyřletý Matyáš od Liborova bratra. Dokonce jsem občas s radostí hlídala a na společné chvíle s těmi mrňousky se i těšila. „Asi jsi konečně dozrála k mateřství,“ vážně mi řekla sestra Katka. Uvědomila jsem si, že má pravdu. Že už nechci exotické dovolené, že chci normální rodinu.

„Libore, co bys řekl tomu, kdybychom měli dítě?“ opatrně jsem začala. „Je mi šestatřicet, tobě o tři víc, máme nejvyšší čas, co myslíš?“ – „Proč už teď? Můžeme přece ještě rok dva počkat,“ překvapeně se na mě podíval Libor. – „Nejsme už nejmladší, a co kdyby nastaly nějaké problémy s otěhotněním? Kde je psané, že otěhotním hned? Většina kamarádek si docela dost dlouho počkala.“

Ta poslední věta rozhodla. Myslím si, že nakonec souhlasil, protože usoudil, že to nebude hned. Hned to nebylo, ale překvapivě už po půl roce. Těhotenskému testu nevěřil, udělala jsem si nakonec tři. Všechny pozitivní.

Krásný zázrak

Moje gynekoložka mluvila o zázraku. „Víte, co tu mám stejně starých žen, které se upínají k umělému oplodnění jako k poslední možnosti? A přitom ani ta nemusí vyjít. Buďte šťastná, že jste tak rychle přirozeně otěhotněla.“

Všechno probíhalo bez problémů. Začala jsem se už trochu zakulacovat a čekal mě důležitý ultrazvuk, kdy jsme se případně už mohli dozvědět pohlaví dítěte. Nějak jsem si ve svém nadšení, kdy jsem sledovala internetová fóra pro budoucí maminky, řešila výběr kočárku a chystala se nakoupit potřebnou výbavičku, nevšimla toho, že Libor se mnou tu radost nesdílí naplno.

Po roli otce netoužím!?

„Dneska ve čtyři jdu na ten ultrazvuk,“ připomněla jsem mu ráno. „Sejdeme se před ordinací?“ – „Kamilko, já tam nepůjdu,“ odpověděl, aniž se mi podíval do očí. – „A proč? Víš to několik týdnů. Možná právě dneska se už dozvíme, jestli budeme mít holčičku nebo chlapečka!“

„Nerad ti to říkám, ale uvědomil jsem si, že opravdu po roli otce netoužím. Necítím se na to. Finančně vás oba samozřejmě zabezpečím a byt vyřešíme. Já se zatím odstěhuju.“ Zavřel dveře a vyběhl ven.

Úplně jsem se sesypala. Nad vodou mě drží jen láska k tomu nenarozenému drobečkovi – bude to holčička. Nebýt rodičů, nevím, co bych dělala. Liborova máma se mi se slzami v očích za něj omlouvala a prosila, aby mohla být se mnou a s miminkem v kontaktu. Dokonce mi domluvila návštěvu u psycholožky. Tajně totiž doufá, že přemluví Libora, aby tam šel se mnou.

Já si ale myslím, že tam nepůjde. A já už teď taky vím, že cesta zpátky není. Zůstaneme s holčičkou samy. Člověk, který mě tak zklamal v nejkrásnějším a nejdůležitějším období mého života, naprosto ztratil mou důvěru a v mém srdci nemá místo.


Čtete rádi skutečné příběhy ze života? Znáte i vy zajímavý příběh, který chcete sdílet s ostatními? Pište na redakce@casjenprome.cz. Za každý zajímavý námět, který zpracujeme a uveřejníme, pošleme knihu jako dárek!

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Příběh Ivany (55): Jak jsem málem naletěla „facebookovému“ příteli

Příběh Ivany (55): Jak jsem málem naletěla „facebookovému“ příteli

Autor: podle příběhu Ivany K. napsala Alžběta Morávková, Datum: 14. 5. 2023 0:05

„Zrovna včera jsem četla, jak byla odhalena skupina facebookových podvodníků,“ začíná svůj dopis…

Příběh Terezy (40): Nenávidím svou sestru!

Příběh Terezy (40): Nenávidím svou sestru!

Autor: podle příběhu Terezy A. napsala Alžběta Morávková, Datum: 23. 4. 2023 0:05

„Úplně mi zničila život. Žárlila od chvíle, kdy mě naši přivezli z porodnice. Najednou už nebyla…

Příběh Lýdie (47): Hledání ztraceného bratra

Příběh Lýdie (47): Hledání ztraceného bratra

Autor: podle příběhu Lýdie k. napsala Alžběta Morávková, Datum: 16. 4. 2023 0:05

„Moje poslední vzpomínka na bratra je z dětského domova. Stojím na schodech, hystericky pláču a…

Dagmar N.: Existuje volání krve?

Dagmar N.: Existuje volání krve?

Autor: podle příběhu Dagmar N. napsala Alžběta Morávková, Datum: 15. 4. 2023 0:05

„Rozhodla jsem se napsat příběh své matky a vlastně také svůj. Příběh mé maminky se odehrál na…

Příběh Ireny (48): Manžel je závislý na sociálních sítích

Příběh Ireny (48): Manžel je závislý na sociálních sítích

Autor: podle příběhu Ireny A. napsala Alžběta Morávková, Datum: 10. 4. 2023 0:05

Dobrý sluha, ale zlý pán. I tak se dá s nadsázkou mluvit o Facebooku a sociálních sítích obecně.…

Příběh Dany (48): Lásku mi přivedl pes

Příběh Dany (48): Lásku mi přivedl pes

Autor: podle příběhu Dany K. napsala Alžběta Morávková, Datum: 9. 4. 2023 0:05

„Když mi děti k čtyřicátým narozeninám darovaly psa, netušila jsem, jak moc se tím změní můj život…

Příběh Haliny (45): Rodiče mi neodpustili rozvod

Příběh Haliny (45): Rodiče mi neodpustili rozvod

Autor: podle příběhu Haliny M. napsala Alžběta Morávková, Datum: 7. 4. 2023 8:00

„Spolu se čtyřmi sourozenci jsme vyrůstali obklopeni láskou rodičů,“ začíná svůj dopis naše…

Vítek, otec tří dcer, byl velký sportovec. Dostal však mrtvici a upadl do kómatu

Vítek, otec tří dcer, byl velký sportovec. Dostal však mrtvici a upadl do kómatu

Autor: redakce ve spolupráci s Nadačním fondem Galenos, Datum: 28. 3. 2023 0:05

Vítek Roušal z Plzeňska byl vždycky správný akční muž, který miloval přírodu a svou rodinu. Pak…

Tip šéfredaktorky

Proti vráskám pomáhají biotechnologie: SOUTĚŽ o Lift Crème GERnétic

5. 5. 2023 10:25 autor -mav-