Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Příběh Hedviky (51): Smolař, nebo podvodník?
Pixabay
Příběhy ze života

Příběh Hedviky (51): Smolař, nebo podvodník?

datum: 1. 6. 2019 0:03 autor: podle příběhu Hedviky M. napsala Lada Sychrovská
Láska? Touha po citu nebo jen obyčejná snaha nebýt sama. Vždyť to přece není tak moc. Milým slovům se tak krásně věří. Proč by se konečně štěstí nemohlo usmát i na mne?

„Devatenáct korun,“ podávala jsem okénkem trafiky zákazníkovi noviny. Přede mnou zacinkaly mince a dovnitř se sunula i jedna rudá růže. „Tu zaplaťte vedle,“ šoupla jsem mu ji zpátky a ukazovala na stánek s květinami. „Ta je pro vás,“ ozvalo se zvenčí. Zvědavě jsem natahovala krk, kdo ze známých mě chce potěšit. Kytku jsem nedostala už léta. Určitě kdysi na svatbě, ale při rozvodu se nic takového nedělá… a já už jsem, no hodně let, sama.

Odvážnému štěstí přeje

Před krámkem stál docela obyčejný chlapík. Žádný čahoun, kštice mu řídla jako trávník po zimě a ve zmačkaném baloňáku mi trochu připomínal komisaře Colomba. „Ehm, my se známe?“ pátrala jsem nahlas v paměti. „Nó,“ nadechoval se, „zatím ne, ale můžeme to napravit.“

To je to na mě tak vidět, že jsem bez mužského? Lekla jsem se, zaťala na klíně pěsti, ale pak si řekla: „Odvážnému štěstí přeje.“

City a peníze?

„Zbyněk,“ představil se mi. Usmála jsem se a pozval mě ještě ten večer do kina. Před pokladnou jsem přešlapovala o čtvrt hodiny dřív. Vím, že bych jako ženská měla dělat trochu drahoty, ale v našem věku? Přiběhl udýchaný na poslední chvíli, řekl si o lístky a pak si začal zmateně poklepávat po kapsách. „To je trapas,“ zvedl oči v sloup, „já nechal peněženku ve druhém saku.“

„Klid, Zbyňku, můžu vám tak říkat?“ Převzala jsem iniciativu: „Dnes platím já, příště ty.“ Po filmu jsme zašli na večeři s lahví vína a tisícovka byla v tahu. No co? City se nedají přepočítávat na peníze. Báječně jsme si popovídali. Vyprávěl mi své eskapády, život se s ním také nijak nemazlil. Byl to smolař, ale vtipný a se srdcem na dlani.

Smůla se mu lepí na paty

Na rozloučenou mě líbnul za ucho a slíbil, že zavolá. Dny se vlekly jako rozšlápnutá žvýkačka. Že by zase nic? „Promiň, mám těžce nemocnou matku,“ pípla mi konečně esemeska. Dohodli jsme se na čtvrtek – a pak na každý další. To byla odpoledne (a sem tam i noc) jenom naše. Obdivovala jsem ho, jak zvládá práci kolem domu a péči o nemohoucí matku. U mě jsem mu všechno vynahradila. Místo ošoupaného kabátu jsem mu koupila koženou bundu – seklo mu to.

„Hedviko,“ tvářil se jeden čtvrtek jako zpráskaný pes, „auto mi neprošlo technickou. Nemám čím vozit matku na kontroly a momentálně na opravu prostě nemám.“ „Když mi slíbíš, že mi to vrátíš, půjčím ti,“ chtěla jsem mu pomoct. „Jsi úžasná!“ objal mě. Pár dní na to ho skolila další rána – jeho maminka umřela.

Útulný domeček

„Ták,“ skoro natahoval do mobilu, „auto už jezdí, ale…,“ popotahoval, „nemám na pohřeb a hrobka je v dezolátním stavu. Víš, až prodám domek, ze všeho se vzpamatuji, ale…“ Dva týdny se Zbyněk neozval. „Táhne se to, odhad a ta zpropadená hrobka…,“ vzdychal, když jsem mu zavolala. „Tak si vezmi půjčku,“ navrhovala jsem. „Už něco splácím, nedali by mi ji. Ale… ale co kdybys ty…?“

Důvěřuj, ale prověřuj, zablikal mi v hlavě alarm. „Dobře, ale nejprve mi ukážeš ten domek?“

Tentokrát jsme se setkali v úterý. Vytáhl z kapsy klíč, provedl mě útulným baráčkem a pokukoval po hodinkách: „Heduš, promiň, mám schůzku s právníkem.“ Doprovodil mě na vlak a spěchal pryč. Den na to jsem vybrala padesát tisíc a přeposlala je na Zbyňkův účet. „Miláčku, děkujúúú!“ volal hned ten večer.

Jarka, Jana, Květa a já

A pak se po něm slehla zem. Vypravila jsem se k jeho domku. Branku mi otevřela žena přibližně v mém věku. „Je ženatý,“ spadlo mi srdce do kalhot. „Pan Zbyněk? Neznám,“ kroutila hlavou blondýnka. Popsala jsem jí ho. „Jó, vy myslíte Zdeňka?!“ zrudla a vtáhla mě dovnitř. „Tak TOHO podvodníka mi ani nepřipomínejte. Kolik vytáhl z vás?“ Podlomila se mi kolena. „Panáček vám ukázal můj barák. Dala jsem mu klíče. Měli jsme se brát,“ vykulila oči a pokračovala: „Já měla pondělky a co vy?“

Rok na to mě pozvali k soudu. Seděla tam kromě té známé ženy i paní Jarka, Jana a Květa. Ty prý Zbyněk, Zdeněk alias Jiří podvedl také. Dostal tři roky natvrdo. Mě ale přece miloval! Ve skříni mám stále jeho pyžamo.


Čtete rádi skutečné příběhy ze života? Znáte i vy zajímavý příběh, který chcete sdílet s ostatními? Pište na redakce@casjenprome.cz. Za každý zajímavý námět, který zpracujeme a uveřejníme, pošleme knihu jako dárek!

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Příběh Libuše (65): Dcera žije v registrovaném partnerství se ženou

Příběh Libuše (65): Dcera žije v registrovaném partnerství se ženou

Autor: podle příběhu Libuše H. napsala Alžběta Morávková, Datum: 25. 10. 2020 0:05
Příběh Ely (44): Buď zhubneš, nebo se s tebou rozvedu!

Příběh Ely (44): Buď zhubneš, nebo se s tebou rozvedu!

Autor: podle příběhu Ely S. napsala Alžběta Morávková, Datum: 24. 10. 2020 0:05
Příběh Mirky (58): Snacha je silná kuřačka a vnučka tím trpí

Příběh Mirky (58): Snacha je silná kuřačka a vnučka tím trpí

Autor: podle příběhu Mirky E. napsala Alžběta Morávková, Datum: 18. 10. 2020 0:05
Příběh Heleny (55): Moje dcera točí filmy pro dospělé

Příběh Heleny (55): Moje dcera točí filmy pro dospělé

Autor: podle příběhu Heleny J. napsala Alžběta Morávková, Datum: 17. 10. 2020 0:05
Příběh Jiřiny (66): Prázdná náruč tetičky Toničky

Příběh Jiřiny (66): Prázdná náruč tetičky Toničky

Autor: podle příběhu Jiřiny V. napsala Alžběta Morávková, Datum: 11. 10. 2020 0:05
Příběh Kristýny (40): Dítě jsem si pořídila proti vůli přítele

Příběh Kristýny (40): Dítě jsem si pořídila proti vůli přítele

Autor: podle příběhu Kristýny A. napsala Alžběta Morávková, Datum: 10. 10. 2020 0:05
Příběh Stáni (61): Zvířata jsem neměla ráda, pak si mě čuvač omotal kolem prstu

Příběh Stáni (61): Zvířata jsem neměla ráda, pak si mě čuvač omotal kolem prstu

Autor: podle příběhu Stáni M. napsala Alžběta Morávková, Datum: 4. 10. 2020 0:05
Příběh Olgy (55): Prokletá nemoc

Příběh Olgy (55): Prokletá nemoc

Autor: podle příběhu Olgy Č. napsala Alžběta Morávková, Datum: 3. 10. 2020 0:05
Tip šéfredaktorky

Černucha zvaná „smrkačka“ byla medicínou faraonů

15. 10. 2020 10:00 autor -red-