Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
5 tipů, jak odměnit děti a vnoučata za vysvědčení
Haribo
O čem se mluví

5 tipů, jak odměnit děti a vnoučata za vysvědčení

datum: 30. 1. 2023 0:05 autor: Anna Vágnerová
Odměňovat či neodměňovat? Tato otázka běží hlavou většině rodičů, zvláště nyní s blížícím se pololetním vysvědčením. Jediná správná odpověď neexistuje, rozhodně by se to však nemělo s dárky přehánět. Čeho ale není nikdy dost, je společně strávený čas. Ten si můžete užít s novou knihou, společenskou hrou nebo třeba na výletě. Každé podobné ocenění dětského snažení zcela jistě patří do kategorie nejlepších a přípustných odměn.

Učte děti a vnoučata plavat

  1. Společně si hrajte Rozhodně teď nemluvíme o tom, že vytáhnete Xbox nebo něco podobného. Dětem dá mnohem víc, když oprášíte deskové hry, karty, pexeso nebo třeba puzzle. Schválně, kdo se bude nejvíc rozčilovat u Člověče, nezlob se. Případně kupte nějakou novinku, která možná i vám samotným rozšíří obzory. Může se stát, že vás takto strávený čas chytne natolik, že z herních večerů uděláte novou rodinnou tradici. Nemluvě o tom, že jde o skvělý způsob, jak přimět děti k samostatnému myšlení a rozvoji dalších schopností.
  2. Tvořte s dětmi Děti jsou v dnešní době bohužel zvyklé trávit čas hlavně na mobilu či u počítače, proto rozhodně není od věci dát elektroniku stranou a vzít do ruky papír, tužku a pár dalších pomůcek. To bude radosti, až z několika obyčejných věcí vznikne neobyčejné dílo, navíc si dítě procvičí jemnou motoriku. Zkuste například z plastové lahve a klacíku vyrobit krmítko pro ptáčky. Teď v zimě to jistě ocení a vy pak s dětmi můžete pozorovat, kdo všechno tento nový zahradní doplněk navštíví. Nebo si stáhněte šablonu a během pár chvil máte papírovou krabičku v podobě veselého tučňáka, do níž dětem za odměnu ještě přidejte pár bonbonů. Inspirace najdete spousty a mnoho výrobků lze vytvořit i ve znamení upcyklace.
  3. Podnikněte výlet za novým dobrodružstvím I když je zima, stále se toho dá spousta podnikat. Mnohé hrady a zámky nabízí prohlídky i mimo sezonu, což znamená, že se nemusíte tlačit mezi davy lidí. Skvěle si s dětmi užijete také návštěvu planetária či muzea, třeba Včelí svět prozradí vše o tak potřebném tvorečkovi, jakým včela bezesporu je a málo se to ví. A krom vědomostí si domů odnesete i nějaký ten včelí produkt, můžete si totiž například vyrobit svíčku. Možná se to zdá zvláštní, ale toto období je dobré také pro návštěvu jeskyní. V nich bývá stabilní teplota, takže přechod zvenku do jeskyně pro vás nebude přílišným teplotním šokem. Takové Bozkovské dolomitové jeskyně ukrývají největší podzemní jezero u nás. Nebo vás snad zlákají ledopády? Najdete je například v Českém Švýcarku a podívaná je to náramná. Rozhlédněte se i po blízkém okolí místa, kde žijete. Města často pořádají nejrůznější akce pro děti, zájmové spolky a kulturní centra připravují kupříkladu kreativní dílničky a mnoho další akcí.
  4. Vydejte se do přírody Trávíte-li rádi čas v přírodě, pak krom pár výše zmíněných tipů určitě stojí za to i obyčejná procházka do lesa. Vezměte zvěři něco dobrého, jen si předem ověřte, že jde skutečně o to, co jí prospívá. Cestou můžete pozorovat stopy ve sněhu a tipovat, kterému obyvateli lesa patří. Pokud zrovna není po sněhu ani památky, stále je tu možnost postavit domeček pro lesní skřítky nebo větvičky, šišky a kamínky využít jako přírodní piškvorky. Klacíky poslouží k výrobě hracího pole a dál už to jistě znáte. Jestliže máte štěstí a dočkali jste se sněhové nadílky, tak sáňkování, koulovačky a soutěž o nejlepšího sněhuláka nikdy nevyjdou z módy.
  5. Rozjeďte to v kuchyni Kdo vyráží na výlet, rozhodně musí mít v batůžku dobrou svačinku. Než se tedy kamkoliv vydáte, vezměte to přes kuchyň a užijte si zábavu u společného vaření či pečení. Kromě známé klasiky v podobě řízků, které se ale hodí spíš na delší výlety, rozhodně vždy potěší domácí sušenky. Dětem jen připravte ingredience a pak už je nechte pracovat samostatně. Pouze dohlížejte a raďte. Když sidobrotu samy připraví, o to víc jim pak bude chutnat.

A kdyby vám zrovna chyběl recept, máme pro vás tip na veselé ovocné sušenky!

Sušenky s ovocem

Zdroj informací: Haribo


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Jak párovat velikonoční pokrmy s víny?

Jak párovat velikonoční pokrmy s víny?

Autor: redakce ve spolupráci s Klárou Kollárovou, národní someliérkou, Datum: 30. 3. 2023 0:05

Během největších křesťanských svátků se nemusíme bát dát si sklenku vína. Vždyť přece jedním ze…

Nová SOUTĚŽ o 2 x 3 vstupenky na film Sestry v sedle

Nová SOUTĚŽ o 2 x 3 vstupenky na film Sestry v sedle

Autor: -red-, Datum: 27. 3. 2023 10:00

Pozor, řítí se Sestry v sedle! Bláznivá komedie o jeptiškách, které jsou ochotny pro záchranu…

10 x o krevní plazmě

10 x o krevní plazmě

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 27. 3. 2023 0:05

Krevní plazma je složka krve, která koluje v cévách každému z nás. Jde o velmi vzácnou tekutinu,…

Nová SOUTĚŽ o 5 poukázek na boty barefoot

Nová SOUTĚŽ o 5 poukázek na boty barefoot

Autor: -red-, Datum: 20. 3. 2023 15:00

Víte, že barefoot boty, tedy tzv. bosé boty jsou na vzestupu? Lidé dávají často přednost pohodlí…

Dnes je Světový den spánku

Dnes je Světový den spánku

Autor: -red-, Datum: 17. 3. 2023 10:00

Nic ho nenahradí. Proč je spánek pro tělo tak důležitý?

Inkontinence není jen problémem našich babiček

Inkontinence není jen problémem našich babiček

Autor: -as-, Datum: 16. 3. 2023 10:00

Mnoho lidí považuje inkontinenci za problém zejména starších žen. Únik moči se ale týká až 25 % žen…

5 tipů, jak podporovat „udržitelnost“

5 tipů, jak podporovat „udržitelnost“

Autor: -nic-, Datum: 13. 3. 2023 10:00

V posledních letech se čím dál tím více lidí zajímá o ekologické a přírodní produkty. Tyto výrobky…

Jak v autě bezpečně převážet lyže a snowboard?

Jak v autě bezpečně převážet lyže a snowboard?

Autor: -an-, Datum: 7. 3. 2023 15:00

Chystáte se na hory? Máte nachystané lyže, snowboard a veškeré další vybavení, ale nevíte, jak vše…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ o přírodní doplnky stravy JOALIS – ACTIV-COL s laktobacily

30. 3. 2023 9:30 autor -mav-