Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Antonio Banderas a Melanie Griffith
Wikimedia Commons
Inspirace / Slavné páry

Antonio Banderas a Melanie Griffith

datum: 23. 10. 2018 0:16 autor: Markéta Vavřinová
Hollywoodská pohádka skončila před třemi lety rozvodem. V roce 1995 nikdo nechápal, jak talentovaného španělského krasavce mohla oslnit hollywoodská diva s alkoholovou a drogovou minulostí a s dvěma dětmi od dvou manželů. Přesto spolu vydrželi celých osmnáct let a jejich dcera Stella pokračuje v rodinné herecké tradici.

Nemohli být rozdílnější. On se narodil se 10. srpna 1960 jako José Antonio Domínguez Banderas ve španělské Malaze do rodiny policisty a učitelky. Ona 10. srpna 1957 v New Yorku herečce Tippi Hedrenové a producentovi a herci Peteru Griffithovi. Zatímco pro Antoniovy rodiče bylo rozhodnutí syna stát se hercem překvapením, pro Melanii bylo samozřejmostí vydat se ve stopách rodičů.

Herecké začátky

On byl náruživý sportovec a fotbalista, který si na studia vydělával jako číšník.

Ona byla typickou hollywoodskou dcerkou s trefnou přezdívkou Lolita. Už ve čtrnácti se stala milenkou tehdy třiadvacetiletého Dona Johnsona. V sedmnácti odešla ze školy a později propadla závislosti na alkoholu a drogách.

Jeho „objevil“ slavný španělský režisér Pedro Almodóvar. Mladému talentovanému herci dal šanci ve filmu Labyrint vášní (1982), později ho obsadil ještě do snímků Zákon touhy a Ženy na pokraji nervového zhroucení.

Pro ni bylo samozřejmostí pohybovat se před kamerou od dětství. V reklamních spotech se objevila už jako devítiměsíční! Hrála menší i větší role v různých televizních filmech a seriálech, ale největší úspěch přišel s filmem Podnikavá dívka (1988), za který byla nominována na Oscara.

Vztahy a manželství

Antonio se roku 1987 oženil se španělskou herečkou Anou Leza. Jeho popularita překročila hranice rodného Španělska a začal se o něj zajímat Hollywood. Ana rezignovala na svou uměleckou dráhu a stala se jeho manažerkou.

Melaniin osobní život byl mnohem bouřlivější. Jejím prvním manželem byl již zmíněný Don Johnson. Bylo jí osmnáct a manželství vydrželo pouhých šest měsíců. Druhým manželem Melanie se v roce 1981 stal herecký kolega Steven Bauer. Porodila mu syna Alexandra (1986). Rok po jeho narození se manželé rozvedli a Melanie odjela do New Yorku, kde se rozhodla doplnit si vzdělání a zapsala se na hereckou školu. Tu nedokončila a nastoupila na léčení na kliniku pro léčbu závislostí. Opět se potkala s bývalou láskou Donem Johnsonem, roku 1989 se podruhé vzali a v témže roce se jim narodila dcera Dakota.

První setkání

„Byla to moje první návštěva v Hollywoodu,“ vzpomínal pak charismatický Španěl na setkání s Melanií koncem 80. let. „Melanie v bílých šatech s perlami na krku byla krásná a oslnivá. Nikdy jsem neviděl tak krásnou ženu. O takové jsem si netroufal ani snít.“

Když se znovu potkali v roce 1995 se při natáčení komedie Jedna navíc, mezi ženatým Antoniem a vdanou Melanií to začalo jiskřit. „Chtěl jsem ji lépe poznat,“ vyprávěl Antonio později. „Opakoval jsem si anglické fráze, které jsem se naučil, a napsal si je na papír. Nakonec jsem k ní přišel a vyrazil ze sebe frázi z úvodního kurzu angličtiny: How old you? (Kolik ti je?).“ Melanie vyštěkla: „Fuck off!“ (Slušně řečeno: Vypadni!) Antoniův nechápavý výraz v ní vyvolal záchvat smíchu. A tak se začal psát nový hollywoodský román.

Rozvody a svatba

Nejprve se ale museli oba rozvést. U Antonia však nastal problém. Temperamentní Ana Leza se s ponížením, které jí manžel připravil, jen tak nevyrovnala. Vyvolala obrovský skandál v hotelovém pokoji, kde tehdy ještě její muž bydlel. Rozbité nádobí, poničený nábytek, křik, výhrůžky a nadávky... To vše před ohromeným Sylvestrem Stallonem, který spolu s Banderasem tou dobou natáčel film Nájemní vrazi a byl u něj na návštěvě. Na závěr Ana vylila Antoniovi na hlavu džbánek sangrie a vydala se za Melanií. Ta jí prozřetelně neotevřela. 

Po této příhodě se Ana ve Španělsku stala národní hrdinkou. Pro ně byla ženou, která obětovala život a kariéru manželovi, který ji opustil. S rozvodem souhlasila až poté, co na její účet dorazila částka 300 tisíc dolarů za každý rok strávený s Antoniem. 

Melanie a Antonio se vzali v květnu 1996 v Londýně, a to přes nesouhlas jeho věřících rodičů. V září se pak Antonio poprvé (a zatím naposledy) stal otcem Stelly del Carmen.

Zazvonil zvonec...

...a pohádky byl konec. Nejdřív jejich vztah vypadal jako stále zalitý sluncem. Pak se na obloze začaly objevovat drobné mráčky. Spekulovalo se o Antoniových nevěrách a chorobné žárlivosti ze strany Melanie. Říkalo se, že prý Melanie zvovu začala pít. Faktem je, že podlehla nové závislosti, a to na ta plasických operacích a úpravách obličeje a těla. Rozvedli se po osmnácti letech a důvodem prý byly neslučitelné rozdíly. Jak to bylo doopravdy, vědí jen oni dva.

Už kvůli dceři Stelle však zůstali přáteli a pomluvy na adresu toho druhého od nich neslyšíte. A zatímco Melanie zůstala sama a podle svých slov si užívá svobody, Antonio je vídán po boku o dvacet let mladší nizozemské krásky, investiční poradkyně Nicole Kimpel.

 


Další podobné články

Antonio Banderas (59) a jeho osudové ženy

Antonio Banderas (59) a jeho osudové ženy

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 15. 6. 2020 0:05

Španělský herec, který dobyl Hollywood, má zástupy fanynek, ale jeho život je spjat jen s několika…

Nancy (†94) a Ronald (†93) Reaganovi: Z podprůměrných herců prezidentským párem

Nancy (†94) a Ronald (†93) Reaganovi: Z podprůměrných herců prezidentským párem

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 7. 3. 2022 0:05

Celých osm let brilantně zvládali role prezidenta USA a první dámy. Ačkoli se říkalo, že Nancy měla…

Ronald Reagan (†93): Osud prezidenta, který ukončil studenou válku

Ronald Reagan (†93): Osud prezidenta, který ukončil studenou válku

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 15. 12. 2021 0:05

17 zajímavostí ze života 40. prezidenta USA, béčkového herce, který pomohl zbořit zeď mezi Západem…

Tip šéfredaktorky

Frances Clevelandová (†83): Nejmladší americká první dáma

11. 1. 2023 0:05 autor Markéta Vavřinová