Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Osudové ženy Antonia Banderase
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Osudové ženy Antonia Banderase

datum: 23. 10. 2018 0:16 autor: Markéta Vavřinová
Španělský herec, který dobyl Hollywood, má zástupy fanynek, ale jeho život je spjat jen s několika osudovými ženami.
  1. Matka Ana Bandera Gallego José Antonio Domingue Banderas se narodil 10. srpna 1960 na jihu Španělska, v andaluské Malaze do rodiny policejního důstojníka José Domíngueze Prieta a učitelky mateřské školy Any. Právě matka v něm podporovala lásku k umění. Malý Antonio se nejvíc zdržoval doma. Hrál na kytaru, na klavír a psal básně. Pro chlapce ze sousedství tak byl podivín, kterého v pouličních bitkách ochraňoval mladší bratr Francesco Javier. Aby se naučil bránit, jako destiletý se rozhodl hrát fotbal. Dostal se do juniorského týmu Malagy, ale po vážném úrazu nohy slibnou sportovní kariéru ukončil. Pak doma oznámil, že se stane hercem a od čtrnácti let docházel do městského divadla, kde pomáhal, co bylo třeba. Krásný mladík se líbil dívkám a dívky se líbily jemu. Matka Ana byla pyšná na milostné i pracovní úspěchy svého syna. A byla to ona, kdo ho v začátkem 90. let donutil přijmout první roli v americkém filmu Králové mamba. Dobře věděla, že mezinárodní úspěch a sláva přinesou i peníze. Do té doby totiž Antonio odmítal pracovat jinde než v rodném Španělsku.
  2. První žena Ana Leza Antonio studoval dramatické umění v Malaze a poté odešel zkusit štěstí do Madridu. Ale sen o profesionální scéně byl stále jen snem. Banderas se živil jako číšník a hrál v různých experimentálních divadlech – zadarmo. Postupně se mu dařilo na sebe upozorňovat, až dostal nabídku do madridského prestižního divadla Teatro Real. Tam si mladého talentovaného herce všiml Pedro Almodóvar a nabídl mu roli ve filmu Labyrint vášní (1982). Tak se odstartovala Antoniova filmová kariéra. Seznámil se s o dva roky mladší herečkou Anou Leza a v roce 1987 se vzali. Ana brzy pochopila, že Antonio má mimořádný talent. Proto se vzdala své kariéry, dělala mu manažerku a vytvářela podmínky pro práci. Když se však Antonio při natáčení filmu Dva je navíc zamiloval do o tři roky starší, dvakrát rozvedené americké herečky Melanie Griffith, matky dvou dětí od různých otců, rozpoutala Ana pravé španělské peklo. Zdemolovala hotelový pokoj, nevěrnému manželovi nalila na hlavu džbán sangrie. A hlavně se odmítala rozvést, dokud jí za každý rok manželství neslíbil připsat na účet částku 300 tisíc dolarů! Pro Španěly byla Ana hrdinkou.
  3. Druhá žena Melanie Griffith Vzali se bez účasti jeho rodičů, protože ti jako věřící katolíci s rozvodem a druhou svatbou rozhodně nesouhlasili. Nikdo nevěřil, že ti dva to spolu vydrží. Krásný muž, skvělý herec, obletovaný fanynkami a stárnoucí žárlivá manželka, která se nedokáže vyrovnávat s příbývajícími roky. Přes jeho údajné nevěry a její opakované alkoholové excesy šli osmnáct let společně životem. Dcera Stella del Carmen se narodila jen pár měsíců po svatbě, v září 1996. Pravý důvod rozvodu, který proběhl v roce 2015, si nechali pro sebe. 
  4. Dcera Stella Antonio se nikdy netajil tím, že by chtěl velkou rodinu. Stella je nakonec jeho jediným dítětem a s otcem má krásný vztah. Když v listopadu 2017 zemřela Antoniova matka Ana, Stella neváhala přiletět za tátou do Španělska a být mu v těžkých chvílích nablízku. Dvaadvacetilá Stella studuje umění a příležitostně se živí modelingem. O herecké kariéře prý neuvažuje.
  5. Nicole Kempel Zatím poslední ženou, která Antonia lapila do svých sítí, je sedmatřicetiletá nizozemská investiční poradkyně Nicole Kempel. Jejich vztah vešel ve známost krátce po rozchodu s Melanií. Nicole mu byla nablízku v osudový okamžik v lednu 2017, kdy Antonio prodělal infarkt. Hollywoodskou hvězdu zradilo srdce, když posiloval ve své vile v britském Cobhamu. Nicole rychle zavolala záchranku, která Banderase odvezla do nemocnice, kde se podrobil operaci.
Perlička nakonec

Ačkoli se vždy říkalo, že Antonio Banderas se otočí za každou sukní, není tomu tak. Když kdysi Madonna v průběhu natáčení S Madonnou v posteli přijela do Madridu, charismatický Španěl ji tak učaroval, že ho pozvala k sobě do hotelového pokoje na večeři. Jaké bylo její překvapení, když nakráčel ruku v ruce s tehdejší ženou Anou! Večeře prý probíhala v dost napjaté atmostéře...


Další články z rubriky

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 3 poukázky do obchodu pro baculky!

20. 5. 2019 11:00 autor -red-