Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Antonio Banderas (59) a jeho osudové ženy
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Antonio Banderas (59) a jeho osudové ženy

datum: 15. 6. 2020 0:05 autor: Markéta Vavřinová
Španělský herec, který dobyl Hollywood, má zástupy fanynek, ale jeho život je spjat jen s několika osudovými ženami.

José Antonio Domingue Banderas se narodil 10. srpna 1960 na jihu Španělska, v andaluské Malaze do rodiny policejního důstojníka José Domíngueze Prieta a učitelky mateřské školy Any.

Matka Ana Bandera Gallego

Právě matka v něm podporovala lásku k umění. Malý Antonio se nejvíc zdržoval doma. Hrál na kytaru, na klavír a psal básně. Pro chlapce ze sousedství tak byl podivín, kterého v pouličních bitkách ochraňoval mladší bratr Francesco Javier. Aby se naučil bránit, jako destiletý se rozhodl hrát fotbal. Dostal se do juniorského týmu Malagy, ale po vážném úrazu nohy slibnou sportovní kariéru ukončil. Pak doma oznámil, že se stane hercem a od čtrnácti let docházel do městského divadla, kde pomáhal, co bylo třeba.

Krásný mladík se líbil dívkám a dívky se líbily jemu. Matka Ana byla pyšná na milostné i pracovní úspěchy svého syna. A byla to ona, kdo ho v začátkem 90. let donutil přijmout první roli v americkém filmu Králové mamba. Dobře věděla, že mezinárodní úspěch a sláva přinesou i peníze. Do té doby totiž Antonio odmítal pracovat jinde než v rodném Španělsku.

První žena Ana Leza

Antonio studoval dramatické umění v Malaze a poté odešel zkusit štěstí do Madridu. Ale sen o profesionální scéně byl stále jen snem. Banderas se živil jako číšník a hrál v různých experimentálních divadlech – zadarmo. Postupně se mu dařilo na sebe upozorňovat, až dostal nabídku do madridského prestižního divadla Teatro Real. Tam si mladého talentovaného herce všiml Pedro Almodóvar a nabídl mu roli ve filmu Labyrint vášní (1982).

Tak se odstartovala Antoniova filmová kariéra. Seznámil se s o dva roky mladší herečkou Anou Leza a v roce 1987 se vzali. Ana brzy pochopila, že Antonio má mimořádný talent. Proto se vzdala své kariéry, dělala mu manažerku a vytvářela podmínky pro práci. Když se však Antonio při natáčení filmu Dva je navíc zamiloval do o tři roky starší, dvakrát rozvedené americké herečky Melanie Griffith, matky dvou dětí od různých otců, rozpoutala Ana pravé španělské peklo. Zdemolovala hotelový pokoj, nevěrnému manželovi nalila na hlavu džbán sangrie. A hlavně se odmítala rozvést, dokud jí za každý rok manželství neslíbil připsat na účet částku 300 tisíc dolarů! Pro Španěly byla Ana hrdinkou.

Druhá žena Melanie Griffith 

Vzali se bez účasti jeho rodičů, protože ti jako věřící katolíci s rozvodem a druhou svatbou rozhodně nesouhlasili. Nikdo nevěřil, že ti dva to spolu vydrží. Krásný muž, skvělý herec, obletovaný fanynkami a stárnoucí žárlivá manželka, která se nedokáže vyrovnávat s příbývajícími roky. Přes jeho údajné nevěry a její opakované alkoholové excesy šli osmnáct let společně životem. Dcera Stella del Carmen se narodila jen pár měsíců po svatbě, v září 1996.

Pravý důvod rozvodu, který proběhl v roce 2015, si nechali pro sebe. Oba prohlašují, že jejich rozchod proběhl v klidu a že nemají problém se spolu potkávat. 

Dcera Stella

Antonio se nikdy netajil tím, že by chtěl velkou rodinu. Stella je nakonec jeho jediným dítětem a s otcem má krásný vztah. Když v listopadu 2017 zemřela Antoniova matka Ana, Stella neváhala přiletět za tátou do Španělska a být mu v těžkých chvílích nablízku. Třiadvacetilá Stella studuje umění a příležitostně se živí modelingem. O herecké kariéře prý neuvažuje. Přesto už si zahrála například ve filmu Léto v Alabamě, a to přímo pod režijní taktovkou svého otce Antonia.

Nicole Kempel

Zatím poslední ženou, která Antonia lapila do svých sítí, je sedmatřicetiletá nizozemská investiční poradkyně Nicole Kempel. Jejich vztah vešel ve známost krátce po rozchodu s Melanií. Nicole mu byla nablízku v osudový okamžik v lednu 2017, kdy Antonio prodělal infarkt. Hollywoodskou hvězdu zradilo srdce, když posiloval ve své vile v britském Cobhamu. Nicole rychle zavolala záchranku, která Banderase odvezla do nemocnice, kde se podrobil operaci.

Co jste o Antoniovi možná netušili

Ačkoli se vždy říkalo, že Antonio Banderas se otočí za každou sukní, není tomu tak. Když kdysi Madonna v průběhu natáčení S Madonnou v posteli přijela do Madridu, charismatický Španěl jí tak učaroval, že ho pozvala k sobě do hotelového pokoje na večeři. Jaké bylo její překvapení, když nakráčel ruku v ruce s tehdejší ženou Anou! Večeře prý probíhala v dost napjaté atmostéře...


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Louis de Funès (†68): Dal přednost nové lásce před nejstarším synem

Louis de Funès (†68): Dal přednost nové lásce před nejstarším synem

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 13. 2. 2024 0:05

Byl mrzout, popudlivý a vzteklý jako jeho nejslavnější filmová postava – četník Ludovic Cruchot.…

Frank Sinatra (†82): Lépe zpíval, než četl

Frank Sinatra (†82): Lépe zpíval, než četl

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 4. 2. 2024 0:05

Nikdy se nenaučil pořádně číst a psát. Přesto se Frank Sinatra stal legendou už během svého života.

Nettie Stevens (†50): Žena, která objevila, kdy se rozhodne o pohlaví dítěte

Nettie Stevens (†50): Žena, která objevila, kdy se rozhodne o pohlaví dítěte

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 3. 2. 2024 0:05

Ještě na počátku 20. století se biologové domnívali, že pohlaví dítěte se určuje teprve podle toho,…

15 věcí, které (ne)víte o Michaelu Jacksonovi

15 věcí, které (ne)víte o Michaelu Jacksonovi

Autor: Hana Lorencová, Datum: 25. 1. 2024 0:05

Jackson je zvláštní postava, která po své smrti v roce 2009 zanechala mnoho otázek nezodpovězených.…

15 faktů, které musíte vědět o Stevu Jobsovi

15 faktů, které musíte vědět o Stevu Jobsovi

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 24. 1. 2024 0:05

Steve Jobs byl symbolem Apple Computer, značky, která ovládla svět, od počítačů MacBooků po iPody…

Ada Lovelace (†36): „Čarodějka čísel“ a první programátorka byla závislá na opiu

Ada Lovelace (†36): „Čarodějka čísel“ a první programátorka byla závislá na opiu

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 21. 1. 2024 0:05

Je těžké uvěřit, že první programátorkou na světě byla dcera jednoho z nejzhýralejších básníků…

Charles Lindbergh (†72): Muži, který jako první přeletěl oceán, unesli malého syna. Kromě pěti dalších dětí měl i sedm nemanželských

Charles Lindbergh (†72): Muži, který jako první přeletěl oceán, unesli malého syna. Kromě pěti dalších dětí měl i sedm nemanželských

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 18. 1. 2024 0:05

Škola ho moc nebavila, studium strojního inženýrští nedokončil. Odvážný mladík v pouhých…

Mikuláš Koperník (†70): Muž, který „rozpohyboval“ planety

Mikuláš Koperník (†70): Muž, který „rozpohyboval“ planety

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 16. 1. 2024 0:05

Otec moderní astronomie. I tak se Mikuláši Koperníkovi někdy říká. Jako první evropský vědec…

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Znáte francouzskou kuchyni?

14. 1. 2024 14:50 autor -jav-