Mrazivé volání o pomoc zachytily dvě americké lodě i britské a nizozemské odposlouchávací stanice. Muži obsluhující tato stanoviště vypočítali, že tísňové volání pravděpodobně vychází z nizozemské nákladní lodi známé jako Ourang Medan, která se plavila Malackým průlivem.
Nejblíže k předpokládané poloze Ourang Medanu byla americká obchodní loď Silver Star. Kapitán a posádka Silver Star neztráceli čas a vydali se na pomoc. Trvalo několik hodin, než spatřily Ourang Medan, s kterou v rozbouřených vodách Malackého průlivu házely vlny.
Když se Silver Star přiblížila k plavidlu, posádka si všimla, že na palubě nejsou žádné známky života! Američané se opakovaně pokoušeli přivolat oslovit nizozemskou posádku. Bezvýsledně.
Poté kapitán rozhodl poslat na loď výsadek ze svých námořníků. Ti si po chvíli připadali jako ve scéně z hororu. Všude na lodi byly roztroušeny mrtvoly, jejichž vyděšené tváře dokazovaly, že v posledních okamžicích svého života námořníci byli svědky něčeho strašlivého. Mrtvý byl i pes a i jeho posmrtný výraz byl děsivý.
Tělo kapitána bylo nalezeno na můstku, zatímco komunikační důstojník byl stále na svém stanovišti a jeho studené ruce byly stále na telegrafu.
Američané sestoupili do podpalubí, kde také ležela těla mrtvé posádky. Přestože venku bylo nesnesitelné vedro a teplota neměla daleko ke čtyřiceti stupňům, dole bylo mrazivo.
Pátrací tým sice viděl jasné důkazy, že posádka Ourang Medan v okamžiku smrti hluboce trpěla, ale na rychle se rozkládajících tělech nenašel žádné zjevné násilí a loď nebyla vůbec poškozena.
Vrátili se na Silver Star, aby informovali kapitána o tom, co objevili. Ten pak vydal rozkaz odtáhnout Ourang Medan do nejbližšího přístavu. Jakmile posádka připojila tažné lano k nizozemské lodi, všimli si zlověstných obláčků kouře stoupajících z podpalubí.
O chvíli později Ourang Medan explodoval a potopil se.
Čeho hrozného byla posádka svědkem?
Prvním problémem při snaze zjistit, co se stalo, je skutečnost, že neexistují žádné oficiální záznamy o existenci Ourang Medan!
Vyskytly se domněnky, že tato loď pašovala nebezpečné materiály, zřejmě kyanid draselný a nitroglycerin. K nim mohla proniknout mořská voda a vyvolat chemickou reakci, která uvolnila toxické plyny a způsobila otravu posádky. Nitroglycerin později způsobil explozi.
Další variantou je únik kysličníku uhelnatého z kotelny. Někteří lidé zase věří, že to bylo dílo paranormálních jevů.
Ačkoli čas od času někdo tento příběh otevře a objevují se nové a nové spekulace, záhadu lodi Ourang Medan nikdo nevyřešil. V okamžiku, kdy se ponořila do svého vodního hrobu, si s sebou loď vzala všechna svá tajemství.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Říká se, že k vynalezení parního stroje ho inspirovala konvice, ve které se vařila voda. Když viděl…
Dopředu je hnala touha po dobrodružství a lákalo je objevovat nová místa. Seznamte se s dalšími…
„Noční motýl v lásce znamená, že je marná, že je ztracená…“ Slavné filmové drama Noční motýl…
Když se Evropané poprvé vydali na plavbu přes Atlantický oceán, hledali nové cesty do Číny a na…
Nikdo nezměnil geografii tohoto světa tolik jako mořeplavec James Cook. V druhé polovině 18.…
Spisovatel Ernest Hemingway, který ve svých 61 letech spáchal sebevraždu, se často potýkal s…
Jsou zosobněním amerického snu. Potomci chudých irských přistěhovalců, kteří se dostali mezi…
I britská královna je někdy „jen“ obyčejná žena a matka. Snachu Dianu přivítala do rodiny s…
Komentáře