Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Meg Ryan (58): Kráska, která nemá štěstí v lásce
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Meg Ryan (58): Kráska, která nemá štěstí v lásce

datum: 17. 2. 2020 0:05 autor: Markéta Vavřinová
Meg Ryan je skvělá máma dnes již sedmadvacetiletého syna Jacka a adoptované šestnáctileté Daisy. Na životní partnery však hrdinka filmu Když Harry potkal Sally už delší dobu štěstí nemá.

Samotář ze Seattlu, Láska přes internet nebo Když muž miluje ženu – snímky, kde publikum uchvátila talentovaná a krásná herečka Meg Ryan.

Chytrá studentka

Narodila se 19. listopadu 1961 v Connecticutu jako Margaret Mary Emily Anne Hyra v rodině učitele matematiky Harryho. Matku Suzan u rodiny neudržely ani čtyři děti – kromě Meg ještě dcery Dana a Annie a syn Andrew. Když bylo Meg patnáct, Susan po 20 letech odešla od manžela a od rodiny. Vydala se splnit si svůj dětský sen – stát se herečkou!

Otci, který ji vychovával, dělala Meg jen samou radost. Dobře se učila a v roce 1979 byla přijata na žurnalistiku v New Yorku. Tam si ke studiu přivydělávala natáčením reklam. Pak jí matka dohodila práci v populární televizní mýdlové opeře As the World (1981) a modrooké blondýnky si začali víc všímat filmaři. Objevila se po boku Toma Cruise ve snímku Top Gun a další role na sebe nenechaly čekat. Školu už nedokončila.

Opustila manžela

Její první velkou studentskou láskou byl herec Anthony Edwards. Poznali se na univerzitních přednáškách a právě Anthony ji povzbuzoval v rozhodnutí být herečkou. S hercem Dennisem Quaidem se seznámila při natáčení filmu Vnitřní vesmír. Ten už měl za sebou jedno manželství a problémy s drogovou a alkoholovou závislostí. Kvůli Meg se ale rozhodl změnit. Když tato dvojice v roce 1991 uzavřela sňatek, miliony fanoušků je považovali za nejkrásnější pár Hollywoodu. Po roce se narodil syn Jack Henry a zdálo se, že hollywoodská pohádka je jen o lásce a štěstí.

Během natáčení filmu s příznačným názvem Životní zkouška se herečka bezhlavě zamilovala do kolegy Russella Crowa. Opustila Dennise, který okamžitě podal žádost o rozvod, a sedm měsíců tvořila pár právě s Russelem. Po rozchodu s ním navzdory fámám o usmíření s Dennisem se manželský comeback nekonal. Nicméně s bývalým manželem zůstali přátelé, aby jejich rozchod co nejméně zasáhl Jacka.

Skvělá máma

Meg už se nevdala. Velice však toužila po dalších mateřských radostech. Po návštěvě některých asijských zemích, kde viděla děti žijící v bídě, se rozhodla pro adopci. V roce 2006 v proslulé show Oprah Winfrey šťastně oznámila, že se stala matkou čtrnáctiměsíční čínské holčičky Daisy True. Mimochodem, je na ni velmi pyšná: „Daisy je chytrá, velkorysá a zábavná. Miluji ji!“

Dalším důležitým mužem v životě Meg Ryan byl o deset let starší hudebník John Mellencap, se kterým žila od roku 2010 a zasnoubili se. Po několik letech však i tento vztah skončil.

Posedlost vzhledem

Místo mužů se začala herečka zabývat převážně svým vzhledem, a ne vždy úplně šťastně. V roce 2016 se ukázala na veřejnosti s podezřele vypnutou tváří.

Přestože Meg jakékoli zásahy popírá, její vizáž mluví za vše. A hlavně už nevypadá jako ta Meg, kterou diváci milovali! Podle nich neustála projevy stárnutí a zásahy estetické medicíny ji proměnily v loutku bez mimiky.

„Mám ráda svůj věk a stárnutí,“ říká herečka, která popírá, že by snad za jejími nápadně velkými rty, vyplněnými tvářemi, pletí bez jediné vrásky a křečovitým úsměvem stál plastický chirurg. Se zákroky, které v jemném a citlivém provedení mohou prospět a „osvěžit“, to bohužel přehnala a vypadá jako svoje vlastní karikatura.

Snaha po dokonalosti ji také dovedla k pravidelným návštěvám fitka. I v tomto případě neví, kdy přestat, takže její postava ztrácí ženskost a Meg se začíná podobat kulturistům. Fanoušky tak stále šokuje měnícím se vzhledem.

Pracovně se jí však daří. Posledním filmem bylo úspěšné drama Ithaca, pod kterým je Meg podepsána i jako režisérka a kde ztvárnila i hlavní ženskou roli.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Alfred Nobel (†63): Měl výčitky, že vynalezl smrtící dynamit

Alfred Nobel (†63): Měl výčitky, že vynalezl smrtící dynamit

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 21. 10. 2020 0:05
Rita Hayworth (†68): Smutný osud holywoodské princezny

Rita Hayworth (†68): Smutný osud holywoodské princezny

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 20. 10. 2020 0:05
Stephen Hawking (76): Líný génius, který o půl století přežil svou smrt

Stephen Hawking (76): Líný génius, který o půl století přežil svou smrt

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 19. 10. 2020 0:05
Rosa Parks (†92): Její „NE“ otřáslo Amerikou

Rosa Parks (†92): Její „NE“ otřáslo Amerikou

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 15. 10. 2020 0:05
Elizabeth Blackwell (89): První americká žena-lékařka

Elizabeth Blackwell (89): První americká žena-lékařka

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 14. 10. 2020 0:05
Christopher Reeve (†52): Statečný Superman

Christopher Reeve (†52): Statečný Superman

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 13. 10. 2020 0:05
Mark Zuckerberg (36): Zakladatel Facebooku a nejmladší miliardář

Mark Zuckerberg (36): Zakladatel Facebooku a nejmladší miliardář

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 8. 10. 2020 0:05
Tip šéfredaktorky

Černucha zvaná „smrkačka“ byla medicínou faraonů

15. 10. 2020 10:00 autor -red-