Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
8 obrazů ze života Bryana Adamse (59)
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

8 obrazů ze života Bryana Adamse (59)

datum: 25. 7. 2019 0:07 autor: Nikola Staňková
Kanadský rockový zpěvák a kytarista má ve svém repertoáru romantické balady, které nestárnou. Kdo by neznal největší hit všech dob (Everything I Do) I Do It for You – ústřední píseň z filmu Robin Hood!

Život Bryana Adamse byl se dal popsat jako jízda na horské dráze. Chvíli nahoře a chvíli dole s novináři v patách. To mu nedává prostor na nějaké výstřelky. Zdá se, že už vše bylo odhaleno, ale přesto se najdou zlomové události, které nejsou až tak známé. 

Bez vzdělání Bryan měl už od útlého věku velký sen. Když dokončil základní školu a dosáhl 16 let, školu opustil. Naplno se věnoval svému snu – hudbě, a jak sám říká: „Začal jsem vystupovat se svou kapelou a rozvíjet se jako muzikant. To bylo to, co jsem měl v úmyslu.“

Nechtěný kapelník Obsazení své kapely dlouhá léta měnil. Při svých začátcích měl proti sobě kapelu Keitho Scotta, se kterým po letech navázal přátelství a spojili kapely dohromady společně s Davem Tylorem, který se sám přiznává, že zpočátku o Adamse neměl vůbec zájem.

Hvězda vystřelená do vesmíru V roce 1983 Adams byl několikrát oceněn hudebními cenami a nabídky se mu jenom hrnuly. O rok později vydal své album Reckless, které mu zajistilo místo mezi špičkovými rockovými hvězdami, kde se drží dodnes.

Spolupráce s Tinou Turner V roce 1984 Tina vystupovala ve Vancouveru, a když se po koncertě krátce s Bryanem potkala, bylo jasné, že se nevidí naposledy. O několik dní později spolu nahráli duet It’s Only Love, který se stal dalším hitem v jeho hudebním playlistu.

Robin Hood: Král zbojníků Když dostal nabídku napsat píseň k filmu, nebyl si jistý jejím přijetím. Nakonec se ji rozhodl složit a udělal dobře. Nejenže v roce 1991 skladba vyhrála cenu Grammy za nejlepší píseň k filmu. (Everything I Do) I Do It For You patří k jedním z největších hitů v jeho kariéře. Vznikla prý za necelé dvě hodiny a jak Bryan tvrdí: „Nejlepší výsledky přicházejí vždycky rychle.“

Přátelství s Terezou Maxovou Bryan je znám, že se zapojuje do různých charitativních projektů pro děti, a když ho v roce 2005 požádala Tereza Maxová o spolupráci, neváhal. Nafotil fotky, pokřtil kalendář a vzniklo přátelství na celý život. V roce 2016 u příležitosti 10. výročí vzniku nadace Fashion For Kids, která pomáhá českým opuštěným a ohroženým dětem, Bryan přiletěl do Česka.

Věrní čeští fanoušci Zpěvák má v naší zemi mnoho fanoušků. Poprvé zde vystupoval v roce 1999 na festivalu v kempu Džbán. Naposledy v roce 2018 v Ostravě. Jeho příznivce určitě potěší, že se zpěvák chystá zavítat do naší republiky příští rok, a to v rámci svého turné.

Tátou na stará kolena Své soukromí si velmi chrání a s partnerkou se na veřejnosti moc neukazuje. Pokud je však něco v jeho životě jinak, informuje své fanoušky prostřednictvím sociálních sítích. Jeho vyvolenou se nakonec stala jeho někdejší asistentka Alicia, která mu v roce 2004 pomohla založit jednu z jeho nadací. Manželství neuzavřeli, ale až po Bryanově padesátce se jim narodily dvě dcery – Bunny a Lulu. 


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Alfred Nobel (†63): Měl výčitky, že vynalezl smrtící dynamit

Alfred Nobel (†63): Měl výčitky, že vynalezl smrtící dynamit

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 21. 10. 2020 0:05
Rita Hayworth (†68): Smutný osud holywoodské princezny

Rita Hayworth (†68): Smutný osud holywoodské princezny

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 20. 10. 2020 0:05
Stephen Hawking (76): Líný génius, který o půl století přežil svou smrt

Stephen Hawking (76): Líný génius, který o půl století přežil svou smrt

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 19. 10. 2020 0:05
Rosa Parks (†92): Její „NE“ otřáslo Amerikou

Rosa Parks (†92): Její „NE“ otřáslo Amerikou

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 15. 10. 2020 0:05
Elizabeth Blackwell (89): První americká žena-lékařka

Elizabeth Blackwell (89): První americká žena-lékařka

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 14. 10. 2020 0:05
Christopher Reeve (†52): Statečný Superman

Christopher Reeve (†52): Statečný Superman

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 13. 10. 2020 0:05
Mark Zuckerberg (36): Zakladatel Facebooku a nejmladší miliardář

Mark Zuckerberg (36): Zakladatel Facebooku a nejmladší miliardář

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 8. 10. 2020 0:05
Tip šéfredaktorky

Černucha zvaná „smrkačka“ byla medicínou faraonů

15. 10. 2020 10:00 autor -red-