Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Nathalie Michel: „Necháváme vyniknout krásu pleti i zevnitř.“
GERnétic
Inspirace / Osobnost týdne

Nathalie Michel: „Necháváme vyniknout krásu pleti i zevnitř.“

datum: 24. 2. 2023 0:05 autor: Markéta Vavřinová
O kvalitě a účinnosti produktů si GERnétic nám vyprávěla Nathalie Michel, technická a regulatorní ředitelka GERnétic International.

Kůže funguje jako indikátor

Při každé nerovnováze musíme dodat kůži specifické elementy, které v ní spustí takové fyziologické mechanismy, díky nimž se problémů zbaví v podstatě sama. Náš přístup je holistický. Cílíme na problém, nikoli jen na projevy. A dáváme tělu všechny prostředky, aby se s nerovnováhou dokázalo samo vypořádat.“

Kůže funguje jako indikátor. Ekzém, akné, psoriáza, růžovka – to vše jsou signály, že je něco v nepořádku. Bohužel je jejich výskyt mezi populací v dnešní době čím dál častější.

„Hluboké znalosti trávicí, hormonální a oběhové soustavy jsou základem porozumění buněčnému systému. Díky tomu GERnétic ve svých recepturách dokáže na vědecké bázi kombinovat aminokyseliny, vitaminy, minerály a stopové prvky tak, aby synergicky působily na jednotlivé buněčné systémy, které se na vzniku obtíží podílejí. Zaměřujeme se na účinek a necháváme vyniknout krásu pleti i zevnitř.“

Aktivní látky, které si s kůží rozumějí

Produkty GERnétic obsahují organické složení vyjádřené v aminokyselinách, stopových prvcích a vitaminech, specifické pro potřeby buněk. Tyto živiny je přímo ovlivňují, vyvažují jejich funkci i celkový stav, a pomáhají tak dosáhnout zdravé pokožky a pěstěného vzhledu.

Značku odlišuje způsob práce s aktivními látkami. Zatímco je běžné, že se v kosmetickém odvětví použije jedna či dvě aktivní látky, GERnétic pracuje s větším množstvím těchto složek, které jsou dávkovány v malém množství a velmi přesně. Všechny fungují ve vzájemné harmonii.

V zásadě používáme aktivní látky, které vyživují, odstraňují nedostatky a vyrovnávají buněčné mechanismy. Stimulujeme buňky, aby si samy vytvářely své vlastní stoprocentně biokompatibilní komponenty,“ objasňuje Nathalie Michel.


Andrea Trčková: „Život začíná po čtyřicítce.“

Biotechnologie je důležitá

Unikátní formule přípravků tvoří ty nejinovativnější molekuly získávané z rostlinné a mořské říše prostřednictvím biotechnologií. Biotechnologie představuje metodu získávání aktivních látek, a to velmi efektivně. Přeměňuje organismy na živoucí továrny schopné produkovat velmi přesně cílené fytomolekuly.

„Tento způsob výroby má také další benefit. Jedná se o udržitelnou zelenou chemii. Nezatěžuje životní prostředí. A pro nás je cestou, jak tvořit stále nové vzorce a receptury,“ dodává Nathalie Michel.

Diagnostika není zbytečná

Klíčové v péči o pleť je pro značku GERnétic najít příčinu obtíží. Proto dbá důsledně na vyhodnocování kondice pleti a nepracuje s předdefinovanými protokoly. Od svého vzniku přísně dodržuje princip diagnostiky šité na míru.

„Jsme hrdí na to, že jsme od svého vzniku průkopníky v přístupu ‚diagnostiky šité na míru ošetření’,“ zdůrazňuje Nathalie Michel.

Každá Gerneticienne (označení pro odborně vyškolenou kosmetičku GERnétic) ví, jak identifikovat to, co klientům v daný moment jejich života chybí. Takové vysoce individuální posouzení stavu pokožky kosmetičce následně umožnuje vytvořit personalizované ošetření a sestavit i přípravky pro domácí péči, které přesně odpovídají na potřeby klientů.

„Gerneticienne“ není jen kosmetička

Gerneticienne je odbornice na pokožku s problémy. Aby kosmetička se značkou GERnétic mohla pracovat, musí podstoupit mnohem víc než studium zakončené maturitou či rekvalifikaci ukončenou úspěšným složením závěrečné zkoušky odborné způsobilosti ve své zemi.

Musí absolvovat řadu kvalifikačních kurzů, aby se z ní stala licencovaná kosmetička metody GERnétic International. Tento výcvik je zakončen diplomem, který musí být viditelně umístěn v salónu. GERnétic tak posiluje díky svému odbornému výcviku roli kosmetičky, protože zvládnout takovou průpravu mohou jen ty nejlepší a nejodhodlanější.

„GERnétic pracuje holisticky, a proto musí být Gerneticienne ve své práci kreativní a všímat si souvislostí. Pokožka je totiž zrcadlem toho, v jakém stavu se organismus nachází. A na tom se podílí řada faktorů: strava, trávení, životní styl. Právě proto je důležité, aby měly pohled na problém z širší perspektivy, a mohly klientům podat fundovanou radu a další doporučení, jak se o sebe co nejlépe starat. To přináší ještě lepší výsledky a klienti se pak spokojeně vracejí, protože vidí a cítí, že jsou v dobrých rukou,“ přibližuje Nathalie Michel.

Výrobky GERnétic distribuují výhradně schválené kosmetické salóny, které pomáhají šířit nejen hodnoty značky, ale sdílejí také její pojetí dokonalé kvality. Tento způsob zaručuje, že o ně bude postaráno tím nejvhodnějším způsobem. Znamená to individuální přístup i garanci jakosti produktů GERnétic International.

A jak je to s bezpečností?

Produkty GERnétic jsou vyráběny s důrazem na nejvyšší jakost.

„Při výrobě se řídíme klíčovými pilíři, které jsou součástí naší firemní DNA. Jde o bezpečnost, maximální kvalitu, prokázanou vynikající účinnost, dodržování celosvětových předpisů a samozřejmě netestujeme na zvířatech,“ zdůrazňuje Nathalie Michel.

Značka si zakládá na bezpečnosti produktů. Ta je garantována řadou testů, na něž dohlíží kvalifikovaní hodnotitelé, kteří provádějí posouzení bezpečnosti a nezávadnosti každé kosmetické formule.

„Pro výrobu produktů využíváme jen ověřené a bezpečné suroviny. Všechny receptury jsou testovány pod dohledem a kontrolou nezávislých dermatologických a oftalmologických laboratoří akreditovaných francouzskými úřady. Jsme velice rádi, že se téměř nesetkáváme s tím, aby naše produkty vyvolaly u zákazníků nějakou nežádoucí reakci.“

Značka je vůči zákazníkům plně transparentní. Všechny důležité údaje v souladu s legislativou nalezne zákazník na obalu, od čísla šarže, složení, objemu, přes informace o době trvanlivosti produktu od prvního otevření, až po instrukce, jak přípravek aplikovat.

Normy a testování

GERnétic využívá řadu způsobů, jak dokumentovat účinnost svých přípravků. Jde o mechanické testy, měření, obrazové metody, sebehodnocení, hodnocení dermatologů, dotazníky a názorová šetření.

Značka GERnétic se zavázala k dodržování kvality v rámci celého výrobního řetězce. Každá šarže produktů je před vypuštěním do oběhu na základě GMP podrobena kontrole kvality. Prochází sérií testů podle předem dané specifikace, aby byla u každé šarže vždy zajištěna odpovídající konzistence, kvalita a bezpečnost.

Produkty GERnétic odpovídají regulím po celém světě: v Evropě, Rusku, Asii, severní a jižní Americe, Oceánii, na Blízkém východě. Jsou registrovány a licencovány ve 49 zemích. Splňují tedy nejpřísnější světové požadavky. 


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Simona Kofroňová: Postižení mám od narození, ale naučila jsem se s tím žít a jsem ráda, že nemusím být závislá na druhých

Simona Kofroňová: Postižení mám od narození, ale naučila jsem se s tím žít a jsem ráda, že nemusím být závislá na druhých

Autor: Kateřina Kučerová, Datum: 22. 7. 2024 0:05

Lidé s tělesným postižením mají možnost zapojit se do pracovního procesu i do společnosti. Své o…

Helena Hrubešová: Z právničky digitální nomádkou se sídlem na Tenerife

Helena Hrubešová: Z právničky digitální nomádkou se sídlem na Tenerife

Autor: Jana Nováková, Datum: 15. 7. 2024 0:05

V dnešním rychle se měnícím světě už tradiční kariéra není jenom lineární. Pro Helenu, která přešla…

Josef Maršálek představil svou vlastní edici designových mís a podělil se o recept na výboný chléb

Josef Maršálek představil svou vlastní edici designových mís a podělil se o recept na výboný chléb

Autor: Jana Nováková, Datum: 4. 7. 2024 0:05

Autor proslulých dezertů a laskomin, který své zkušenosti získával mimo jiné i v luxusním…

Hélène Dutrieu (†83): Žena mnoha povolání

Hélène Dutrieu (†83): Žena mnoha povolání

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 1. 7. 2024 0:05

Hélène Dutrieu toho stihla tolik, že by to vydalo na několik životů. Do historie se zapsala jako…

Radka Barvínková: Kvalitní vzdělání začíná otevřenou komunikací mezi učiteli a rodiči

Radka Barvínková: Kvalitní vzdělání začíná otevřenou komunikací mezi učiteli a rodiči

Autor: Petra Tomanová, Datum: 29. 6. 2024 0:05

Fungující a efektivní komunikace je klíčovým pilířem pro úspěšné vzdělávání. To neplatí jen pro…

Mgr. Pavla Horáková, lekarna.cz: „Lékaři mnohdy neberou lékárníky jako plnohodnotné partnery pro debatu.“

Mgr. Pavla Horáková, lekarna.cz: „Lékaři mnohdy neberou lékárníky jako plnohodnotné partnery pro debatu.“

Autor: Jana Nováková, Datum: 20. 6. 2024 0:05

Role lékárníka v moderním zdravotnickém systému nabrala na obrátkách během pandemie Covid19. První…

Byl jsem uličník, říká legenda v oboru plastické chirurgie Jan Měšťák

Byl jsem uličník, říká legenda v oboru plastické chirurgie Jan Měšťák

Autor: Jana Nováková, Datum: 7. 6. 2024 0:05

Jeden z nejznámějším českých plastických chirurgů Jan Měšťák brzy oslaví neuvěřitelnou osmdesátku.…

Prof. MUDr. Petr Urbánek: Chystáte se do zahraničí? Vyvarujte se riziku nákazy žloutenkou C

Prof. MUDr. Petr Urbánek: Chystáte se do zahraničí? Vyvarujte se riziku nákazy žloutenkou C

Autor: Jana Nováková, Datum: 4. 6. 2024 0:05

Většina z nás má letní měsíce spojené s návštěvou nějaké pěkné země s mořem. Přestože je v…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o krmivo pro kočky

12. 7. 2024 14:57 autor -red-