Maso dáváme na rozpálený gril čisté, bez oleje nebo soli a pepře. Sůl způsobuje nechtěné přichycování na samotný gril.
Maso ukládáme na gril směrem od sebe. Důvod je jednoduchý, nespálíme si tak ruce. Jednotlivá masa ukládáme jedno vedle druhého, co nejvíce blízko sebe.
Kapající tuk z masa může způsobovat plameny. Pokud jsou vysoké, nesnažíme se je uhasit vodou či pivem, jak je běžně ve zvyku. Jednoduše přemístíme maso na jiné místo na grilu. Případně ho můžeme uložit i na jiné maso, pod kterým nehoří a chvíli vydržet, než plameny ustanou.
Vypadá to, že je maso z obou stran již hotové? Vezměte ogrilované plátky kleštičkami a vyskládejte je na boční stranu do komínku, aby se ugrilovaly také z boku a počkaly, než se dogriluje vše. Můžete pak servírovat všem hostům najednou.
Na tácku si připravíme olej společně se solí a pepřem, případně můžeme přidat i jiné koření. Ugrilované maso ve směsi obalíme a takto je připravené na servírování.
Můžeme grilovat prakticky jakoukoli zeleninu. Tradiční je lilek, paprika nebo třeba cibule. Skvěle se na gril hodí také květák či brokolice (obojí nakrájené na plátky), houby nebo zelí (nakrájené na silnější plátky, postačí hlávku zelí rozčtvrtit).
I v případě zeleniny dáváme na gril jen čisté kousky, bez oleje či soli.
Jelikož zeleninu můžeme jíst i bez tepelné úpravy, není potřeba ji mít na grilu dlouhou dobu. Křupavější si zachová svou jedinečnou chuť a živiny.
Podobně jako v případě masa, také zeleninu po ugrilování jemně obalíme ve směsi oleje, soli a pepře. Takto je připravená na servírování.