Během posledních dvou let jsme čelili novému neviditelnému nepříteli v podobě onemocnění COVID-19. Nyní se přidala nová obava o bezpečí – stali jsme se svědky války v Evropě, děje se něco, co si většina z nás pravděpodobně v dnešní době vůbec nedokázala představit.
Musíme se však snažit zachovat si pozitivní myšlení a nepodléhat depresi, i když samozřejmě ne vždy se nám podaří ubránit. V takové chvíli je však dobré sáhnout po kvalitních pomocnících v podobě doplňků stravy, neboť při správné volbě tak můžeme svému duševnímu zdraví velmi pomoci.
Vitaminy D a C asi není nutné představovat, stejně tak hořčík. Jedná se o velmi efektivní bojovníky za naši psychickou pohodu, a proto bychom měli dbát na jejich dostatečný příjem. Jelikož se nám však ani při sebevyváženějším jídelníčku nemusí podařit přijímat všechny potřebné vitaminy a minerály v dostatečném množství, je dobré sáhnout po doplňku stravy, který nám v tomto pomůže.
Pokud chcete pro své psychické zdraví udělat maximálně prospěšný krok, vyzkoušejte doplňky stravy s obsahem aminokyseliny L-tryptofan. Jelikož naše tělo neumí tento prvek vyrábět samo, je nutná pomoc zvenčí právě v podobě vhodných suplementů. L-tryptofan je totiž skvělým pomocníkem – právě on odpovídá za vznik serotoninu (tzv. hormonu štěstí), melatoninu (záruka dobrého spánku) a niacinu (podpora našeho nervového systému).
„Na L-tryptofan se v souvislosti s duševním zdravím často zapomíná, přitom je to sice nenápadný, ale zcela klíčový pomocník pro naši dobrou náladu a psychickou pohodu. Pokud nás delší čas trápí deprese a únava, je namístě svůj stav změnit a vyhledat pomoc právě v podobě užívání vhodných doplňků stravy s vhodnými prvky,“ uvádí Nicole Hlavatá, výkonná ředitelka České a slovenské asociace pro speciální potraviny.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Každé roční období je něčím specifické. Potemnělý podzim nás „nutí“ se více zastavit a ponořit do…
Ztráta energie i zájmu o oblíbené aktivity, poruchy spánky, pozornosti a v neposlední řadě také…
Co to znamená být silný? Na první pohled často vnímáme jako silné ty lidi, kteří jsou hlasití, umí…
Jste spolu roky a věřili jste, že tohle už je opravdu „ono“. Po čase jste se ale jeden druhému…
Psychické problémy mezi mladými Čechy sílí. Většina ale mlčí, nemá se komu svěřit. Markeťačka a…
Na otázky čtenářů odpovídá Hana Haráková, zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadačního fondu…
Věděli jste, že se od roku 1992 slaví 10. října Světový den duševního zdraví? Možná se o tomto…
V Česku trpí demencí více než 165 tisíc lidí a do roku 2050 se toto číslo může vyšplhat až na 280…