
7 rad, jak získat sympatie druhých
Máme v oblibě lidi, kteří jsou zodpovědní a čestní, otevření. V jejich přítomnosti se pak cítíme obzlášť příjemně.
Chcete na své okolí působit sympaticky? Není to tak těžké. Musíte ale zvládnout následující sedmero:
- Nemluvte jen o sobě Mnoho lidí má v sobě sebestřednost, nejraději hovoří sami o sobě, svých úspěších, plánech, dovolených či geniálních dětech. Proto se zajímejte o svůj protějšek a pozorně mu naslouchejte. Lidé často hledají dobrého posluchače.
- Zůstaňte svá Neměňte názory podle toho, s kým zrovna hovoříte. Pokud chcete, aby vás ostatní brali vážně, zůstaňte věrná sama sobě a nestylizujte se do role někoho jiného.
- Trénujte paměť Není nic trapnějšího, než se po několikáté někoho ptát, jak se jmenuje. Z vaší strany je to projev nezájmu. Pozor na to! Když protějšek oslovíte jménem, přestože jste se viděli jen jednou, máte body!
- Úsměv je zadarmo Jak nejlépe vysílat ostatním signál, že jsou nám příjemní? Jednoduše – širokým úsměvem. Váš konverzační partner to určitě ocení.
- Řeč těla Gesta řeknou víc než tisíc slov. Pozitivní dojem vyvolávají lidé, kteří se během hovoru obracejí celým tělem k partnerovi, udržují oční kontakt, nekříží ruce před tělem a mají pevný stisk.
- Nacvičujte konstruktivní kritiku Nikdo není dokonalý. Upozornit na chyby kolegu nebo rodinného příslušníka je jedna z nejtěžších věcí. Jak mu vysvětlit, že udělal něco špatného, aniž byste ho urazili? Je to jednoduché. Mluvte o svých nedostatcích a místo obviňování přinášejte konstruktivní návrhy – váš protějšek tak neztratí při hovoru tvář a společně můžete najít rychlé řešení.
- Nešetřete komplimenty Kolikrát si pomyslíte, že kolegyně má dneska skvěle padnoucí šaty nebo nový účes? Řekněte jí to! Pokud složíte kolegovi kompliment, posílíte mu sebevědomí. A vy budete odměněna dobrým pocitem.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Další články z rubriky

Jak dospívající vnímají téma smrti?
Autor: -an-, Datum: 20. 3. 2023 10:00Na vaše otázky odpovídá Mgr. Tereza Olivová, terapeutka neziskové organizace Poradna Vigvam.

Syndrom vyhoření může potkat i vás
Autor: Anna Vágnerová, Datum: 28. 2. 2023 0:05Z neskutečné energie k absolutnímu vyhasnutí. Syndrom vyhoření může způsobit depresi i naprostou…

Máte deprese? Tvořte!
Autor: -rp-, Datum: 10. 2. 2023 10:00Přelom ledna a února bývá pro mnoho lidí náročný. Na psychickém stavu se podepisuje dlouhodobý…

5 důvodů, proč lidé lžou
Autor: Hana Lorencová, Datum: 28. 1. 2023 0:05Řekl jsi dnes nějakou lež? Podle americké studie většina lidí lže až dvakrát denně – někteří…

5 tipů pro lepší soustředění
Autor: -mav-, Datum: 13. 1. 2023 10:00Postupů a rad, jak se správně učit a soustředit (nejen na zkoušky), existuje nepřeberné množství,…

6 rad, jak pokročit ve studiu jazyků
Autor: Hana Lorencová, Datum: 12. 1. 2023 0:05K novému roku neodmyslitelně patří předsevzetí. Chceme za sebou zanechat staré zlozvyky a něco ve…

3 rady, jak tentokrát opravdu splnit novoroční předsevzetí
Autor: redakce ve spolupráci s Lucií Königovou, lifeacademy.cz, Datum: 31. 12. 2022 10:00Úvodní nadšení střídají ke konci ledna výčitky z nesplněných plánů. V únoru si na ně už ani…

O svátcích je někdy nutné vyhledat pomoc psychologa
Autor: -mav-, Datum: 25. 12. 2022 11:00Vánoce jako svátky radosti a veselosti? Ne pro všechny to platí. Podle statistik jsou vánoční a…
Komentáře