Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
V plavkách ukažte jen to, co sama chcete
Triola
Životní styl / Krása

V plavkách ukažte jen to, co sama chcete

datum: 11. 4. 2019 10:00 autor: Alena Vojířová
Vodu a léto milujeme. Pro někoho to jsou chvíle, kdy odhaluje svoje dokonalé křivky. Pro některé zase hodinka pravdy. Chcete-li se v plavkách cítit skvěle, odhalte jen to, co chcete, aby bylo vidět. A vyberte takový model, který schová vše, co chcete ukrýt.

Sháníte-li plavky pro letošní sezónu, podívejte se po výrobcích a značkách, kde si plavkovou podprsenku a plavkové kalhotky můžete koupit zvlášť – nakombinovat je podle typu a velikosti své postavy, velikosti prsou a boků.

Hledejte vhodný střih podprsenky

V kurzu jsou chytré modely plavkových podprsenek, které zformují svůdný dekolt, pozvednou prsa do ideální výšky a vaše sebevědomí k výšinám. Existuje několik základních střihů (modelů) plavkových podprsenek: Nevyztužené trojúhelníčky pro malá a pevná prsa. Plavky s košíčky nevyztuženými, s tence vyztuženými, hladkými, formovacími, řasenými či střih bandeau. Každý z těchto střihů dokáže pomoci vašim prsům tak, aby je i při plážových aktivitách udržel v ideální výšce a vykouzlil svůdný dekolt.

Někdy jsou ženy plavkami tak nadšeny, že úplně zapomenou na velikost a typ své postavy, věk, na strije či jizvy po operacích. Až doma v klidu si uvědomí, že z minitrojúhelníčků jim prsa propadají dolů a spíše než šňůrku u bokových kalhotek by přivítaly vyšší kalhotky s klasickou gumou. „Vybírejte proto střih plavkové podprsenky a kalhotek v souladu s tím, jakou máte postavu. Vše si důkladně vyzkoušejte v kabince. Plavky, stejně jako spodní prádlo, obchodníci zpět či na výměnu neradi berou,“ radí stylistka Alena.

Prsa v ideální výšce

Prsa bychom měly „nosit“ v šesti osminách své výšky – a vhodná plavková podprsenka je na tom místě musí udržet. Pro malá a pevná prsa můžete vybrat nevyztužené koše – např. pojíždějící či pevné trojúhelníčky na vázací šňůrce. Lepší oporu prsům poskytnou nevyztužené košíčky s kosticemi v koších, všité již do pevného obvodu. Ty dokážou zkrotit prsa i při plážových aktivitách.

Nejoblíbenější fazónou jsou plavkové podprsenky s tence vyztuženými koši a s kosticemi. Dokážou vyzdvihnout prsa do očekávané výšky a díky kosticím a tenkému vyztužení zformovat prsa do svůdného dekoltu. Současným hitem jsou plavkové podprsenky střihu bandeau. Můžete je nosit s ramínky nebo bez. Ta můžete uvázat vzadu za krk, vpředu do véčka, asymetricky jen jedno. Plavkové podprsenky s řaseným a nabíraným košem zase pojmou menší asymetrii prsou. Vždy si prohlídněte ramínka a dejte přednost těm, která jsou vzadu odepínací – nabízejí totiž variabilitu při nošení. Můžete si je uvázat za krk, vzadu do kříže nebo nosit klasicky.

Boky v pohybu

Máte-li výrazný pas, rovné bříško a krásné boky, tak je opravdu ukazujte a noste nízké plavkové kalhotky. Máte-li na bříšku tukovou vrásu či jizvy, asi uvítáte elegantní způsob, jak tyto problematické partie schovat.

„Výrobci vycházejí i těmto přáním vstříc a například v nabídce značky Triola naleznete vedle klasických a bokových kalhotek také kombinovaný střih kalhotek s nastavitelnou výškou. Mají ozdobnou pasovou légu a jejím ohrnutím získáte kalhotky bokové. Nabízí také tzv. variabilní pasové kalhotky vhodné pro větší velikosti. Na předním díla mají dvě symetrická řasení, s jejichž pomocí můžete zvyšovat či snižovat výšku kalhotek. Ukryjí tak problémové partie bříška i boků,“ vyjmenovává výhody stylistka. Kdo chce mít univerzální kalhotky, vybere si tu klasické černé, které se dají kombinovat se vším.

Ďábel sedí v detailech

„Doporučuji ženám, aby se vyhnuly plavkám s velmi jemným materiálem. Ten je zrádný. Plavky nejsou prádlo a nechceme, aby o nás prozradily vše. Plavkovina musí mít vyšší gramáž a pevnost. V plavkách jezdíme na klouzačkách, poposedáváme v písku i na kamínkách. Materiál musí odolat námaze, slunečnímu záření, opalovacím krémům, našemu potu, sladké i slané vodě, která dokáže přes tenký materiál vše odhalit,“ radí Alena.

Nezapomeňte ani na pravidlo stylistů – u plavek výrazný detail (ozdobu, barevnou kombinaci, nápadný vzor, sponu atd.) umístěte na ty partie, které chcete zdůraznit! Výrazným detailem také rozbijete velké plochy. Pokud patříte ke stydlínkům, uvažte si přes plavky pareo vždy, když se zvednete z deky či lehátka.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další podobné články

Jak správně vyzkoušet podprsenku

Jak správně vyzkoušet podprsenku

Autor: Žaneta Ilutanová, profesionální stylistka prádla, Datum: 21. 3. 2019 10:00

Brzy to už nastane. Odložíme svetry, peelingem vydrhneme dekolty a vytáhneme trika s krátkými…

Pohled pod povrch aneb Jak správně vybrat kalhotky

Pohled pod povrch aneb Jak správně vybrat kalhotky

Autor: Lýdie Malchárková, Datum: 4. 12. 2018 10:45

Celá dlouhá staletí chodily ženy po světě bez kalhotek a bez podprsenky. Můžeme říct, že vzhledem k…

Trápí vás asymetrie prsou?

Trápí vás asymetrie prsou?

Autor: -avo-, Datum: 17. 10. 2018 9:00

Pokud ano, mohu vás uklidnit, že v tom nejste sama. Asymetrie prsou se vyskytuje asi u 70% žen.…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽTE o 3 balíčky Miniverse od MGA

30. 5. 2024 17:20 autor -mav-