Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Jak správně vyzkoušet podprsenku
Triola
Životní styl / Krása

Jak správně vyzkoušet podprsenku

datum: 21. 3. 2019 10:00 autor: Žaneta Ilutanová, profesionální stylistka prádla
Brzy to už nastane. Odložíme svetry, peelingem vydrhneme dekolty a vytáhneme trika s krátkými rukávy. Pod ně v nové sezóně samozřejmě i nové spodní prádlo.

Nejen pro dobrý pocit, ale i pro zlepšení siluety a zvýšení sebevědomí. Někomu se jeví nákup spodního prádla jako zábavný, pro některé je to spíše tortura.Všem ženám, i těm, které nerady nakupují spodní prádlo, vřele doporučuji, aby si k výběru přizvaly asistentku, stylistku či prodavačku. Prádlo na štíhlé a mladé ženy se nakupuje vždy snadněji než na postavy, které už mají po kojení, nebo mají povolená prsa a bříško, nebo je jejich postava plnější. My ženy jsme občas vystaveným krajkovým kouskem tak okouzleny, že v danou chvíli ani nevidíme, zda máme správnou velikost a zda je střih pro nás vhodný.

Do kabinky musíte

Pokud z principu odmítáte pomoc prodavačky, tak si vezměte do kabinky k té své vybrané velikosti podprsenky vždy ještě dvě nejbližší – větší a menší. Někdy si totiž ani neuvědomíme, že se nám postava třeba o prázdninách, po Vánocích nebo po zimě trochu změnila. Pak si podprsenku oblékněte a zapněte. Nejlépe na první vnější háčky, tedy na nejvolnější obvod. Každý materiál časem nošením a praním povolí a vy budete mít možnost utahovat obvod pomocí háčků. Obvod musí být dostatečně pevný, ne volný. Měla byste pod obvod pohodlně zasunout tři prsty a nemělo by vás to omezovat – třeba v pohybu či při dýchání.

Upravte si délku ramínek tak, aby vyhovovala vaší postavě a výšce. Ženy mají prsa usazena různě vysoko. Ramínka se nesmějí zařezávat nahoře na rameni do pokožky. Měla byste pod ramínka pohodlně nasunout jeden až dva prsty. Pak si stáhněte prsa do košů, hned pod prsní vrásky (viz obrázky v galerii pod článkem) a rukou celý objem každého prsa v koších důsledně usaďte (viz obrázky v galerii pod článkem). Koš s kosticemi by měl pojmout celé prso. Vlevo vpravo, v dekoltu i pod dolním obvodem by nemělo nic vykukovat. Pokud si myslíte, že vám prádlo dobře sedí, pokud nikde z podprsenky nic „nepřetéká“ a podprsenka netlačí a nestahuje a pokud jste se dostatečně potěšila pohledem na sebe, přistupte k praktické části zkoušení.

Cviky a poskoky

V novém prádle si několikrát poskočte. Pokud prsa zůstanou v koších a podprsenka se nikam neposune, je to ok. Pak několikrát vzpažte, nahoru dolů, předkloňte se, jako když si zavazujete boty. I v tom případě by to mělo být pohodlné. Neměla byste při tom upadnout do mdlob a hlavně – podprsenka by měla zůstat na stejném místě na těle a prsa v ní! Na závěr si na podprsenku oblékněte přiléhavé triko a prozkoumejte svoji siluetu. Pokud budete se sebou spokojena a nebudou se vám příliš nikde rýsovat maxifaldíky, vybrala jste správně.

Budete-li mít stále pochybnosti, upřímně vám radím, pozvěte si do kabinky prodavačku a nechte si přinést jiné fazóny a velikosti. Nestyďte se, u zubaře se za zubní kaz také nestydíte. Prodavačky a stylistky tu jsou tu pro vás. Ve značkových obchodech jsou dnes prodavačky školeny tak, aby vám dokázaly s výběrem pomoct a dobře poradit. Zkušené prodavačce často ani nemusíte definovat svoji velikost. Koukne a podá vám vhodný střih i správnou velikost. 


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další podobné články

Jaké prádlo pod plesové šaty?

Jaké prádlo pod plesové šaty?

Autor: Lýdie Malchárková, Datum: 15. 1. 2019 9:30

Plesová sezóna je tu. Těšíte se? Plesy a bály jsou společenskou událostí a je jedno, zda se konají…

Pohled pod povrch aneb Jak správně vybrat kalhotky

Pohled pod povrch aneb Jak správně vybrat kalhotky

Autor: Lýdie Malchárková, Datum: 4. 12. 2018 10:45

Celá dlouhá staletí chodily ženy po světě bez kalhotek a bez podprsenky. Můžeme říct, že vzhledem k…

Trápí vás asymetrie prsou?

Trápí vás asymetrie prsou?

Autor: -avo-, Datum: 17. 10. 2018 9:00

Pokud ano, mohu vás uklidnit, že v tom nejste sama. Asymetrie prsou se vyskytuje asi u 70% žen.…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ o 3 balíčky doplňků stravy na podporu imunity, každý za 900 Kč

23. 11. 2023 19:58 autor -mav-