Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Trápí vás asymetrie prsou?
Triola
Životní styl / Krása

Trápí vás asymetrie prsou?

datum: 17. 10. 2018 9:00 autor: -avo-
Pokud ano, mohu vás uklidnit, že v tom nejste sama. Asymetrie prsou se vyskytuje asi u 70% žen. Pravdou je, že viditelnější se stává po dětech, ve vyšším věku nebo po rychlém nabrání kil. Někdy může být rozdíl mezi levým a pravým prsem až o jednu velikost, jsou známy případy, kdy je to i víc. Mnohé z nás propadají panice a hledají způsoby, jak asymetrii řešit. Někdo se objedná na plastiku, někdo hledá funkční prádlo a oblečení, které vizuální důsledky eliminuje.

Různý stupeň asymetrie prsou potrápí většinu žen nad 35+. Je to zcela přirozený jev u každé postavy. Například levá polovina naší tváře je jiná než pravá, ani nos není symetrický, stejně tak obočí, uši máme také rozdílné, občas máme levý bok pánve jiný než pravý. Prsa ženám dorůstají do finální podoby mezi 18. a 23. rokem. Ale ani potom to není definitivní. Je to živá tkáň a de facto se nám mění celý život. Asymetrie prsou může být také typickým rodovým znakem a často bývá výraznější po kojení. Jen malé procento žen řeší tuto situaci invazivním způsobem (operací, implantátem), ostatní ženy s ní žijí docela spokojeně a umí s rozdílnou velikostí docela dobře fungovat.

„Pokud odhadujete, že velikostní rozdíl mezi prsy je u vás asi jedna velikost, pak vám doporučuji u prádla vybírat takové modely podprsenek, které mají na koších funkční řasení,“ radí ženám profesionální stylistka prádla Alena Vojířová ze společnosti Triola. „Ideální jsou modely podprsenek, které mají spodní či boční část košů tence vyztuženou (samostatně všitý vyztužený díl, upevněný např. ke kostici a teprve přes něj je svrchní řasená látka). Takto zpevněné řasené koše dokážou zformovat hezký dekolt. Řasení pak pojme ten velikostní rozdíl, případně můžete manipulovat s velikostí vyztuženého dílku.“

Velikostní rozdíly mezi pravým a levým prsem ženy často řeší push-up podprsenkou s odnímatelnými polštářky (vycpávkami). „Přiznejme si však, že některé ženy nerady nosí push-up podprsenky a dávají přednost modelům s nevyztuženými koši, kde se, podle jejich názoru, prsa pohodlně usadí. Pozor však v případě větších prsou a výrazné asymetrie je takto rozdíl navenek občas viditelný,“ popisuje zkušenosti žen specialistka, která jezdí po českých regionech a radí ženám s výběrem prádla.

Asymetrii řešíme hlavně v létě, kdy odhalujeme dekolty. Existuje hodně stylistických triků, jak asymetrii v našem outfitu opticky potlačit a zneviditelnit. Asymetrii můžeme řešit i pomocí tence vyztužených košů podprsenky. „Podprsenku s tzv. T-švem (má koše ušité ze tří dílů do písmene T) koupíme podle velikosti většího prsu. U menšího pak mírně utáhneme ramínko. Pokud nepotřebujete podprsenku do dekoltu, ale stačí vám více uzavřená s vyššími koši (vhodná pro TOP velikosti), vyberte si opět velikost podle většího ňadra a u menšího jemně utáhněte ramínko. To kontrolujte vždy po 5-6 praních, zda se posunovač používáním nepřemístil,“ dodává Alena.

Koše ušité ze tří dílů pojmou malou asymetrii. (Zdroj: Triola)

Také je dobré držet se rad zkušených módních stylistů - můžete nosit designově uvázané šátky a šály, přes přiléhavý top si oblečte lehký kardigan, vestičku, sáčko, lehkou bundičku. Můžete zvolit halenky, šaty a topy na předním díle s „vodou“ či jiným efektním řasením. Asymetrie prsou se dá, jak vidno, technicky řešit. Občas je to jen náš „vesmírný“ problém, kterého si nikdo jiný v našem okolí nevšiml, ačkoliv my s ním ráno vstáváme a večer usínáme.

 

 

 

 


Další články z rubriky

Kozí mléko: zdravá výživa i skvělá kosmetika

Kozí mléko: zdravá výživa i skvělá kosmetika

Autor: -lym-, Datum: 13. 6. 2022 9:10

Kozí mléko je „in“. Stále více lidí přichází na chuť také z něj připravovaným sýrům, jogurtům a…

3 rady, jak zvládnout opalování

3 rady, jak zvládnout opalování

Autor: -an-, Datum: 8. 6. 2022 10:00

Venkovní počasí se konečně přehouplo do letních teplot. Co nevidět nastane čas obléct si plavky a…

Jak si vybrat plavky?

Jak si vybrat plavky?

Autor: redakce ve spolupráci s Žanetou Ilutanovou, profesionální stylistkou, Triola, Datum: 6. 6. 2022 10:00

Sezóna plavek je tu. Sluneční paprsky, tříštivé vodní kapky, mořské vlny i klidná hladina rybníků,…

Historie plavek aneb Od županů k bikinám

Historie plavek aneb Od županů k bikinám

Autor: Lýdie Malchárková, Datum: 3. 6. 2022 0:05

V současnosti je pro nás běžné ukazovat se na pláži nahoře bez nebo v těch nejmenších kousíčcích…

Máte kila navíc? Vsaďte na tankiny!

Máte kila navíc? Vsaďte na tankiny!

Autor: -av-, Datum: 10. 5. 2022 10:00

Léto je před dveřmi a začínáme řešit, jak se rychle zbavit přebytečných kil, aby nám slušely plavky…

Jak si vybrat ten správný parfém?

Jak si vybrat ten správný parfém?

, Datum: 6. 5. 2022 7:00

Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Doporučujeme vzít v úvahu roční období, denní dobu a…

Víte, jaký máte typ vlasů a jak o ně správně pečovat?

Víte, jaký máte typ vlasů a jak o ně správně pečovat?

Autor: -ket-, Datum: 22. 4. 2022 12:45

Jednou z hlavních věcí při péči o vlasy je znalost typu vlasů. A právě s tím vám odborníci v Klier…

Vsaďte na kyselinu hyaluronovou

Vsaďte na kyselinu hyaluronovou

Autor: -ket-, Datum: 20. 4. 2022 15:00

Kdy používat přípravky s kyselinou hyaluronovou? Nejlépe právě teď. Počátkem jara totiž bývá…

Tip šéfredaktorky

„Pod svícnem” bývá tma aneb O domácím násilí

29. 6. 2022 10:00 autor -red-