Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Trápí vás asymetrie prsou?
Triola
Životní styl / Krása

Trápí vás asymetrie prsou?

datum: 17. 10. 2018 9:00 autor: -avo-
Pokud ano, mohu vás uklidnit, že v tom nejste sama. Asymetrie prsou se vyskytuje asi u 70% žen. Pravdou je, že viditelnější se stává po dětech, ve vyšším věku nebo po rychlém nabrání kil. Někdy může být rozdíl mezi levým a pravým prsem až o jednu velikost, jsou známy případy, kdy je to i víc. Mnohé z nás propadají panice a hledají způsoby, jak asymetrii řešit. Někdo se objedná na plastiku, někdo hledá funkční prádlo a oblečení, které vizuální důsledky eliminuje.

Různý stupeň asymetrie prsou potrápí většinu žen nad 35+. Je to zcela přirozený jev u každé postavy. Například levá polovina naší tváře je jiná než pravá, ani nos není symetrický, stejně tak obočí, uši máme také rozdílné, občas máme levý bok pánve jiný než pravý. Prsa ženám dorůstají do finální podoby mezi 18. a 23. rokem. Ale ani potom to není definitivní. Je to živá tkáň a de facto se nám mění celý život. Asymetrie prsou může být také typickým rodovým znakem a často bývá výraznější po kojení. Jen malé procento žen řeší tuto situaci invazivním způsobem (operací, implantátem), ostatní ženy s ní žijí docela spokojeně a umí s rozdílnou velikostí docela dobře fungovat.

„Pokud odhadujete, že velikostní rozdíl mezi prsy je u vás asi jedna velikost, pak vám doporučuji u prádla vybírat takové modely podprsenek, které mají na koších funkční řasení,“ radí ženám profesionální stylistka prádla Alena Vojířová ze společnosti Triola. „Ideální jsou modely podprsenek, které mají spodní či boční část košů tence vyztuženou (samostatně všitý vyztužený díl, upevněný např. ke kostici a teprve přes něj je svrchní řasená látka). Takto zpevněné řasené koše dokážou zformovat hezký dekolt. Řasení pak pojme ten velikostní rozdíl, případně můžete manipulovat s velikostí vyztuženého dílku.“

Velikostní rozdíly mezi pravým a levým prsem ženy často řeší push-up podprsenkou s odnímatelnými polštářky (vycpávkami). „Přiznejme si však, že některé ženy nerady nosí push-up podprsenky a dávají přednost modelům s nevyztuženými koši, kde se, podle jejich názoru, prsa pohodlně usadí. Pozor však v případě větších prsou a výrazné asymetrie je takto rozdíl navenek občas viditelný,“ popisuje zkušenosti žen specialistka, která jezdí po českých regionech a radí ženám s výběrem prádla.

Asymetrii řešíme hlavně v létě, kdy odhalujeme dekolty. Existuje hodně stylistických triků, jak asymetrii v našem outfitu opticky potlačit a zneviditelnit. Asymetrii můžeme řešit i pomocí tence vyztužených košů podprsenky. „Podprsenku s tzv. T-švem (má koše ušité ze tří dílů do písmene T) koupíme podle velikosti většího prsu. U menšího pak mírně utáhneme ramínko. Pokud nepotřebujete podprsenku do dekoltu, ale stačí vám více uzavřená s vyššími koši (vhodná pro TOP velikosti), vyberte si opět velikost podle většího ňadra a u menšího jemně utáhněte ramínko. To kontrolujte vždy po 5-6 praních, zda se posunovač používáním nepřemístil,“ dodává Alena.

Koše ušité ze tří dílů pojmou malou asymetrii. (Zdroj: Triola)

Také je dobré držet se rad zkušených módních stylistů - můžete nosit designově uvázané šátky a šály, přes přiléhavý top si oblečte lehký kardigan, vestičku, sáčko, lehkou bundičku. Můžete zvolit halenky, šaty a topy na předním díle s „vodou“ či jiným efektním řasením. Asymetrie prsou se dá, jak vidno, technicky řešit. Občas je to jen náš „vesmírný“ problém, kterého si nikdo jiný v našem okolí nevšiml, ačkoliv my s ním ráno vstáváme a večer usínáme.

 

 

 

 


Další články z rubriky

Original Astromóda®: Šaty na míru osudu – Váhy

Original Astromóda®: Šaty na míru osudu – Váhy

Autor: Martina Bártová, Nirvana Tree, Datum: 23. 9. 2021 10:00

S radostí vám přinášíme další díl seriálu týkajícího se propojení horoskopu a vhodně zvoleného…

Nohy v teple!

Nohy v teple!

Autor: -lym-, Datum: 22. 9. 2021 10:00

Tak to budeme v nejbližších týdnech už potřebovat! Víte ale, že nohy si do jednoduchých bot…

Řasy: Symbol ženskosti i hříchu

Řasy: Symbol ženskosti i hříchu

Autor: -mav-, Datum: 18. 9. 2021 11:00

Umělé řasy nejsou dnes už žádným nedostupným luxusem. Navíc vypadají naprosto přirozeně!

Silonky: český vynález, který výrazně ovlivnil svět módy

Silonky: český vynález, který výrazně ovlivnil svět módy

Autor: -sur-, Datum: 7. 9. 2021 15:00

Věděli jste, že český nadaný vědec Otto Wichterle vynalezl v roce 1950 polyamidovou přízi a tím…

Co dělat, když mám...

Co dělat, když mám...

Autor: -mav-, Datum: 23. 8. 2021 15:00

Nejste spokojená s tím, jak vypadáte a co vám dala příroda do vínku? Nic se neděje, pomoc je někdy…

Original Astromóda®: Šaty na míru osudu – Panna

Original Astromóda®: Šaty na míru osudu – Panna

Autor: Martina Bártová, Nirvana Tree, Datum: 22. 8. 2021 11:00

Přinášíme vám další pokračování seriálu týkajícího se propojení horoskopu a vhodně zvoleného…

3 nové letní vůně

3 nové letní vůně

Autor: -mia-, Datum: 30. 7. 2021 15:00

Vyzkoušejte letošní letní voňavé hity pro dámy!

Original Astromóda®: Šaty na míru osudu – Lev

Original Astromóda®: Šaty na míru osudu – Lev

Autor: Martina Bártová, Nirvana Tree, Datum: 22. 7. 2021 10:00

S dalším letním dílem seriálu týkajícího se propojení horoskopu a vhodně zvoleného oblečení se již…

Tip šéfredaktorky

Příběh Katky (40): Posedlost uklízením

12. 9. 2021 0:05 autor podle příběhu Kateřiny V. napsala Alžběta Morávková