V poslední době se výživa (nejen ta lidská) obrací zpět k přírodě. Příkladem je rozmarýn jako téměř zázračný přírodní antioxidant s protizánětlivými, antibakteriálními a antimykotickými účinky.
Antioxidační účinky vylepšující zdraví srdce a cév, včetně hladiny cholesterolu, mají zase na svědomí extrakty z rostlinných olejů. A kromě nich se do krmiv přidávají i další prospěšné složky, které byste tam možná nečekali: melounový extrakt, tymián, máta, fenykl, hřebíček nebo kurkuma.
Mezi tradiční přísady s osvědčenými účinky na zdraví kůže, srsti, zraku, srdce nebo nervové soustavy, patří lososový olej, a to díky vysokému obsahu omega-3 nenasycených mastných kyselin. V recepturách ale najdete třeba i slávku zelenoústou či skořápky z mořských korýšů, které spolu s kolagenem příznivě ovlivňují pohybový aparát psů.
Návrat k přírodě u krmiv představuje u krmiv především použití čerstvého masa. To posiluje nejen přirozenou lásku psů k masu, ale takové krmivo se zároveň vyznačuje i vysokou stravitelností a vynikající chutí.
Za hlavní složku potravy čtyřnohých mazlíčků se považují kvalitní bílkoviny, což se odráží i v recepturách krmiva. Přidává se do něj řada zdraví prospěšných přísad a zkoumá se i možné použití dalších. Nejvíce využívaná ve výživě je dlouhodobě kuřecí maso, to je oblíbené u psů, ale i u jejich páníčků.
Kuřecí maso podporuje rozvoj a růst svaloviny, pomáhá vyvíjet silnou kostru i udržet silnou imunitu. V něm obsažené vitaminy řady B, selen a zinek posilují i činnost mozku a odolnost psů vůči stresu, hořčík a fosfor působí i proti únavě. Lehce stravitelné kuřecí maso přispívá k rozvoji svalové tkáně.
Důležitá je i výroba z lokálních surovin a nejvyšší standardy v péči o hospodářská zvířata. Proto evropské chovy v souladu s maximálně přirozenými životními podmínkami garantují humánní přístup i vysokou kvalitu masa.
A pak je tu zástupce nejmodernější bílkovinné stravy, a tím je hmyzí protein. Je lehce stravitelný, a to i pro psy se sklony k alergiím, proto se považuje za bezproblémové krmivo.
Vyznačuje se velmi nízkou uhlíkovou stopou, protože hmyz se krmí jen rostlinnými, lokálně dostupnými organickými produkty. Výroba kilogramu potravin na bázi hmyzu spotřebuje jen 4 % vody a 2 % půdy z objemu, který je potřeba na stej né množství hovězího.
Pro správný výběr krmiva je tedy třeba se dobře informovat a přemýšlet o všech souvislostech.
Zdroj informací: Brit
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Milujeme chlupatá zvířata, ale někdy jen do té doby, dokud nezanechají pár chlupů v naší právě…
Horké letní teploty mohou být nebezpečné nejen pro člověka, ale stejně tak pro vašeho zvířecího…
Letní prázdniny se blíží a s nimi čas dovolených a výletů. A co když chceme vzít s sebou i naše…
Kastrace je častým zákrokem (nejen) u mladých psů. Ta není narozdíl od očkování povinná a je tedy…
Než se stal pes domestikovaným zvířetem, byl nucen lovit si potravu venku. Bohužel nebylo tomu tak,…
Za poslední léta se stále více chovatelů zajímá o složení a kvalitu potravy, kterou dává svým…
Brát s sebou svého psího parťáka na letní dovolenou je mezi Čechy čím dál běžnější. Je tedy dobrý…
Naneštěstí se nachlazení a různé nemoci nevyhýbají ani našim čtyřnohým kamarádům. Jak poznat, že je…
Komentáře