Každý domácí miláček by měl proto konzumovat výhradně to, co jeho organismus potřebuje – druh a odpovídající objem stravy s dostatečným a vyváženým množstvím bílkovin, cukrů, tuků, minerálů a vitaminů.
To, co jsme my doma nedojedli, našim zvířátkům nesvědčí. Možná občas kousek něčeho malého. Určitě ale není rozumné přehánět to, protože problém s obezitou se týká i domácích zvířat. I u nich nadváha způsobuje další zdravotní komplikace, a samozřejmě, snižuje imunitu.
Víme, že „psímu“ pohledu, který prosí o jídlo, se odolává jen těžko. Možná vám ale pomůže vědomí, že přes chvilkovou radost svému čtyřnohému přítelovi v konečném důsledku škodíte.
Jako majitel domácího zvířátka určitě víte, že vnímá to, co se děje kolem něj. Stejně jako lidé, zažívají i zvířata stres. Reagují nejen na nečekaný hluk a ostré světlo, ale i na další podněty.
Každé zvíře na něco jiného, jedno je ve stresu proto, že má málo klidu a samoty, protože doma stále někdo je, druhé je, naopak, vystresované z toho, že má málo kontaktu s lidmi.
Zvlášť pro psi a kočky je velmi stresující, pokud se doma změní zaběhnuté zvyky a poměry – někdo se odstěhuje, změní se místo bydliště, denní rutina, dokonce mazlíčci zrcadlí i stres svého páníčka.
A jelikož stres oslabuje imunitu, není na škodu ji v případě náročných období, jako je plánované stěhování, operace, ale i jaro (s vícero aktivitami, a navíc plné pylů) či horké léto, podporovat vhodnými přípravky.
„U nás v rodině se velmi osvědčil sirup s vysokým obsahem přírodního betaglukanu. Náš pes měl dokonce onkologickou diagnózu a během léčby mu tento sirup evidentně pomohl rychleji regenerovat,“ prozrazuje tajemství z domácího prostředí A. Doboly.
Betaglukan podle klinických studií posiluje některé imunitní buňky, které potom účinněji zvládají boj s nepřítelem v podobě viru či bakterií. Navíc nemá žádné vedlejší účinky.
Imunitě našich mazlíčků prospívá očkování, pravidelné odčervení, přiměřený pohyb, dostatek spánku a společnost člověka. A určitě mu prospějí i pravidelné návštěvy u veterináře.
„Na rozdíl od lidí zvířata nechodí k veterináři na pravidelné preventivní vyšetření, což je škoda. Lidé obvykle přicházejí se svým domácím mazlíčkem až tehdy, když je již něco špatně,“ vysvětluje MVDr. Marek Kičinko.
Je vhodné nenásilně a přiměřeně podporovat imunitu na to určenými přípravky pro zvířata. S důrazem na slovní spojení pro zvířata. Protože stejně jako pro ně není vhodná každá lidská strava, nejsou vhodné vitaminy, minerály a další doplňky stravy určené pro lidi. Pokud chcete pro svého mazlíčka to nejlepší, myslete na jeho stravu, kondici, psychickou pohodu a dopřejte mu i přiměřené množství kvalitních výživových doplňků.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Mobilní aplikace Zvíře+ pomáhá řešit obtížné situace spojené se zvířaty již druhým rokem. Ať už se…
Konečně dorazilo velmi teplé a horké počasí. Přináší však různá úskalí. Hlídejte proto zdraví…
Rozhodli jste se na letošní letní dovolenou vyrazit i se čtyřnohým parťákem. Máte ale obavy, abyste…
Mezi časté chyby chovatelů psů patří i špatné skladování granulí. Vybrat vhodné a zdravé krmivo je…
Pořídili jste si kočičku a teď přemýšlíte, kdo se o ni postará, až pojedete na rodinnou dovolenou k…
Základem je číst etiketu! Pojďme se podívat, co by mělo krmivo pro kočku obsahovat. Díky tomuto…
Lidé se po pandemii COVID-19 pozvolna vrací k turistice a do zahraničí chtějí vyrazit i se svými…
Češi jsou národem pejskařů. Psa tu má přes 40 % domácností. A s vlastnictvím domácích zvířat často…
Komentáře