
Jak zastavit zbytečné línání psů
Stejně jako u lidí je důležitá strava bohatá na důležité vitaminy a živiny. Skvělou volbou jsou oleje bohaté na mastné kyseliny, které mají řadu pozitivních vlivů na organismus mazlíčka.
Jaké oleje pro chlupáče
„Psi potřebují ve své stravě podíl tuků, které by měly obsahovat každé granule. Ti aktivní, ale potřebují vyšší podíl tuků, a naopak psi se sklony k nadváze jej potřebují méně,“ říká odborník na výživu psů Martin Pučálka.
Můžeme je rozdělit na nasycené a nenasycené, ve výživě dáváme přednost těm nenasyceným. Mezi nejdůležitější nenasycené mastné kyseliny řadíme omega 3 a omega 6. Najdete je například v olejích Marp Holistic, vybírat můžete z lněného, lososového anebo konopného.
Proti línání i na posílení imunity
Důležité není jen množství tuků, ale také poměr omega 3 a omega 6 mastných kyselin, většinou je ve stravě potřeba doplnit omega 3. Pokud ale dáváte pejskovi kvalitní granule, měl by být poměr vybalancovaný. V zimním a jarním období jsou oleje báječnými pomocníky v bojí proti línání. Pomáhají ale i podpořit imunitu svým protizánětlivým efektem, antibakteriálními účinky.
Podporují správnou funkci mozku a prospívají kondici cév Mezi další pozitivní efekty patří dobrá tvorba svalů, snížení rizika obezity, ale i tlumení úzkostí a depresí. Velmi důležité jsou u chovných psů a fen. Nízký podíl omega 3 mastných kyselin ve stravě může vést k artróze, artritidě, osteoporóze, poškození cév, ale i k zrychlenému stárnutí.
Přidáváme postupně
Zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou ryby, kvalitní maso, semínka, ořechy a oleje z nich. Pro zjednodušení lze do stravy přidat omega 3 mastné kyseliny formou olejů.
Velkou výhodou je jednoduché dávkování. Po otevření je důležité skladování v lednici a spotřebování do uvedeného data. V případě nesprávného skladování se může stát, že se olej zkazí a bude pro mazlíčka chuťově odporný.
Ze začátku začněte s co nejnižším dávkováním, postupně můžete množství zvyšovat. Olej může podpořit i chutnost samotných granulí.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Další články z rubriky

Jak si poradit s podzimním línáním domácích mazlíčků?
Autor: -vls-, Datum: 14. 9. 2023 10:00Milujeme chlupatá zvířata, ale někdy jen do té doby, dokud nezanechají pár chlupů v naší právě…

7 rad, jak zvládnout vedra se psem
Autor: -ava-, Datum: 18. 7. 2023 10:00Horké letní teploty mohou být nebezpečné nejen pro člověka, ale stejně tak pro vašeho zvířecího…

Cestujeme s pejskem
Autor: redakce ve spolupráci se Zuzanou Sequensovou, Spokojený pes, Datum: 19. 6. 2023 19:30Letní prázdniny se blíží a s nimi čas dovolených a výletů. A co když chceme vzít s sebou i naše…

Jak se má stravovat pejsek po kastraci?
Autor: redakce ve spolupráci s Jiřím Švihálkem, odborníkem na psí výživu, Yoggies.cz, Datum: 13. 4. 2023 0:05Kastrace je častým zákrokem (nejen) u mladých psů. Ta není narozdíl od očkování povinná a je tedy…

Čím krmit dospělé psy a štěňata?
Autor: Anna Vágnerová, Datum: 5. 4. 2023 10:00Než se stal pes domestikovaným zvířetem, byl nucen lovit si potravu venku. Bohužel nebylo tomu tak,…

5 častých nemocí psů, které mohou vzniknout ze špatné stravy
Autor: redakce ve spolupráci s Jiřím Švihálkem, odborníkem na psí výživu, Yoggies.cz, Datum: 28. 2. 2023 10:00Za poslední léta se stále více chovatelů zajímá o složení a kvalitu potravy, kterou dává svým…

Zimní dovolená se psem
Autor: redakce ve spolupráci s Bedřichem Synkem, ředitelem společnosti PetExpert, Datum: 16. 2. 2023 15:00Brát s sebou svého psího parťáka na letní dovolenou je mezi Čechy čím dál běžnější. Je tedy dobrý…

I pejsci mohou nastydnout
Autor: redakce ve spolupráci se Zuzanou Sequensovou, Spokojený pes, Datum: 3. 2. 2023 10:00Naneštěstí se nachlazení a různé nemoci nevyhýbají ani našim čtyřnohým kamarádům. Jak poznat, že je…
Komentáře