Grete Beier. (zdroj: Wikimedia Commons, unknown author, Public Domain)
Když si na chvíli odskočil, rychle mu nasypala kyanid do sklenky s vaječným koňakem. Kurt se pak usadil na pohovku, dál nadšeně vyprávěl o tom, jak si budou užívat Milán. Pak se napil a za pár minut upadl do bezvědomí. Grete si nebyla jistá, jestli už je mrtvý, tak ho ještě pro jistotu dvakrát střelila do úst revolverem.
Na stolku vedle něj zanechala padělanou poslední vůli, ve které se Kurt „přiznává“ ke vztahu s jakousi ženou v Itálii, která údajně chtěla Grétě vše říct. Stálo tam, že měl strach, že by mohl o Grete přijít, a odkazuje jí veškerý svůj majetek. S mrtvým mužem zůstala ještě asi hodinu, kdy pečlivě prohledala jeho věci a odcizila všechny peníze, které našla. Poté opustila byt a odjela vlakem domů.
Marie Margarethe Beier, které všichni později říkali Grete, byla dcerou starosty saského městečka Brand-Erbisdorf Ernsta Beiera a jeho ženy Idy. Narodila se v září 1885. Od dětství se pohybovala ve společnosti kultivovaných a vzdělaných lidí, rodina ji vedla k lásce k hudbě a umění.
Pod slupkou dobře vychované dívky z lepší společnosti však skrývala svou druhou tvář. S obchodním cestujícím Hansem Merkerem se seznámila zřejmě jako sedmnáctiletá a od té doby s ním tajně udržovala milostný poměr. Rodiče nejprve nic netušili, ale když zjistili, kdo je nápadník jejich dcery, nadšeni nebyli. Měli o svém zeti jiné představy. Mezitím otec zemřel a finanční situace rodiny se výrazně zhoršila.
Podle některých zdrojů Grete s Hansem několikrát otěhotněla a šla na potrat. Policie později prokázala, že určitě byla na potratu – nelegální potrat byl tehdy trestný čin – v listopadu 1906.
Když zjistila, že je jí Hans nevěrný, zřejmě trochu na truc se zasnoubila s Presslerem. Toho poznala na plese v Chemnitzu a mnohem starší a dobře zajištěný strojní inženýr byl podle Gretiny matky skvělou partií! Navíc se do půvabné Grety bláznivě zamiloval.
Jenže ta pořád milovala Hanse. Odpustila mu nevěru a znovu se začali scházet. A společně vymysleli ďábelský plán. Nejprve zfalšovali poslední vůli Gretina strýce Krönera, který byl správcem místního chudobince ve Freibergu. Ta se „našla“ po jeho smrti v dubnu 1907 a Grete se stala jeho jediným dědicem!
Mrtvého Presslera objevila 14. května po poledni jeho uklízečka. Podle polohy mrtvého těla přivolaná policie nejprve konstatovala, že jde o sebevraždu. Teprve pochybnosti o pravosti poslední vůle přiměly detektivy znovu se o případ zajímat. A začali kroužit kolem Grety.
V červnu byla Grete zatčena nejprve kvůli nelegálnímu potratu. Později jí byla prokázána i vražda Kurta Presslera. Ke všemu se přiznala – a to naprosto bez emocí a klidně. 1. července 1908 byla odsouzena k trestu smrti.
Merker byl zatčen a souzen za podněcování k vraždě.
Grete zažádala o milost saského krále Fridricha Augusta III. Ten ji však zamítl, a tak 23. července 1908 byla Grete Beier jako poslední žena v Saském království veřejně popravena.
Zdroj infromací: Wikipedia, murderpedia.com
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Neuvěřitelně inteligentní, přátelský a zdvořilý člověk. Takový byl podle svého okolí Thomas Holst.…
Za nenápadnou maminkovskou a babičkovskou vizáží skrývala Yiya Murano alespoň tři vraždy a finanční…
15. září 2010: Padesátiletý Greg Fleniken byl nalezen mrtvý a zavražděný v hotelovém pokoji číslo…
Jeho legendární útěky z vězení a zájem médií mu přinesly pochybnou „slávu“ a popularitu části…
Kolem 21. hodiny 4. února 1974 se ozvalo zaklepání na dveře bytu č. 4 na 2603 Benvenue Street v…
Na konci února 1987 proběhla v amerických médiích následující zpráva: Vražedkyně na útěku Audrey…
Hannibal Lecter nebyl jen výplodem čisté fantazie. V roce 1963 se Thomas Harris, autor, jehož…
Dvaapadesátiletý provozovatel nočního klubu v Dallasu Jack Ruby ohromil Ameriku, když 24. listopadu…