Od samého začátku se do vyšetřování promítaly hádky a nedorozumění. Vyšetřování oficiálně vedl superintendant Edmond Sébeille z Marseille. Než však stačil přijet, soudce Périès rozhodl o odstranění těl. Sébeille se kvůli tomu po příjezdu pohádal Périèsem i s místním policejním důstojníkem Albertem. Tomu vytkl, že nevykázal přihlížející dav a novináře z místa činu.
Zatímco Sébeille uváděl, že se svým týmem dorazil kolem 13.30, novináři se shodli, že to bylo mnohem později – až kolem 16.30. V každém případě přijeli pozdě.
Začaly probíhat výslechy svědků. Někteří viděli před půlnocí na zadním sedadle auta Drummondových cizího muže. Další zase upozorňovali na motocykl projíždějící po půlnoci v blízkosti odpočívadla. Zajímavé bylo, že měl postranní vozík na levé straně. Tento fakt naznačoval, že šlo o řidiče ze země, kde se jezdí vlevo – tedy například z Velké Británie. Rodinu tedy mohl zavraždit jejich krajan.
Kolem půl osmé večer Sébeille konečně vyslechl rodinu Dominicisových. Na statku žili pětasedmdesátiletý patriarcha rodu Gaston s manželkou Marií, starším synem Clovisem a mladším Gustavem a jeho těhotnou ženou Yvette a desetiměsíčním Alainem.
Gaston Dominici. (zdroj: murderpedia.org)
Gaston byl superintendantovi nesympatický a okamžitě ho začal podezírat. K tomu přispěly i rozpory ve výpovědích jednotlivých členů rodiny, kde zřejmě vztahy mezi otcem i bratry Clovisem a Gustavem nebyly nijak idylické. Při domovní prohlídce, která se uskutečnila o dva dny později, se našly tři lovecké pušky.
Policie vyhodnocovala velké množství vzájemně si odporujících výpovědí. 5. září pak případ po Sébeillem převzal superintendant Constant. Ten tvrdil, že Elizabeth byla ještě živá, když ji Gustave nalezl.
Gustave byl 12. října vzat do vazby a obviněn z neposkytnutí pomoci. Přiznal se, že v době jeho příchodu byla Elizabeth zřejmě ještě živá. Tvrdil, že otec Gaston šel ráno lovit králíky a prý zastřelil Jacka a Anne. O Elizabeth ale nemluvil. V listopadu 1953 pak synové Clovis a Gustave svého otce obvinili z trojnásobné vraždy.
13. listopadu 1953 byl Gaston zatčen. Údajně šlo o sexuální motiv, protože se mu prý líbila lady Anne. Venkovský farmář Gaston hovořil místním dialektem a měl problémy s vyjadřováním. A to mu zřejmě uškodilo.
Na základě nepřímých důkazů byl Gaston Dominici v listopadu 1954 odsouzen za trojnásobnou vraždu k trestu smrti. Prezident René Cory zmírnil rozsudek na doživotí a další prezident Charles de Gaulle v roce 1959 nemocného Gastona z humanitárních důvodů propustil na svobodu. Nevyhověl však jeho žádosti o obnovu procesu. Toho se Gaston, který trval na své nevině, nikdy nedočkal a v roce 1965 zemřel.
Vražda Drummondových nebyla nikdy objasněna. O očištění dědečkova jména se celý život snaží jeho vnuk Alain Dominici…
Zdroj informací: murderpedia.org, Wikipedia
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Provedla jednu z nejkrutějších a nejznámějších vražd v Anglii 19. století. Hlava oběti se našla až…
Začátek března 2014 byl v italské Lombardii docela chladný. Ranní teploty se v neděli 9. března…
Jejich smrt otřásla New Jersey a okolím. Lorraine Kelly a Mary Ann Pryor byly brutálně zavražděny v…
Ve skutečnosti to žádný hodný strýček nebyl. Přezdívka „strýček Tik ťak“ odkazovala k jeho povolání…
Bylo 1. října 1957. Když se nad Paříží rozednilo, vstoupil štíhlý tmavovlasý mladík dveřmi na…
Devatenáctiletá Jill Behrmanová byla ve špatnou dobu na špatném místě. Pachatel ji zastřelil…
Pod dálničním nadjezdem v Solně nedaleko Stockholmu 18. července 1984 byly objeveny v plastových…
5. září 1997 byl v Paříži zatčen Patrice Alègre, pohledný 32letý muž z jihofrancouzské Toulouse.…