Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Brian Shaffer: Student, který zmizel beze stopy
Wikimedia Commons, The Ohio State University Medical Center - The Ohio State University Medical Center, CC BY-SA 3.0
Volný čas / Krimi čtení

Brian Shaffer: Student, který zmizel beze stopy

datum: 3. 12. 2022 0:05 autor: Hana Lorencová
Vešel do hospody a už ho nikdo neviděl. Byl by to nejlepší aprílový žertík, kdyby měl pointu. V noci na 1. dubna 2006 Brian Shaffer a jeho kamarád William „Clint“ Florence končili oslavu na počest dokončených závěrečných zkoušek a začátku jarních prázdnin na lékařské fakultě Státní univerzity v Ohiu. Noc začali v Ugly Tuna Saloon a na stejném místě ji i končili, protože je Florenceova přítelkyně Meredith Reedová měla odtud odvézt domů...

Záhadné zmizení

Zatímco si dávali poslední rundu na závěr večera, Brian Shaffer se vzdálil od svých přátel. Kolem 22:00 zavolal Shaffer své přítelkyni, aby potvrdil jejich cestu, a řekl jí, že ji miluje.

Když bar ve dvě hodiny ráno zavíral, Florence a Meredith na něj čekali venku, ale on se neobjevil. Domnívali se, že prostě odešel domů, aniž by jim to řekl.

Následující pondělí ráno se nedostavil na let, kterým se svou přítelkyní Alexis Waggonerovou, také studentkou druhého ročníku medicíny, plánoval odletět do Miami, kde ji podle přátel měl požádat o ruku. Teprve tehdy byl Brian Shaffer prohlášen za nezvěstného. 


Záhada z West Memphisu aneb Kdo je vrah?

Bezproblémový mladý muž

Brian Randall Shaffer se narodil 25. února 1979 v Pickeringtonu ve státě Ohio a byl bezproblémovým synem a studentem. Jeho rodinu zasáhla tragédie v roce 2006, kdy Brianova matka zemřela na rakovinu kostí. 

zdroj: Wikimedia Commons, Findbrianshaffer, CC BY-SA 3.0

Policie zahájila pátrání na místě, kde byl Brian Shaffer naposledy viděn, v restauraci Ugly Tuna. To, co tam našli, byl začátek spletité záhady. Protože se bar nacházel ve čtvrti, která byla považována za oblast s vysokou kriminalitou, byl vybaven řadou bezpečnostních kamer, včetně jedné, která monitorovala eskalátor vedoucí ke vchodu do baru.

Na bezpečnostních záznamech byl Shaffer krátce před druhou hodinou ranní spatřen, jak stojí před barem a hovoří s dvojicí žen. Poté ho kamery zachytily, jak jde směrem ke vchodu do baru. Od té doby ho nikdo neviděl ani o něm neslyšel.


Nevyřešený případ: Neznámý chlapec v krabici od kočárku

Nemohl se jen tak „vypařit“...

Bar neměl žádný jiný veřejně přístupný vchod ani východ a jediná další cesta ven – služební dveře vzadu – vedla na staveniště, kterým by podle policie bylo obtížné bezpečně manévrovat i za střízliva a ve dne, natož za tmy po dlouhé noci plné alkoholu.

Policie prohledala záznamy bezpečnostních kamer z několika dalších podniků v okolí, aby zjistila, zda a jak Shaffer z Ugly Tuna odešel, ale nenašla po něm ani stopu.

Pátrání se rozšířilo od Ugly Tuna. Policie pátrala široko daleko a prohledávala i městské popelnice a kanalizaci. Shafferův opuštěný byt byl později vykraden a policie i jeho rodina doufaly, že by tento zločin mohl mít něco společného s jeho zmizením. Nebylo tomu tak.


Tara Calicová: Kam zmizela mladá studentka na silnici 47?

Věštec a záhadný telefonát

Shafferův otec, který se zoufale snažil najít svého syna, se obrátil na věštce. Ten mu řekl, že Brianovo tělo odpočívá ve vodě poblíž mostu. S pátrací skupinou strávil hodiny broděním v řece Olentangy v Columbusu, ale bezvýsledně.

Několik měsíců po jeho zmizení mu Shafferova přítelkyně Alexis Waggonerová každou noc volala na jeho telefon, i když se hovor přepojoval přímo do hlasové schránky.

Jedné zářijové noci však s nadšením uslyšela na druhém konci linky zvonit telefon. Zazvonil třikrát a ona v rozrušení zavolala znovu.

Nikdo to nezvedal, ale později se policii podařilo vystopovat až k mobilní věži v Hilliardu, asi 14 mil od Columbusu, kde Shaffer zmizel. Shafferův mobilní operátor později připustil, že vyzvánění mohlo být spíše závadou v systému než známkou toho, že Shaffer svůj mobilní telefon zapnul.


Neobvyklý únos Niny Gallwitz

Detektor lži pro všechny

Téměř všichni, kdo měli něco společeného s Brianem Shafferem nebo s ním byli v noc zmizení, souhlasili s tím, že se podrobí testu na detektoru lži. Dvě ženy, s nimiž byl Shaffer naposledy viděn, policie identifikovala a zbavila je jakéhokoli podezření.

Pátrání po informacích o osudu Briana Shaffera pokračovalo několik let. Všude byly vylepeny Shafferovy plakáty, které upozorňovaly na to, že pohřešovaný muž měl výrazné tetování a černý flíček na levé duhovce.

Byly vypsány odměny, zřízeny linky pro podávání tipů a Eddie Vedder, zpěvák Pearl Jam, jedné z Shafferových oblíbených kapel, si dokonce během koncertu v Cincinnati udělal přestávku mezi písněmi, aby požádal o jakékoli informace o Shafferově zmizení. 


Danny Rolling: Pravdivý příběh „gainesvillského“ rozparovače, podle kterého byl natočen film „Vřískot“

Tátovi s láskou

V roce 2008 byl Randy Shaffer při odklízení trosek po větrné smršti na svém dvorku zasažen větví a zemřel. V internetové kondolenční knize někdo napsal: „Tátovi, s láskou Brian (Americké Panenské ostrovy)“, což mnohé vedlo k domněnce, že Brian je naživu a v pořádku.

Policie však později dospěla k závěru, že vzkaz byl zveřejněn z veřejně přístupného počítače v okrese Franklin v Ohiu, a bylo zjištěno, že se jedná o podvod.

Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná pevná teorie o tom, co se Shafferovi stalo, policie v Columbusu nadále sleduje i ty nejzazší stopy, od údajného pozorování ve Švédsku až po telefonát ženy z michiganské restaurace, která se domnívala, že Shaffer je její číšník. Objevily se dokonce i anonymní tipy na internetu, které tvrdily, že znají polohu těla, ale vyšetřování těchto tvrzení se ukázalo jako bezvýsledné.

Brian záhadně zmizel a dodnes se neví, jestli (proč) se stal obětí trestného činu. Dnes už by mi mu chyběly jen dva měsíce do čtyřiačtyřicátých narozenin...


Zdroje informací: allthatsinteresting.com a eu.dispatch.com


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Eric Borel: Teprve šestnáctiletý vrah

Eric Borel: Teprve šestnáctiletý vrah

Autor: Hana Lorencová, Datum: 21. 9. 2023 0:05

Bylo mu teprve šestnáct let, když Eric Borel 23. září 1995 vyvraždil svou rodinu, matku,…

Horor v Amityville: Skutečné pozadí jednoho z nejznámějších hororů

Horor v Amityville: Skutečné pozadí jednoho z nejznámějších hororů

Autor: Hana Lorencová, Datum: 15. 9. 2023 0:05

Děsivá fakta o zločinu a strašidelném domě na newyorském Long Islandu vyvolávají dodnes hrůzu.

Phoebe Veitchová: Novozélandská vražedkyně 19. století

Phoebe Veitchová: Novozélandská vražedkyně 19. století

Autor: Hana Lorencová, Datum: 29. 8. 2023 0:05

Osud jí nadělil samé rány. Poprvé otěhotněla v patnácti letech, na partnery měla smůlu. Musela se…

Tara Calicová: Kam zmizela mladá studentka na silnici 47?

Tara Calicová: Kam zmizela mladá studentka na silnici 47?

Autor: Hana Lorencová, Datum: 19. 8. 2023 0:05

Ráno 20. září 1988 v Belenu v Novém Mexiku bylo ideální počasí pro cyklisty. Tara Calicová si v půl…

Kitty Genoveseová: Její vražda byla podnětem k zavedení tísňové linky 911

Kitty Genoveseová: Její vražda byla podnětem k zavedení tísňové linky 911

Autor: Hana Lorencová, Datum: 18. 8. 2023 0:05

Kitty Genoveseová se 13. března 1964 kolem půl třetí ráno vracela z práce domů, když k ní…

Júlia Fazekasová a spolek „míchaček“ jedů

Júlia Fazekasová a spolek „míchaček“ jedů

Autor: Hana Lorencová, Datum: 17. 8. 2023 0:05

„Míchačky“ jedů se zbavovaly manželů pomocí roztoku arzénu, která získávaly vařením mucholapek!…

Gerard Toal: K vraždě a uložení těla do hlubokého lomu se nikdy nepřiznal

Gerard Toal: K vraždě a uložení těla do hlubokého lomu se nikdy nepřiznal

Autor: Hana Lorencová, Datum: 16. 8. 2023 0:05

Zatopený lom vydal ostatky farské hospodyně v irském Faughartu Mary Callanové. Za její smrt byl…

Smrtící Tylenol: Kdo otrávil lék na bolest?

Smrtící Tylenol: Kdo otrávil lék na bolest?

Autor: Hana Lorencová, Datum: 12. 8. 2023 0:05

Sedm lidí, kteří v září 1982 náhle zemřeli v okolí Chicaga, spojovala jediná věc: krátce před smrtí…

Tip šéfredaktorky

Vyhrajte LUXUSNÍ PARFÉM L´Exquis od GERnétic v hodnotě 1820 Kč

3. 9. 2023 10:12 autor -red-