Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Brian Shaffer: Student, který zmizel beze stopy
Wikimedia Commons, The Ohio State University Medical Center - The Ohio State University Medical Center, CC BY-SA 3.0
Volný čas / Krimi čtení

Brian Shaffer: Student, který zmizel beze stopy

datum: 20. 1. 2024 0:05 autor: Hana Lorencová
Vešel do hospody a už ho nikdo neviděl. Byl by to nejlepší aprílový žertík, kdyby měl pointu. V noci na 1. dubna 2006 Brian Shaffer a jeho kamarád William „Clint“ Florence končili oslavu na počest dokončených závěrečných zkoušek a začátku jarních prázdnin na lékařské fakultě Státní univerzity v Ohiu. Noc začali v Ugly Tuna Saloon a na stejném místě ji i končili, protože je Florenceova přítelkyně Meredith Reedová měla odtud odvézt domů...

Záhadné zmizení

Zatímco si dávali poslední rundu na závěr večera, Brian Shaffer se vzdálil od svých přátel. Kolem 22:00 zavolal Shaffer své přítelkyni, aby potvrdil jejich cestu, a řekl jí, že ji miluje.

Když bar ve dvě hodiny ráno zavíral, Florence a Meredith na něj čekali venku, ale on se neobjevil. Domnívali se, že prostě odešel domů, aniž by jim to řekl.

Následující pondělí ráno se nedostavil na let, kterým se svou přítelkyní Alexis Waggonerovou, také studentkou druhého ročníku medicíny, plánoval odletět do Miami, kde ji podle přátel měl požádat o ruku. Teprve tehdy byl Brian Shaffer prohlášen za nezvěstného. 


Záhada z West Memphisu aneb Kdo je vrah?

Bezproblémový mladý muž

Brian Randall Shaffer se narodil 25. února 1979 v Pickeringtonu ve státě Ohio a byl bezproblémovým synem a studentem. Jeho rodinu zasáhla tragédie v roce 2006, kdy Brianova matka zemřela na rakovinu kostí. 

zdroj: Wikimedia Commons, Findbrianshaffer, CC BY-SA 3.0

Policie zahájila pátrání na místě, kde byl Brian Shaffer naposledy viděn, v restauraci Ugly Tuna. To, co tam našli, byl začátek spletité záhady. Protože se bar nacházel ve čtvrti, která byla považována za oblast s vysokou kriminalitou, byl vybaven řadou bezpečnostních kamer, včetně jedné, která monitorovala eskalátor vedoucí ke vchodu do baru.

Na bezpečnostních záznamech byl Shaffer krátce před druhou hodinou ranní spatřen, jak stojí před barem a hovoří s dvojicí žen. Poté ho kamery zachytily, jak jde směrem ke vchodu do baru. Od té doby ho nikdo neviděl ani o něm neslyšel.


Nevyřešený případ: Neznámý chlapec v krabici od kočárku

Nemohl se jen tak „vypařit“...

Bar neměl žádný jiný veřejně přístupný vchod ani východ a jediná další cesta ven – služební dveře vzadu – vedla na staveniště, kterým by podle policie bylo obtížné bezpečně manévrovat i za střízliva a ve dne, natož za tmy po dlouhé noci plné alkoholu.

Policie prohledala záznamy bezpečnostních kamer z několika dalších podniků v okolí, aby zjistila, zda a jak Shaffer z Ugly Tuna odešel, ale nenašla po něm ani stopu.

Pátrání se rozšířilo od Ugly Tuna. Policie pátrala široko daleko a prohledávala i městské popelnice a kanalizaci. Shafferův opuštěný byt byl později vykraden a policie i jeho rodina doufaly, že by tento zločin mohl mít něco společného s jeho zmizením. Nebylo tomu tak.


Tara Calicová: Kam zmizela mladá studentka na silnici 47?

Věštec a záhadný telefonát

Shafferův otec, který se zoufale snažil najít svého syna, se obrátil na věštce. Ten mu řekl, že Brianovo tělo odpočívá ve vodě poblíž mostu. S pátrací skupinou strávil hodiny broděním v řece Olentangy v Columbusu, ale bezvýsledně.

Několik měsíců po jeho zmizení mu Shafferova přítelkyně Alexis Waggonerová každou noc volala na jeho telefon, i když se hovor přepojoval přímo do hlasové schránky.

Jedné zářijové noci však s nadšením uslyšela na druhém konci linky zvonit telefon. Zazvonil třikrát a ona v rozrušení zavolala znovu.

Nikdo to nezvedal, ale později se policii podařilo vystopovat až k mobilní věži v Hilliardu, asi 14 mil od Columbusu, kde Shaffer zmizel. Shafferův mobilní operátor později připustil, že vyzvánění mohlo být spíše závadou v systému než známkou toho, že Shaffer svůj mobilní telefon zapnul.


Neobvyklý únos Niny Gallwitz

Detektor lži pro všechny

Téměř všichni, kdo měli něco společeného s Brianem Shafferem nebo s ním byli v noc zmizení, souhlasili s tím, že se podrobí testu na detektoru lži. Dvě ženy, s nimiž byl Shaffer naposledy viděn, policie identifikovala a zbavila je jakéhokoli podezření.

Pátrání po informacích o osudu Briana Shaffera pokračovalo několik let. Všude byly vylepeny Shafferovy plakáty, které upozorňovaly na to, že pohřešovaný muž měl výrazné tetování a černý flíček na levé duhovce.

Byly vypsány odměny, zřízeny linky pro podávání tipů a Eddie Vedder, zpěvák Pearl Jam, jedné z Shafferových oblíbených kapel, si dokonce během koncertu v Cincinnati udělal přestávku mezi písněmi, aby požádal o jakékoli informace o Shafferově zmizení. 


Danny Rolling: Pravdivý příběh „gainesvillského“ rozparovače, podle kterého byl natočen film „Vřískot“

Tátovi s láskou

V roce 2008 byl Randy Shaffer při odklízení trosek po větrné smršti na svém dvorku zasažen větví a zemřel. V internetové kondolenční knize někdo napsal: „Tátovi, s láskou Brian (Americké Panenské ostrovy)“, což mnohé vedlo k domněnce, že Brian je naživu a v pořádku.

Policie však později dospěla k závěru, že vzkaz byl zveřejněn z veřejně přístupného počítače v okrese Franklin v Ohiu, a bylo zjištěno, že se jedná o podvod.

Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná pevná teorie o tom, co se Shafferovi stalo, policie v Columbusu nadále sleduje i ty nejzazší stopy, od údajného pozorování ve Švédsku až po telefonát ženy z michiganské restaurace, která se domnívala, že Shaffer je její číšník. Objevily se dokonce i anonymní tipy na internetu, které tvrdily, že znají polohu těla, ale vyšetřování těchto tvrzení se ukázalo jako bezvýsledné.

Brian záhadně zmizel a dodnes se neví, jestli (proč) se stal obětí trestného činu. Dnes už by mi mu chyběly jen dva měsíce do čtyřiačtyřicátých narozenin...


Zdroje informací: allthatsinteresting.com a eu.dispatch.com


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Cecile Bombeeková: Vraždící jeptiška

Cecile Bombeeková: Vraždící jeptiška

Autor: Hana Lorencová, Datum: 12. 4. 2024 0:05

Byla to náhoda? Nebo se za vysokou úmrtností na geriatrickém oddělení veřejné nemocnice s 38 lůžky…

Gu Kailai: Prominentní Číňanka zavraždila britského podnikatele

Gu Kailai: Prominentní Číňanka zavraždila britského podnikatele

Autor: Hana Lorencová, Datum: 22. 3. 2024 0:05

Takový typicky čínský případ. Kde je vlastně pravda? Byla Gu u soudu, nebo ji nahradila dvojnice?

William King Hale: Muž bez citu vraždil kvůli ropě

William King Hale: Muž bez citu vraždil kvůli ropě

Autor: Hana Lorencová, Datum: 19. 3. 2024 0:05

Když William King Hale kolem roku 1902 dorazil do Oklahomy, byl tak chudý, že musel bydlet ve stanu…

Raymond Fernandez a Martha Becková: Vraždící dvojice

Raymond Fernandez a Martha Becková: Vraždící dvojice

Autor: Hana Lorencová, Datum: 16. 3. 2024 0:05

Byl to divný pár. Drobný muž, který pleš zakrýval parukou, a obézní žena, která neměla problém…

Jennifer Bermanová: Zoufalá matka, která se nedokázala vypořádat s rozvodem

Jennifer Bermanová: Zoufalá matka, která se nedokázala vypořádat s rozvodem

Autor: Hana Lorencová, Datum: 15. 3. 2024 0:05

„Nehýbe se... Nemůžu uvěřit, že se to děje,“ zoufale volal na tísňovou linku Richard Berman. Známý…

Mary Batemanová: Čarodějnice z Yorkshiru otrávila sousedku pudinkem

Mary Batemanová: Čarodějnice z Yorkshiru otrávila sousedku pudinkem

Autor: Hana Lorencová, Datum: 21. 2. 2024 0:05

Mary Batemanová na přelomu 18. a 19. století nechvalně proslula jako zlodějka a travička. Říkalo se…

Metod Trobec: Netvor z bývalé Jugoslávie

Metod Trobec: Netvor z bývalé Jugoslávie

Autor: Hana Lorencová, Datum: 7. 2. 2024 0:05

V květnu 2006 spáchal sebevraždu v cele ve věznici Dob pri Mirni na jihovýchodě Slovinska Metod…

Elizabeth Brownrigg: Porodní bába utýrala svou pomocnici k smrti

Elizabeth Brownrigg: Porodní bába utýrala svou pomocnici k smrti

Autor: Hana Lorencová, Datum: 2. 2. 2024 0:05

Pocházela z chudé dělnické rodiny, pak se začalo dařit jejímu manželovi a rozvíjela se i…

Tip šéfredaktorky

Hans Christian Andersen: Autor Malé mořské víly byl podivín a možná i pedofil

3. 4. 2024 0:05 autor Anna Vágnerová