U obsahu opalovací kosmetiky si hlídejte správnou kombinaci organických a anorganických slunečních filtrů, kterých by standardně mělo být 4 až 8. Zaručují ochranu před poškozením a předčasným stárnutím pokožky způsobeným sluncem. Pro děti je dobré volit opalovací přípravky výhradně v dětské řadě speciálně vyvinuté na ochranu jemné dětské pokožky, jež jsou často vhodné i pro děti s atopickým ekzémem. Dnešním standardem kvalitní opalovací kosmetiky je rovněž její šetrnost k životnímu prostředí.
Náš tip: Sluneční ochrana kosmetické značky Ladival.
Dalším poměrně častým letním společníkem mohou být střevní potíže, a to včetně akutních průjmů, které vás mohou přepadnout jak na exotické, tak tuzemské dovolené.
Komplikace mohou nastat zejména při změnách běžných stravovacích návyků, což se týká jak dospělých, tak dětí. Ty navíc rády objevují nová sladká pokušení, což může přispět k nechtěným následkům.
Velké teplo, cestování, odlišné prostředí a jiné hygienické návyky, letní grilování, zmrzliny, ochutnávání netradičních lokálních pokrmů či konzumace dalších rizikových potravin, to vše může mít za následek narušenou rovnováhu střevní mikroflóry.
Pro její podporu by vám proto v kufru či cestovní tašce neměl chybět doplněk stravy s probiotiky. Ideálně takový, který je vhodný pro celou rodinu, jak pro naše nejmenší, tak i pro dospělé. Doporučujeme vybírat probiotické komplexy s obsahem více různých probiotických kmenů, navíc ideálně doplněné o probiotika.
A zejména pro letní období je vhodné pro podporu rovnováhy střevní mikroflóry vybírat probiotika, která obsahují také probiotickou kvasinku Saccharomyces boulardii. Užívat se doporučují přibližně týden před plánovanou cestou a též po celou dobu jejího průběhu.
Náš tip: Doplněk stravy Biopron FORTE.
Během léta nás mohou potkat také alergické reakce a podráždění kůže. A jelikož velkou část našeho volného času trávíme v přírodě, jsou např. bodnutí hmyzem na denním pořádku.
Léto je plné dobrodružství, a to hlavně pro děti, které objevují přírodu a skotačí s kamarády. Na pořadu dne je tak štípnutí hmyzem, podráždění kůže a alergické kožní reakce, nadměrné slunění, ale i mírné popáleniny prvního stupně.
Letnímu období se navíc nevyhýbají ani plané neštovice. Právě proto je vhodné mít při ruce účinná antihistaminika v podobě chladivého gelu, který pomůže se zklidněním svědění a pálení kůže různého původu.
Náš tip: Psilo-Balsam.
Velké teplo v kombinaci s nesprávnou obuví pak může vést k různým kožním mykózám a větší fyzická námaha zase k otokům dolních končetin.
Nejen na letních cestách nás může „překvapit“ infekční onemocnění kůže způsobené parazitickými houbami, tzv. kožní mykóza. Postihuje nejčastěji nohy a nehty, může se však objevit i na jiných částech těla a projevuje se svěděním a zarudnutím.
Kůže může být suchá, případně se na ní mohou objevit puchýře či šupinky. U nohou se většinou objevuje v místě vlhké zapářky – tedy mezi prsty, další častou lokalitou jsou rozpraskané paty. Přibalte si účinný přípravek, který vás této kožní nepříjemnosti pomůže zbavit.
Náš tip: Cotylena.
Kvůli náročnému cestování během letních měsíců trápí poměrně velké procento lidí rovněž hemeroidy.
Během letního období nás mohou také častěji potrápit hemeroidy, zejména pak při častějším či delším vysedávání v dopravních prostředcích v teplém počasí v kombinaci s nedostatkem tekutin. Pro takové případy je dobré mít v zásobě osvědčený léčivý přípravek s příznivými účinky na žilní a lymfatický systém.
Náš tip: Venoruton.
Delší cestování či větší fyzická aktivita během letních měsíců mohou být spojeny s pocitem unavených a bolestivých nohou vedoucím k mravenčení v kůži nohou či otokům dolních končetin.
Mohou se dostavit i křeče či další potíže žilního původu. Pro náročnější letní dny v práci strávené např. v lodičkách, kdy můžete pociťovat, že jsou vaše nohy unavené, je vhodné si pořídit zklidňující chladivý sprej. Oceníte jej též při relaxační masáži nohou a chodidel.
Náš tip: Kosmetický přípravek Venosupport.
Léto je pro mnohé ve znamení vodních radovánek, které ale mohou způsobit prochladnu
tí či jiné potíže močových cest. Tomu mohou přispět s nedostatečným pitným režimem i teplotní výkyvy či vysedávání na chladných plochách. Pro podporu zdraví močových cest je vhodný doplněk stravy obsahující extrakt z kanadských brusinek, vitaminu D a zlatobýlu obecného, který přispívá ke správné funkci močového měchýře a dolních močových cest.
Náš tip: Doplněk stravy Urinal Akut.
A rodiny s dětmi, které budou trávit čas především ve větším kolektivu, by se měly připravit na „nezvané“ kamarády v podobě dětských vší.
Setkání s těmito parazity zažily během svých dětských let snad všechny dívky s dlouhými vlasy, nicméně mohou potrápit rovněž chlapce, a dokonce i rodiče.
Přenos vší, zejména mezi dětmi, je poměrně snadný, takže vždy mějte připraven účinný prostředek, který vás těchto nechtěných „kamarádů“ i s jejich vajíčky zbaví a jeho aplikace je rychlá a snadná.
Náš tip: Hedrin Once
Většinu vybavení do letní lékárničky si naštěstí snadno opatříte on-line, např. na klubzdravi.cz, anebo v kamenných lékárnách po celé České republice.
Zdroje informací: Stada
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
S příchodem chladných a kratších dnů je ideální čas naplánovat únik do teplejších krajin.
Pokud už vás omrzely šedivé dny v Česku, jih Španělska může být skvělou únikovou destinací.…
Chorvatsko postupně přestává být doménou letních dovolených pro období od června do září. Stále…
Mnichovský Oktoberfest, známý také jako „Wiesn“, každoročně přiláká milióny návštěvníků z celého…
Letos v létě to v hlavním městě Francie opravdu žije. Po sto letech do metropole zase zavítali…
Z původně jednoduchých míst pro trempy se stala moderní rekreační střediska, která odpovídají…
V naší republice se nachází hned šest vinařských podoblastí, dvě v Čechách a čtyři pak na Moravě.…
Výroba vína už dávno není jen obrázkem krojovaných pamětníků bodře se objímajících kolem cimbálu.…