Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Advent na jezeře Wolfgangsee
kames-media.at
Volný čas / Cestování

Advent na jezeře Wolfgangsee

datum: 14. 11. 2022 0:05 autor: Hana Lorencová
Tiše plující parník na potemnělé hladině jezera, vrcholy okolních hor ztrácející se v oblacích a v dálce světla přístavních městeček. Advent na jezeře Wolfgangsee v rakouské Solné komoře má atmosféru, kterou asi nikde jinde nezažijete.

Kouzlo adventu 

Z Česka se sem autem dostanete během pár hodin a vánoční atmosféra trojice malých městeček Strobl, St. Gilgen a St. Wolfgang vás přímo pohltí. Každá z této trojice má svůj motiv: Strobl šestimetrovou vánoční hvězdu, St. Wolfgang má na hladině jezera obří devatenáctimetrovou vánoční laternu a St. Gilgen na severním okraji jezera zdobí devět metrů vysoká adventní svíce. 

Domy všech jsou kouzelně vyzdobeny, v každé uličce je na co se dívat. A všechno se dá stihnout za jediný den, parníky jezdí v pravidelných půlhodinových intervalech od osmé hodiny ranní až do osmi večer, kdy už se jezero ponoří hluboko do tmy. Přitom tu panuje zvláštní, sváteční ticho a rozjímavý adventní klid. 


 

5 věcí, které možná nevíte aneb Káva a Vídeň patří k sobě

Vánoční trhy

V každém z městeček jsou také tradiční vánoční trhy se spoustou nejrůznějších drobností. Můžete si ale být jisti, že nekupujete žádný šunt.

„Máme přesně dáno, co se tu smí prodávat, kontrolujeme nejen kvalitu a původ výrobků, ale hlídáme si také, aby tu byla výrazná většina stánků s řemeslnými výrobky a ne s občerstvením nebo svařáky a punčem,“ říká majitelka legendárního hotelu U bílého koníčka Gudrun Peter.

Děti jistě uvítají výlet parní lokomotivou, která vás vyveze na horu Schafberg. I tam, ve výšce 1 364 metrů nad mořem čekají vyzdobené adventní stánky, kde lze ochutnat místní speciality a kochat se výhledem na jezero.


Sladké vánoční stromečky

Procházka za svitu svíček

Každou středu během adventu se ve Svatém Wolfgangu odpoledne zhasne elektrické osvětlení. Tradiční procházku za svitu svíček s ochutnávkami na stancích zvanou Když se ve vsi setmí nevynechají ani místní.

Každou středu se také koná plavba lodí s lucernami ze Svatého Wolfganga kolem obří lucerny Světla míru s hudbou a příběhy na palubě. Atmosféru kouzelného městečka St. Wolfgang dodnes neodmyslitelně dotváří hotel na břehu jezera Im Weissen Rössl.


Advent na Máchově jezeře

U bílého koníčka

„U bílého koníčka na Wolfgangsee, tam je štěstí přede dveřmi“ – tak se vryla do paměti slova jedné z písní stejnojmenné operety, která hotelu zajistila světovou proslulost. Nejprve to byl hostinec, který vznikl v roce 1878 sloučením dvou domů. V roce 1912 jej koupil Johann Paul Peter a stal se zakladatelem rodinného podniku, který dnes řídí již pátá generace. Od roku 1982 je hotel v provozu celoročně.

Dnes představuje hotel komplex devíti objektů na břehu jezera, které jsou navzájem propojeny. Každý má své vlastní kouzlo a svůj charakter. Nedaleko od hlavní budovy hotelu, na pobřežní promenádě, se nachází apartmánový dům Residenz am See a na jižním svahu Residenz Belvedere s rodinnými apartmány v různých velikostech.

Apartmány ocení především rodiny s dětmi. K dispozici je i vybavené dětské hřiště a přímý přístup do jezera. Hosté ubytovaní v obou apartmánových domech mohou samozřejmě bezplatně využívat celého wellness areálu.


5 způsobů, jak si užít dovolenou i v zimě

Gurmánské zážitky

Lukulské hody jistí dvě restaurace – obě s nádherným výhledem na jezero. Skvělé ryby se podávají v jezerní restauraci Seerestaurant. Šéfkuchař Hermann Poll, jehož kuchařské umění bylo mnohokrát oceněno, kouzlí neuvěřitelné kreace. Inspiruje se především tradiční rakouskou kuchyni, ovšem v moderním pojetí.

Na své si tu přijdou i milovníci vína. Přímo naproti hotelu se nacházejí v masívu lasturnatého vápence hluboké štoly, kam se dříve tahaly ledové bloky k chlazení potravin a nápojů. Dnes jsou tyto bývalé štoly vinným sklepem. Ve skalním sklepě je uloženo více než 500 různých druhů vín z Rakouska, které tu mohou při konstantní teplotě dozrávat.

Advent na Wolfgangsee začíná 18. listopadu a končí 18. prosince.


Zdroj informací: weissesroessl.at


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

6 tipů na letní dovolenou v Turecku

6 tipů na letní dovolenou v Turecku

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 16. 3. 2023 0:05

Víte, že Turecko bude hitem léta 2023? Zájem raketově roste!

Do Vídně za pandami

Do Vídně za pandami

Autor: -vls-, Datum: 15. 3. 2023 17:00

Přesně před dvaceti lety, v polovině března 2003, se vídeňský Schönbrunn zařadil mezi pár desítek…

7 tipů na top lyžařské areály v Čechách

7 tipů na top lyžařské areály v Čechách

Autor: Hana Lorencová, Datum: 27. 2. 2023 0:05

Zima se vrátila! Krkonoše a zdejší lyžařské areály nabízí vysoký standard služeb, který snese…

10 tipů, kam vyrazit v březnu

10 tipů, kam vyrazit v březnu

Autor: -vls-, Datum: 24. 2. 2023 10:00

Březen láká k nové energii a zážitkům! Vyberte si z našich tipů na různé aktivity.

Nejromantičtější místa na světě

Nejromantičtější místa na světě

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 2. 2. 2023 0:05

Pokud Češi tráví den svatého Valentýna v zahraničí, nejčastěji je najdete v celoročně oblíbeném…

Dovolená podle horoskopu

Dovolená podle horoskopu

Autor: Hana Lorencová, Datum: 22. 1. 2023 0:05

Vysněná místa pobytu pro vás vybírala slavná věštkyně a astroložka Inbaal Honigmanová, která se…

5 míst, kam v zimě za teplem

5 míst, kam v zimě za teplem

Autor: -vls-, Datum: 10. 1. 2023 15:00

Přestože se přelom roku nesl ve znamení vysokých teplot, a dokonce padaly teplotní rekordy, ta…

Kam na lyžovačku?

Kam na lyžovačku?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 4. 1. 2023 13:30

Vyražte na Dolní Moravu! Horský resort Dolní Morava jako jediné lyžařské středisko na Moravě stále…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 poukázek na boty barefoot

20. 3. 2023 15:00 autor -red-