Manželství Hodáčových bylo poznamenáno aférou Františka Hodáče s vdanou herečkou Andulou Sedláčkovou. Vztah nezůstal bez následků a v době, kdy sourozenci Ivan a Nataša procházeli pubertou, přišla na svět jejich nevlastní sestra a později také herečka Marcella Sedláčková.
Studium scénického tance a herectví ji jako dvacetiletou přivedlo do tanečního souboru a pak do divadla v Olomouci. Před druhou světovou válkou byla v angažmá v Divadle na Vinohradech. Po osvobození hrála v Městských divadlech pražských.
Nepochybný komediální talent Nataša naplno rozvinula na filmovém plátně. Hned první film Eva tropí hlouposti jí v roce 1936 přinesl obrovskou popularitu. Po boku Oldřicha Nového si zahrála v komediích Kristián, Hotel Modrá hvězda nebo Roztomilý člověk.
Ztvárnění křehké a romantické Helenky v Pohádce máje ukázalo, že Nataša má mnohem širší herecký záběr.
Na partnery Nataša moc štěstí neměla. Když ve dvaceti odjela s tanečním souborem do Paříže, potkala v ateliéru malíře Josefa Šímy básníka Tristana Tzaru. O šestnáct let starší (a ženatý) umělec byl její největší láskou. Přestože milostný románek trval jen pár měsíců a Nataša se potom vrátila do Prahy, zůstali přáteli a stýkali až do roku 1948, než se pevně uzavřela vrata železné opony.
Tři roky udržovala vztah s hereckým kolegou Františkem Vnoučkem – ten však (nejen) před ní tajil homosexualitu. Kromě toho na ni hodně žárlil. Shoda mezi nimi nebyla ani v pohledu na okolní svět. Vnouček byl totiž zarytý komunista.
Za války se Gollová zamilovala do Wilhelma Söhnela. Tento Němec pocházející z Ostravy byl zástupcem říšského protektora v Českomoravském filmovém ústředí a ředitelem barrandovských ateliérů. Tedy člověk, který měl pod palcem tehdejší český film. Když se poprvé setkali, Söhnel měl poměr s Adinou Mandlovou.
Nataša jí Söhnela přebrala a přes výhrady rodiny a přátel spolu začali žít. Přestože Söhnel nepatřil mezi fanatické nacisty a i díky němu se po dobu protektorátu natáčely české filmy, Gollové jejich partnerství po válce uškodilo. Söhnel musel opustit Československo a Nataša se přihlásila jako dobrovolnice do Terezína, kde pomáhala ošetřovat nemocné tyfem. Nakonec se nakazila také a strávila skoro půl roku po nemocnicích.
To už nesměla natáčet, zůstalo jí jen divadlo. I tak špatně sháněla angažmá. Zakotvila v Českých Budějovicích. Začátkem 50. let jí pomohl Jan Werich, který ji obsadil do dvojsnímku Císařův pekař a Pekařův císař.
Z Českých Budějovic si do Prahy přivezla manžela. Karel Konstantin byl uměleckým ředitelem Jihočeského divadla, v Praze pak působil jako umělecký ředitel Divadla na Fidlovačce. Vzali se v roce 1948. Konstantin byl alkoholik a manželství nebylo nijak šťastné. Nataša Gollová začátkem 60. let ovdověla a pak už se po jejím boku žádný muž neobjevoval.
Měla ale ráda společnost, ve svém bytě na nábřeží i na chatě ve Voznici pořádala večírky pro své kolegy. Radost jí dělaly děti jejího bratra Ivana.
Zdravotní potíže a málo hereckých příležitostí ji postupně nahnaly do náruče alkoholismu. Lidé z okolí Štěpánské ulice, kde na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let bydlela, si pamatují, jak každý den navštěvovala místní restaurace. Nakonec odešla do domova důchodců v Krči, protože sama už život nezvládala. Tam také 29. října 1988 zemřela.
Těžko říct, jak by se vyvíjel její osud, kdyby se po roce 1948 nezměnily společenské a politické poměry.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
S neuvěřitelnou přesností popsal mnoho vědeckých objevů a vynálezů, které se uskutečnily až po jeho…
Milostný románek mezi herci Humphreym Bogartem a Lauren Bacallovou zůstal v historii zapsán jako…
Ještě před tím, než titulní stránky britských bulvárů ovládla princezna Diana, přidělávala královně…
Její jméno většině lidí nic neříká. Přitom krásná blondýnka Truda Grosslichtová patřila mezi…
Její život byl plný rozporů. Na jedné straně západní univerzitní vzdělání, na druhé síla východních…
Jako Afroameričan zažil na vlastní kůži rasovou segregaci. A to i coby lékař jeden ze zakladatelů…
Jen málo seriálových postav udělalo na diváky takový dojem jako Chandler Bing z kultovního seriálu…
„Když jsem začala psát příběh Alžběty (Elišky) Pomořanské, čtvrté manželky Karla IV., stála jsem…